Jump to content

D class


Sync

Preporučeni Komentari

14 minutes ago, NIXIE said:

To je očigledan klon jedne moje sprave. :laugh1:

pokaži ti svoju kutiju, da vide ljudi šta je original :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zbog posledica Korone neki više u opšte ne šalju za Srbiju, ostali šalju isklučivo DHL-om ili premium shiping-om, što je od Korone opet isto DHL.

Što se tiče pojačala kada je stiglo, odmah sam poručio još jedno. Mislim da je TDA8954 bolji ali u njemu imam mali trafo i manje je snage od ovog, plus ovde imam mogućnost promene operacionih, što igru čini zanimljivijom. Ima tonske kontrole, koje su u stvari loudness i prekidač je na prvom potu i bluetooth koji radi bez štucanja...

Uz njega koristim lampaški bafer i na tranzistorce se verovatno više nikada neću vratiti, ne zato što su loši, nego zato što bih trebao da dam jako puno para da bi to zvučno bilo bolje od ovog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Evo nečeg potpuno neprimerenog. U Kinesko TPA3255 pojačalce od 70$ sa čooerskim napajanjem 24V ubacio sam dva SS3602. Bukvalno otkida. Samo ima malo viška visokih, to sam rešio sa AIMP. I gain je ludački, pipneš pot ne može da se sluša koliko je glasno. Nevjerojatno kako svira.

20230227_203532_copy_1238x1651.jpg

20230227_205544_copy_1238x1651.jpg

 

 

Izmenjeno od Aleks
Prebačeno iz Čime se zanimam ovih dana.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neki DIY nabavljen na bigdaju, pravio ih neki Rus i prodavao. Koliko sam informisan toga nema više.

Za ovaj drugi čujem prvi put.

Od TPA3255 ima ova zanimljiva tema na omiljenom mi forumu, kako dići Breeze audio pojačalo na viši nivo.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/breeze-tpa3255-xlr-balanced-amplifier-teardown-dip8-op-amps.30177/page-11

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od svega viđenog, ja bih prvo uklonio višak termo paste, zamenuo male Wima kondenzatore, OPA i potenciometar ako ima takav da se nađe, a ovo menjanje napajanja, kondezatora itd što je puno zahtevnije, to možda u nekoj kasnijoj fazi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije moje, samo sam slušao jedared. Lepo svira, dobro je napravljeno. Ima i drugih pločica sa TPA, samo treba otkriti šta stvarno valja. Recimo onaj Breeze audio izgleda da nije loš, spakovano sve u lepu kutiju, balansirani i SE ulaz, pa po volji. I može se modifikovati za nivo iznad originala. A može i da se ne čačka puno, isto po volji, samo zameniš OPA koji je baš bedan, i dodaš malo kapaciteta na ulazu, to su najslabije tačke.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...