Jump to content
Zen Mod

Interesantni linkovi

Recommended Posts

Evo malo zanimljivog stiva ;)Poredjenje Aluminum, Titanium i Beryllium dijafragmi:http://materion.com/...1PAPERFINAL.pdf

Dobro štivo.Vidi se prednost nad Al i Ti lakšeg a krućeg materijala, ali je to uglavnom u domenu top oktave. I to po paprenoj ceni za Berilijum visokotonce.Eno ga ima i Scan-speak, jedino što je 450 €/kom.Ipak, mala digresija.Problem sa odnosom kvalitet reprodukcije/cena je što u toj zoni cene imamo najbolje true ribbon jedinice na svetu.A klasična dinamička kalota može da se slika za ličnu pored vrhunskog true ribbon-a, makar koštala i 1M€, zbog samog principa i načina rada tih jedinica.

poredis babe i zabejedno je ribon , jedno je kompresivni driver - namene su im drugacijeako se ogranicis na upotrebu kompresivnih za home hifi , onda ih jeste moguce porediti ........ po izoblicenjima , ali je opet pristup drugacijiribon kao trakasti/tackasti izvor , kompresioni kao planarni

poredis babe i zabejedno je ribon , jedno je kompresivni driver - namene su im drugacijeako se ogranicis na upotrebu kompresivnih za home hifi , onda ih jeste moguce porediti ........ po izoblicenjima , ali je opet pristup drugacijiribon kao trakasti/tackasti izvor , kompresioni kao planarni

Nas bi valjda trebalo da zanima kvalitet reprodukcije (uglavnom u kućnim uslovima). Zbog toga i zbog cene Berilijuma sam pomenuo ribbon (i to na kraju, u digresiji), koji nema takvih mehaničkih problema kao drugi elektro-mehanički pretvarači.U članku se prvenstveno radilo o materijalima i o tome kako se ponaša kalota koja emituje. Rađeno je i merenje izvijanja kalote sa Klippelovom opremom.

mozes napraviti vrhunski sistem i ovako i onakoali su u pitanju dva sasvim drugacija pristupane mozes porediti prezentaciju zvuka ribona , sa zvukom iz rupetine povrsine cetvrt do pola kvadratnog metrajednostavno akusticne postavke su drugacijemislim , ne bih se ja bunio ni protiv jednog u svojoj sobi ........

kako mozes da pravis digresije sa tvrdim zakljuccima o necemu sto nisi cuo? riboni su pitanje ukusa isto kao i bilo sta drugo u zvucnickom sportu.

Prvo, šta nisam čuo? Slušao sam SVE (mislim na principe rada, čak i jonski).Drugo, kakavi ukusi? Da krenemo od osnova: šta su to akustički (elektro-mehanički) pretvarači, i kako koji radi? Koje su prednosti i nedostaci pojedinih?Ne sporim da neko može da izabere nešto što se njemu lično sviđa na osnovu "ukusa", ali postoje objektivne realnosti, a ko ima uši, onda to i čuje.

ti se stvarno zaglibljujes svaki dan sve visenisi dosad shvatio da amaterima , koji pojma nemaju , ne mozes dokazati da si pametniji ?iz dva razloga :1. amateri em ne znaju em su glupavi , pa ne mogu da pojme tvoju superiornost ,2. amatere nije briga za naucno potkrepljenu istinu

post-2-0-43874200-1335096722_thumb.jpg

Prvo, šta nisam čuo? Slušao sam SVE (mislim na principe rada, čak i jonski).Drugo, kakavi ukusi? Da krenemo od osnova: šta su to akustički (elektro-mehanički) pretvarači, i kako koji radi? Koje su prednosti i nedostaci pojedinih?Ne sporim da neko može da izabere nešto što se njemu lično sviđa na osnovu "ukusa", ali postoje objektivne realnosti, a ko ima uši, onda to i čuje.

lepo sto si pomenuo usi, pa da onda pitam.pitanje jedan: sta si slusao od kompresionih drajvera sa berilijumskom membranom? sta sa titanijumskom? sta sa aluminijumskom?pitanje dva: u kakvoj aplikaciji?pitanje tri: sta si slusao od ribona komparativne osetljivosti sa gorepomenutim CD?pitanje cetiri: sta si od toga poredio u direktnom testu?

ti se stvarno zaglibljujes svaki dan sve visenisi dosad shvatio da amaterima , koji pojma nemaju , ne mozes dokazati da si pametniji ?iz dva razloga :1. amateri em ne znaju em su glupavi , pa ne mogu da pojme tvoju superiornost ,2. amatere nije briga za naucno potkrepljenu istinu

Ja sam amater .....a... znam i nisam glupav

lepo sto si pomenuo usi, pa da onda pitam.pitanje jedan: sta si slusao od kompresionih drajvera sa berilijumskom membranom? sta sa titanijumskom? sta sa aluminijumskom?pitanje dva: u kakvoj aplikaciji?pitanje tri: sta si slusao od ribona komparativne osetljivosti sa gorepomenutim CD?pitanje cetiri: sta si od toga poredio u direktnom testu?

Nisam siguran iz kojih razloga sam te štedeo poslednjih godina da napišem kako mi je zvučao Oris Swing.Ali, to BOJI samo tako. Jedino što ljude impresionira je velika scena, ali su srednji i visoki neprirodni.Ne pada mi na pamet da dalje polemišem o onome što ti namećeš kao temu, jer je vas nekoliko sve što sam pitao po raznim temama, lagano preskočilo,i povuklo na nivo argumentacije:1. nemaš pojma2. mešaš babe i žabe3. zaglibljuješ se sve dublje.Samo nastavite tako....over & out

to kako zvuci oris swing je irelevantno za ovu raspravu, posto njegov drajver nema ni membranu od berilijuma, ni od titanijuma a ni od aluminijuma. a ti si ih sve ocenio sa pozicija nekakvog visokog autoriteta iako si ih video samo na slici, a cuo nikada nisi.a odgovor ni na jedno konkretno pitanje nemas.kao sto smo davno zakljucili, tvoje lupetanje po forumima je posledica ozbiljne tehnicke i slusalacke nekulture i nedostatka bilo kakvog relevantnog prakticnog znanja, sem ako pod tim ne podrazumevas estetski lepo slaganje delova za skretnicu za forumske drugare koje si prezentovao. veruj mi, to cak i ja umem.dug je put od savladavanja osnovnih tehnickih pojmova i formula do tacke u kojoj bi zeleo da budes a verujes da jesi. meni je to odavno jasno, a srecom nisam usamljen u tom osecaju na ovom forumu.

Meni se sviđa što je odgovorio samo na poslednju rečenicu. Ono o iskustvu i slušanju onoga o čemu se piše, ič ne odgovara. Aj ja ću da ponovim.

pitanje jedan: sta si slusao od kompresionih drajvera sa berilijumskom membranom? sta sa titanijumskom? sta sa aluminijumskom?pitanje dva: u kakvoj aplikaciji?pitanje tri: sta si slusao od ribona komparativne osetljivosti sa gorepomenutim CD?pitanje cetiri: sta si od toga poredio u direktnom testu?

Čisto tehnička diskusija, a sve u cilju ustanovljavanja kredibiliteta onoga ko treba da komentariše o tome.

Ja mogu samo da kazem da sam slusao moj 2441 i sa Ti i sa novim Al membranama i Al dosta lepse zvuci. Za Be tesko da ce da bidne para mada ako Neskor nadje dobar izvor membrana ko zna :)