Jump to content

INPUT pcb/selector


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 78
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

dobio sam fajl ;elem - pogledaj moju semu u prvom postu ;tako kako si ti uradio plocicu - kad ti ulaz nije ukljucen , isti je umasen preko otpora - sto je dobro ;no - malo si zamenio izvode na relejima , tako da - kad je relej ukljucen - ulaz ostaje da visi u vazduhu i ne vodi nikuda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pojavljuje se konstantno greska kod tih sklopovatrebalo bi da se zajedno sa kanalima iskljucuju i mase....i to za svaki kanal posebno.to obezbedjuje da ne dolazi do ground loopova i oscilacijaa u svakom momentu radi samo jedna linija a ne jedna linija i sve ostale mase koje su prikljucene :Viannen_loungelizard: .takodje se i mase za svaki kanal mogu razdvojiti i voditi razdvojeno do tacke starr pointa na preampu....za svaki kanal 2 prekidaca (2 dupla releja po ulazu... ili sve to isto samo duplo...)cheers

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez obzira ZenAko rele prekida samo vruce krajevea ostale mutira na masu ili vec gdei dalje su sve mase pa i one od uredjaja koji su iskljuceni(a ako imaju i chasis gnd i on je povezan...)povezane na sistem u visestruki loop.Ipak mislim da jedino sa 4 prekidacka kontakta po ulazu za SEZnam da zvuci cudno ali jedino takav nacingde u principu sve ostaje isto sa dodatkom jos jednog duplog relea po ulazu,obezbedjuje da radi samo jedan uredjaj sa pripadajucim gnd-ovimacasna pionirska majke mi :pioneer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam sta pricas ;i ja sam svojevremeno bio ubedjen da je to bolje no - praksa u profi tehnici je da ne smes da ostavis nijedan signal ili signalni vod da salabaza slobodno u vazduhu , no bas da ga smantas na masusvi problemi masa i sasija se resavaju sa ground break-erima .uostalom - kad pravis - pravis kako tebi odgovara i paše :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JesteKrajevi koji se ne koriste a vidi ih samo uredjaj ispred(koiji nije na liniji)opterete se prema masi Rload recimo 10Ki na taj nacin ne stoje u vazduhua mase ni levog ni desnog lanala pa ni chasis ground ako postojinemaju nikakav kontakt sa preampom i ampom.a uredjaj koji radi jedino ima konekcijea ground lift ako ima ima ako nema onda moze da se doda prekidac koji odvaja i spaja na chasis ground.......Ma nema veze samo razmisljam glasno na zadatu temu... :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

Pretpostavljam da sam se malkice pogubio. Bar što se nastavka priče tiče. Taman sam lepo došao u posed određene količine Takamisawa relea, plavi, "RY12W-K" i ne vidim gde bih eventualno mogao da nađem pločicu za ovakav lep setap... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 5 nedelje kasnije...

Danaske sam konačno (!) dobio pločice.Polemio i podesio tako da imam dva stereo balansirana ulaza i dva ulaza nebalansirana, tj za neki uređaj koji ne poseduje balansirane izlaze. Ako ikome išta znači, ulazi +1/-1 i +2/-2 su balansirani a za nebalansirane ulaze sam za ulaz postavio tačke 3in+ i 3in+gnd a ulaz 3in- spojio na gnd korespondirajućeg ulaza. Isto tako sam izveo i na ulaz br 4. Izlazi su dakako balansirani jer posle treba da bude balansirani sklop (buffer, preamp/aktivna skretnica) a iza toga i balansirano pojačalo snage... Za RIAA korektor sada moram malo da lupkam glavu jer mi ne pada ni na kraj pameti da pravim mrcine kao što je Xono...post-13-0-60700900-1309973701_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ti je Xono komplikovan mozda da probas sa XP25? :sarcastic_hand: Dobre ti plocice samo ti kineski releji nisu high end :character13:

To što sam video ovde (one verzije Nagard itd) su mi dovoljan putokaz da to nije put kojim želim da idem. Za mojih pedesetak ploča koje imam, biće i nešto skromnije sasvim dovoljno :)A što se tiče relea, imam 7 komada Takamisawa na 12V (onih plavih sa pozlaćenim nogicama) a ove što kažeš, kineske, na 24V sa dobijo... Svih osam komada, a znaš kako se kaže za poklonjeno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...