Jump to content

INPUT pcb/selector


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 78
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

kapiram,

za 50ak ploca se isplatilo praviti gram i rucku :crazyrocker:

riaa je ipak komplikovanija, tu se slazemo

Konstruisati i napraviti gramofon umem. Ono komplikovanije ne baš. Gramofon je u osnovi jednostavna mehanička naprava. Dobar (vrhunski) RIAA korektor je sve samo ne jednostavno konstruisati i napraviti. Osim toga, moj gramofon, meni dobro izgleda a i oni koji su ga otpisali kao zastarelu spravu smatraju da odlično izgleda. Da sklopim RIAA vredan 2000€, niko živ ko kod mene dolazi ne bi znao razliku između tog i nekog RIAA za 25€... Eto, ti prvi ne bi uočio razliku... Posebno što nikada ne dolaziš kod mene... :P

... uostalom, broj ploča se postepeno uvećava... Malo, malo pa dođe neka... A i da se vratim na releje, šta je relej ako ne mehanički prekidač? Ako me sada neko uspe ubediti da muzika bolje zvuči kada kontakt ostvari Takamisawa od ovog kineskog, onda ću mu pokloniti sve ove Takamisawe, koje su uzgred, nadživele Denona odakle su počupkane... A ni taj Denon nije uopšte postao ništa bolje nego malo bolje konfekcijsko pojačalo, a i to, ne zahvaljujući tim releima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konstruisati i napraviti gramofon umem. Ono komplikovanije ne baš. Gramofon je u osnovi jednostavna mehanička naprava. Dobar (vrhunski) RIAA korektor je sve samo ne jednostavno konstruisati i napraviti. Osim toga, moj gramofon, meni dobro izgleda a i oni koji su ga otpisali kao zastarelu spravu smatraju da odlično izgleda. Da sklopim RIAA vredan 2000€, niko živ ko kod mene dolazi ne bi znao razliku između tog i nekog RIAA za 25€... Eto, ti prvi ne bi uočio razliku... Posebno što nikada ne dolaziš kod mene... :P

... uostalom, broj ploča se postepeno uvećava... Malo, malo pa dođe neka... A i da se vratim na releje, šta je relej ako ne mehanički prekidač? Ako me sada neko uspe ubediti da muzika bolje zvuči kada kontakt ostvari Takamisawa od ovog kineskog, onda ću mu pokloniti sve ove Takamisawe, koje su uzgred, nadživele Denona odakle su počupkane... A ni taj Denon nije uopšte postao ništa bolje nego malo bolje konfekcijsko pojačalo, a i to, ne zahvaljujući tim releima...

Pa trebao si odma da kazes da zelis da konstruises

da nisi malo mator za to? :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobre ti plocice samo ti kineski releji nisu high end :character13:

Bacio si me u razmišljanje ovim... Negde se sećam da sam video iste ovakve releje a nekako su me naveli da verujem da je reč o ultraskupom hajend uređaju, samo ne mogu da se setim šta to beše... Ajd podseti me... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Potreban mi je selektor signala. Odlucio sam se da to bude sa relejima umesto klasicnog preklopnika. Nisam jos uvek kupio releje ali bih stavljao Omron G5V1 koji su nabavljivi kod nas. Da li je ovo resenje bolje od releja sa duplim kontaktima, dakle da li je bolje dva releja za stereo ili samo jedan relej za stereo? Napravio sam nacrt kako bi to izgledalo, evo slike. Plocica bi bila paralelna sa zadnjom plocom kutije predpojacala i bili bi potrebni distanceri od nekih 3-4mm ukoliko se buse rupe za releje. Da li je ovo Ok resenje sa slike? Predvideo sam mogucnost da se mase levog i desnog kanala ne vezuju zajedno, samo treba da se prekine vod i dobija se dual mono. Vidim da Ilimzn, sa audiofil-a, savetuje da se mase levog i desnog kanala spoje zajedno odmah na selektoru signala pa bih tako radio. Ako se radi prema ovoj skici, gde treba povezati vod mute gnd? Da spojim r mute na centralnu tacku mase napajanja r kanala a L mute na ctm l kanala? Radim FlatBt preamp, dva trafoa, dva napajanja, dual mono dakle. Plocice preampa su popunjenje i funkcionalne, potreban mi je selektor.

post-188-0-46324200-1321795103_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Што се тиче уштеда у материјалу а и простору, боље један релеј за оба канала. Што се тих мјут маса тиче остави како мислиш да је најједноставније па у коначном облику спајај.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledao sam taj topic ali ne bih da radim sa tasterima. Mislim da ce mi to dosta otezati posao iz razloga sto ne znam kako cu montirati tipke za tastere na prednjoj ploci uredjaja. Sa preklopnik je to lako. Mene najvise brine kako povezati mase i napraviti dobar selektor a manje me brine na koji nacin ce se releji ukljucivati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uopšte nije bitno da li je sa tasterima ili preklopnikom, signal ionako ne prolazi tuda. I da, ja sam ga radio sa Takamisawa relejima na 5V, sa po dva radna kontakta, to meni radi odlično!Sama kutija od Sony tunera me naterala da uradim taster logiku, inače i ja sam planirao preklopnik.Mase levog i desnog kanala su vezane zajedno kod ulaza.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazario sam danas Takamisawa releje i to sa duplim kontaktima. Posao sam sa namerom da kupim NA seriju ali sam na kraju uzeo RY. Ne znam zasto je NA jeftiniji ali mislim da je NA bolji relej.Videcu narednih dana da iscrtam nesto ili da iskopiram ovo Zen-ovo resenje plocice ali bez stabilizatora na plocici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...