Jump to content

Mrezni transformatori


dranix

Preporučeni Komentari

Nešto kontam pa velim da pitamima li ko u tu vašu državu pošto u ovu našu nema niko, da može namotat torus, al da ga spakuje - zamota i obmota a bome i napuni ovako kao na slikupost-38-0-67487900-1325789151_thumb.jpgdo sad ni jedan ovakav mi nije prozujo ni poslije 10 godina upotrebe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

oće li ko reć što po ovom pitanju :wink2:

Zasto si navalio na torus kad su EI sasvim dobro pa cak i bolji.Manje djubra prenesu iz mreze.Ja licno sve manje koristim toruse.Meni mrezne transformatore mota firma iz Nisa-Stevanovic trafo: http://www.stf.rs/ Recimo transformator od 250W sa gomilom napona u sekundaru platio sam ,ako se dobro secam, 2.500,00 dinara.Takav torus bi sigurno kostao vise.Kontaktiraj ih pa proveri.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto si navalio na torus kad su EI sasvim dobro pa cak i bolji.Manje djubra prenesu iz mreze.Ja licno sve manje koristim toruse.Meni mrezne transformatore mota firma iz Nisa-Stevanovic trafo: http://www.stf.rs/ Recimo transformator od 250W sa gomilom napona u sekundaru platio sam ,ako se dobro secam, 2.500,00 dinara.Takav torus bi sigurno kostao vise.Kontaktiraj ih pa proveri.

Što sam zapeo za torus pojam nemam, Što je tako krenulo kad je počelo da se radi pojačalo.Đe god okreneŠ torus u svakom uređaju i svi divane da su dobri.Eto vidim kako su dobriil ih ovo naŠi ne umiju napravit ili neŠto nije da valja sa njimaE sad da radim EI može i to samo da ne zuji e ću poluđet od zujanjaOgraničavajući fakor je Što ne može biti većih dimenzija nego 12x12cm a visina kolko mu dragoProbaću da vidim sa tom firmom iz NiŠaNo je sad problem na gotovo pojačalo buŠit rupe i uklapat EI tafoNo neŠto se mora činjet e se od ove zuke neće ni muzika joŠ malo čut :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima dana kad te baš i ne razumem. izvaditi torus, skinuti mu foliju zaliti i vratiti (bez folije) je posao od 1 dan. ako ti je teško, onda reklamacija i imaćeš stvarno savršenu tišinu nekoliko dana dok ti ne dođe drugi torus. ćoškaste trafoe nisi pominjao, dok Solaja ne reče, a što se tiče stf-a motao je on po narudžbini ove ćoškaste za "malko" viši napon od tog koji ti koristiš u ampu .. i ništa, trafoji rade i ćute.u svakom slučaju, bar ti je jasno koje su dimezije limarije ćoškastog za snagu koja ti treba pa unapred znaš el može da se upasuje ili ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma dobri su i torusi,kad ne zuje,hehehhehe.Uzmes aluminijumsku kutiju 120X120mm(spoljne dimenzije) sa debljinom zida 2,5mm pa uradis perforaciju na poklopcu,zatvoris odozgore na tvrdo i eto ti lepe kutije.U prilogu slicice.

Та кутија скупља од тог парчета трансформатора.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima dana kad te baš i ne razumem...........

a što brate okle ja odavde zanam ko ti je STF

......... izvaditi torus, skinuti mu foliju zaliti i vratiti (bez folije) je posao od 1 dan ..........

To znam no mu još treba one pelene staviti pa velim da se ne zajebavam sa tim ima neko ko to radi u paketu sa proizvodnjom torusa

..............onda reklamacija i imaćeš stvarno savršenu tišinu nekoliko dana dok ti ne dođe drugi torus.

to ti je tačno savršena tišina dok ne dođe drugi pa i u njega ne uđu gremlini iz mreže za po godineno mi nije jasno što ne uđu odma kad ih ima no im treba po godine da polude trafo

.........ćoškaste trafoe nisi pominjao, dok Solaja ne reče, a što se tiče stf-a motao je on po narudžbini ove ćoškaste za "malko" viši napon od tog koji ti koristiš u ampu .. i ništa, trafoji rade i ćute..................

Ne jer su mi rekli da su ovi boljijoš kad bi mi reka ko ti je taj STF da bi ti što oćeš

............u svakom slučaju, bar ti je jasno koje su dimezije limarije ćoškastog za snagu koja ti treba pa unapred znaš el može da se upasuje ili ne.

i to ti je tačno no onda moram da radim novi poklopac pa da bušim nove rupe na gornju ploču i hebem sojke oko toga, a to mi se baš ne radi bez velje nužde.No stvaro zar nema ko da radi toruse ka što se svuđe usvijet rade da gremlini ne mogu uć u njih
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Та кутија скупља од тог парчета трансформатора.

Kilogram aluminijuma je 670 din ili tu negde,Koliko moze da tezi kutija dimenzija 120X120X120mm,relativno malo,u kucnoj reziji moze da izbusi rupe burgijom,jbg pa ne moze bas sve dzabe.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma dobri su i torusi,kad ne zuje,hehehhehe.Uzmes aluminijumsku kutiju 120X120mm(spoljne dimenzije) sa debljinom zida 2,5mm pa uradis perforaciju na poklopcu,zatvoris odozgore na tvrdo i eto ti lepe kutije.U prilogu slicice.

ma kakva kutija od lima ja mu stavio čeličnu kapu sa sve poklopcempost-38-0-81561000-1325794681_thumb.jpgbez što se zajebah pa mu probuših rupe na poklopcu da ventila i eto ti gremlini ulećeše unutra
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kilogram aluminijuma je 670 din ili tu negde,Koliko moze da tezi kutija dimenzija 120X120X120mm,relativno malo,u kucnoj reziji moze da izbusi rupe burgijom,jbg pa ne moze bas sve dzabe.

e ovaj što sam ga pravio nije za džaba no sam kod tebe moga kupit gotovo i da mi ostane za kafu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...