Jump to content

Novi amp sa 2SK2013/2SJ313


Sipi

Preporučeni Komentari

Posto je circlotron sa lateralcima nasao novog vlasnika a vec neko vreme experimentisem sa k2013/j313 MOSFETima zbog njihove izrazito linearne prenosne karakteristike, resio sam da probam kako bi ispao izlazni amp sa njima kao izlaznim jedinicama.Naravno, zbog manje Pd_max (25W) stavio sam tri para po kanalu a kao topolosku platformu izabrao onu koja je primenjena u F5 - po meni, to je skoro savrsena topologija a F5 kao amp za sve svoje nesavrsenosti moze da zahvali nelinearnim izlaznim HEXFETima.U konstrukciji se moralo voditi racuna pre svega o termickoj disipaciji da ostane u granicama SOA (2A/100ms i 25W Pd_max/25C). Na kraju sam izabrao napon napajanja od +/-24V i mirnu struju od 1.2A (400ma po MOSFETu). Pored solidne filtracije (100.000uF) na svaki granu napajanja je dodat i cap-multiplier sa MOSFET-om koji em lepo pojede 4V (pa se amp napaja sa +/-20V) em pozitivno doprinosi zvuku amp-a.Sa ovim napajanjem snaga je 20W na 8 oma (u celom opsegu snage amp radi u A klasi) ili 36W na 4 oma (do 11.5W u A klasi).Hladnjaci su Fischer SK56 (30x15x4cm) i sa ovim ampom greju se 21 C iznad ambijentalne temperature. Za izradu prednje ploce i poklopca zasluzan je Leonardo :buehehe:Sto se zvuka tice, evo slusam ga vec 10-ak dana i probao sam ga na jos 4 razlicita sistema i za mene je ovo, sto kazu, ultimate amp, ne ostavlja ni jednu zelju otvorenu, sve je tu i kako treba - potpuno nov i znacajno bolji amp u odnosu na F5. Pri tome, naglasavam da je moj prioritet prirodnost zvuka u maksimalnoj meri u kojoj je prisutna na snimku, bez zamucenja, uskracenja, ogranicenja i bez laznih, u stvarnosti nepostojecih prizvuka koji se cesto smatraju "prijatnim".Evo seme ampa i napajanja:post-20-016894400 1275676826_thumb.gifpost-20-074595800 1275676845_thumb.gifIzgled gotovog uredjaja:post-20-052361300 1275676897_thumb.jpgpost-20-098116300 1275677011_thumb.jpgSlike tokom izrade:post-20-071587500 1275677109_thumb.jpgpost-20-099266000 1275677130_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 167
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ма то ништа не ваља ,Где је масивна предња плоча,Где је позлаћена штампа,Где је сребрна жица,и остале трице и кучине :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Где је масивна предња плоча,

Предња плоча је таман колико треба и лепо изгледа, ал' је убогаљена са завртњевима!Препоручујем неке масивније ручке   :buehehe:, да се сакрију завртњеви.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo Sipi, sta drugo reci za majstorluk ;) I sto kaze gos'n Beli, red je da ga malo vise 'prisvojis' Veliko 'S' u imenu mu nece zasmetati, nikako. :hyper:A imam i F5 plocica za popuniti na 'S' nacin :buehehe::happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala drugari na cestitkama, naravno da je dobro da imamo nov razlog da se vidimo/slusamo/druzimo :buehehe:Slobo, 'ajde privodi kraju taj Primare pa da i njega cujemo o istom trosku - a crna kutija ne snima nista nego samo koncentrise zice koje idu na masu :hyper:Djole, nabavio sam notebook sa Intel DualCore/2GB RAM pa moze da se proba i ona mala spravica :happy64: Inace, srafovi na prednjoj ploci bolje izgledaju uzivo nego na slici ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala drugari na cestitkama, naravno da je dobro da imamo nov razlog da se vidimo/slusamo/druzimo :buehehe:Slobo, 'ajde privodi kraju taj Primare pa da i njega cujemo o istom trosku - a crna kutija ne snima nista nego samo koncentrise zice koje idu na masu :hyper:Djole, nabavio sam notebook sa Intel DualCore/2GB RAM pa moze da se proba i ona mala spravica :happy64: Inace, srafovi na prednjoj ploci bolje izgledaju uzivo nego na slici ;)

Vazi, podseti me cemu bese lapa topa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Djole, nabavio sam notebook sa Intel DualCore/2GB RAM pa moze da se proba i ona mala spravica :happy64: ...

;) Imamo i jednog Svajsovanog za pokazati, a nosim ja i ono kinesko torbiche - sto prima 'Erbas A380' :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Овде нешто дебело не ваља, Стон није поменуо канту. Мој коментар:;)

Hoćeš reći da ovde nešto debelo valja :happy64: Čestitke za projekat :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Овде нешто дебело не ваља, Стон није поменуо канту. Мој коментар::hyper:

;)Ма нормално да је канта, ал битније је како  звучи :happy64:.А чудно је да нам нема Пери Бабина да напише нешто :buehehe:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cudi me da vam nije uspelo sa M2Tech,jel hiface u pitanju?

Ma kad je zakljuco' kompjuter zbog decu - ko tvrdjava neprobojan! ;)Nismo se previse ni bakcali a poznato je da HiFace sa nekim (AMD) chipset-ima netje USB da pusti kako treba.Al' je zato bila druga (striktno muzicka) masina brez kompromisa :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...