Jump to content

"fabrika" je pocela sa radom


DamirDj

Preporučeni Komentari

Malo smo bili vredni , pa smo napravili 6 satelita sa 12" mid-basovima, celestion hornama i JC driverima. Stavili kvalitetne skretnice ,neutrik speakone. A basovi su 18" Hipower. Kutije je neka vrsta bassreflex horne. Evo par slika , pa uzivajte.P.S. Sve smo ovo napravili za 7 radnih dana.

post-133-005068600 1275058875_thumb.jpg

post-133-071856400 1275058894_thumb.jpg

post-133-041248300 1275058908_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jel si uporedio mozda sa nekim fabrickim zvucnikom?

Zasto da usporedim (salim se, imam aktivne rcf-e),pa imam spektrum analizer ,odgovarajuci mikrofon , rcl metre i ogromno iskustvo.Mid basovi su A&D AUDIO V1230 , a ona dva desno su HIPOWER L12/6435
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto da usporedim (salim se, imam aktivne rcf-e),pa imam spektrum analizer ,odgovarajuci mikrofon , rcl metre i ogromno iskustvo.Mid basovi su A&D AUDIO V1230 , a ona dva desno su HIPOWER L12/6435

I, ima li razlike izmedju A&D i HIPOWER-a? Koliko je kostala izrada jedne kutije?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I, ima li razlike izmedju A&D i HIPOWER-a? Koliko je kostala izrada jedne kutije?

Hipower svira dublje i manje udara, a AD plice i ima jaci kick.12" 72 euradriver 38 eurahorna 13 euraskretnica sa teminalom 25 eura + prepravkaprednja mreza tabla 2m2 2500din + AKSiverica oko 1200 dinsarafi, drvofix , farbe , gitovi , itd. oko 1500 din.Ja ih prodajem po 250 eura komadi dajem granciju 5 godina.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hipower svira dublje i manje udara, a AD plice i ima jaci kick.12" 72 euradriver 38 eurahorna 13 euraskretnica sa teminalom 25 eura + prepravkaprednja mreza tabla 2m2 2500din + AKSiverica oko 1200 dinsarafi, drvofix , farbe , gitovi , itd. oko 1500 din.Ja ih prodajem po 250 eura komadi dajem granciju 5 godina.

Koliko treba da bude jak snagas da pogoni tu jednu kutiju a da je ne unisti naravno? U principu se polako interesujem za PA zvucne kutije i amp za neke manje zurke za iznajmljivanje u kraju kako bih kasnije imao love za neke nove audio projekte...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko treba da bude jak snagas da pogoni tu jednu kutiju a da je ne unisti naravno?

U principu ja volim da stavim 30-40% jace pojacalo od nazivne snage zvucnika. Pojacalo mora da ima limiter i crossover mora da ima limiter + sijalica na visoki, ako lokal ili dj nema sluha stavljam sijalice i na basove i na srednje ((kao dinacord) na basu dve od 24V70W redno i dve paralelno + osigurac od F3,15A). I onda nasi nazovi muzicari kazu UUUUU kao je dobar taj dinacord(ne mozes ga pocepati, a osigurac im je crko jos prvo vece i cepaju ga preko sijalica , svetli ko Las Vegas). Tako da sa tim svim zastitama resavam probleme garancije. Hmmm iznajmljivanje , ako bas moras, OK radi , ako ne moras jos bolje.Inace ja od PA zarade nikad nisam ulozio u HIFI.HiFi je nesto drugo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...