Jump to content

DIY- Atmasphere M60- OTL lampas pojacalo


BANAT

Preporučeni Komentari

Banat, nemoj ovo shvatit ka zlonamjerno ali na neke stvari oko tog koncepta moram ukazatPrvo, za audio upotribu nima ikakovog rezona koristit vise ulaza (kako si to nazval - multiphase). Tu se uvik radi o jednom jedinom signalu (muzickoj informaciji koja mora va svom integralnom obliku bit prenesena do zvucnika. Tako da kod audio pojacala mozemo na ulaz dovodit samo netaknuti signal ili njegov komplement (isti taj signal ali sa 180 stupnjeva faznim pomakom), zavisno da li u ampu imamo invertirajuce ili neinvertirajuce konfiguracije). Ali doveli samo osnovni signal (na nekoliko ulaza) ili i njegov komplement (na jos nekoliko ulaza), na samom potrosacu se svi oni moraju pojavit va tocno odredjenim faznim odnosima da bi se struje svakog od njih zbrojile na potrosacu.Koristenje vise nezavisnih ulaza bi u audiu (va sirem smislu) doslo u obzir samo kod mixera ali miksanje signala se iz vise razumljivih razloga nikad ne dela na izlaznim stupnjevima nego pri malim nivoima signala.Bilo kakvo manipuliranje sa faznim stavom signala i dovodjenje na pojacalo bilo cega drugoga osim nule i 180 stupnjeva bi dovelo do bespovratne degradacije signala i njegove potpune neupotribljivosti. Znaci, koliko god da se tih XXX blokova uzelo, isti taj broj XXX ulaza mora bit vezan paralelno (ili va dvi 0/180 grupe ali unutar svake grupe opet paralelno) a to samo dovodi do povecanja ulaznog kapaciteta (OK, ovo ni toliko bitno ako ono ca ih goni moze dat dovoljno struje da se nosi sa tim povecanim kapacitetom).U teoriji ne ali va praksi uvik ima neke interakcije. Oce li ona bit veca ili manja zavisi od stupnja jednakosti koristenih blokova i njihovih napajanja.A ta nezavisna napajanja i jesu u principu i najslabija tocka ovakve topologije i ona jako povecavaju mogucnost pojave strujnog disbalansa kroz blokove ca ka rezultat dovodi do pojave istosmjerne komponente kroz zvucnik i mogucnosti njegovog ostecenja / unistenja. U slucaju potpunog otkaza samo jednog jedinog bloka napajanja kod takvog viseblokovskog ampa, zvucnik bi imal vrlo male sanse da prezivi. Znaci isti onaj problem koji genericki postoji kod cyclotron topologije (svaki ki se sa time igral zna koliko cirkusa moze izazvat ako cijevi nisu uparene i ako nisu prosle dovoljno dugacki burn-in) ali ovdi jos i multipliciran zbog vise nezavisnih napajanja.Ja takvu topologiju siguro ne bin koristil bez svih neophodnih zastitnih mjera. A to su kako sam vec ranije pomenul, DC servo sklop (ovdi sklopovi) za kontrolu simetrije samih cijevnih stupnjeva plus tracking sistem za osiguranje jednakosti svih nezavisnih izvora napajanja za izlazne cijevi.Pogotovo va danasnjim uvjetima nabave cijevi kad su NOS 6AS7 vec debelo istrijebljene pa ostaje koristenje njihovih ruskih ekvivalenata. Sa svim njihovim tipicnim problemima (ki je delal sa ruskim cijevima znat ce o cemu pricam)

Postovani Kolega ipak niste dobro pogledali prilozene scheme jer se Multiphase OTL Circlotron UVEK `budi` samo sa dva fazno razmaknuta signala za 180 stepeni,kao i svaki drugi PP Amp.Kada bi se ovaj spoj primenjivao u Merno Regulacionoj opremi tada bi mogao da se koristi sa bezbroj parnih ulaza,bilo da se na ulaze dovodi AC ili DC informacija,razlika bi se uvek pojavila na izlazu jer ovo je pre svega Diferencijalni Pojacavacki Balansirani Most sa vise Nezavisnih parnih ulaza ali samo sa dva Izlaza.To sto je napajanje odvojeno za svaku izlaznu Cev u ovom uravnotezenom visefaznom mostu nije Mana nego Prednost.Obzirom da su svi sekundari za napajanje izlaznog Visefaznog Mosta radjeni na istom tranformatoru,`pad` jedino osiguracem osiguranog primara mreznog transformatora ne bi izazvao nikakvu stetu Zvucniku jer bi istovremeno `palo` napajanje celog Visefaznog Mosta.DC Aktivna zastita jeste potrebna ali kod drugih OTL Tube Topologija,Futterman,Inverted Futerman,Totem Pole,Seep itd,jer te topologije relativno lako ulaze u Oscilovanje i DC nestabilnost koje zaista mogu da naprave katastrofu Zvucnicima,to je nazalost nasledje koje prati OTL Tube Ampove ali je Nepravedno Vezano za OTL Circlotron koncept.Svi OTL Circlotron Ampovi u Trenutnoj ponudi na HI-End trzistu nemaju ugradjenu Aktivnu DC zastitu,Atmasphere,Graff,Navison Audio,Einstein itd.Poz i Svako Dobro
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E moj Banat, je to uviravas mene ili samoga sebe? Ajde se malo suoci sa realnostima te koncepcije

To sto je napajanje odvojeno za svaku izlaznu Cev u ovom uravnotezenom visefaznom mostu nije Mana nego Prednost.Obzirom da su svi sekundari za napajanje izlaznog Visefaznog Mosta radjeni na istom tranformatoru,`pad` jedino osiguracem osiguranog primara mreznog transformatora ne bi izazvao nikakvu stetu Zvucniku jer bi istovremeno `palo` napajanje celog Visefaznog Mosta.DC Aktivna zastita jeste potrebna ali kod drugih OTL Tube Topologija,Futterman,Inverted Futerman,Totem Pole,Seep itd,jer te topologije relativno lako ulaze u Oscilovanje i DC nestabilnost koje zaista mogu da naprave katastrofu Zvucnicima,to je nazalost nasledje koje prati OTL Tube Ampove ali je Nepravedno Vezano za OTL Circlotron koncept.

Je ti ikad palo na pamet da svaki od tih nezavisnih ispravljaca moze zakazat u radu i iz jako banalnih uzroka? Nima tog sklopa i dila sklopa koji je imun na kvarove. Tako da ce i najbanalnija stvar u vidu kakvog hladnog lema na nekom od tih ispravljaca (osigurac va primaru zbog toga nece izbacit) dovest do naponske asimetrije i ka krajnji rezultat ces imat pojavu DC komponente na zvucniku. Poslidice valjda ne moram objasnjavat.Poslusaj malo glas iskustva pa ako ti je vec prekomplicirano stavljat tracking regulatore va ta nezavisna napajanja, stavi barem njihovo monitoriranje (najobicniji komparatori) koje ce u slucaju nezeljene situacije reagirat zastitno i prekinut napajanje A tu pricu da cyclotronu (u diy izvedbi) ni potribna aktivna zastita ili DC servo, mozes slobodno okacit macku o rep. Ocito te zavarava ca toga nima va tvornickim cyclotronima ali kako sam vec bil navel va ovoj temi, tvornica moze provest selekciju i uparivanje na vrlo velikoj kolicini lampi i nakon obavljenog burn-in perioda moze eliminirat one lampadine koje i dalje iskazuju nestabilnosti. A diyer nije ni izbliza va mogucnosti da tako dela, ponajprije zbog financijske strane.Ki god je delal cyclotron topologije, taj itekako dobro zna ca se desava u prvih 100-ak sati (kad je jako pozeljno da zvucnici ni ne primirisu u blizinu cyclotrona). A ca bude dalje, ovisi o samim lampadinama.Osim tih prvih 100-ak sati, prica ima i jos ruzniju stranu koja se priblizava sa primicanjem kraju zivotne dobi lampadina.

Postovani Kolega ipak niste dobro pogledali prilozene scheme jer se Multiphase OTL Circlotron UVEK `budi` samo sa dva fazno razmaknuta signala za 180 stepeni,kao i svaki drugi PP Amp.

Budi bez brige, pregledane su. A oli san ja rekal ca drugo nego da je pobudjivanje takvo? Da te mozda ne zbunjuje termin "komplement" koga san upotribi va proslom postu?A bez ljutnje, ali na tim shemama e stvarno nima ca posebnoga vidit. Najobicniji paralelni spoj dva ili vise cyclotron pojacala
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E moj Banat, je to uviravas mene ili samoga sebe? Ajde se malo suoci sa realnostima te koncepcijeJe ti ikad palo na pamet da svaki od tih nezavisnih ispravljaca moze zakazat u radu i iz jako banalnih uzroka? Nima tog sklopa i dila sklopa koji je imun na kvarove. Tako da ce i najbanalnija stvar u vidu kakvog hladnog lema na nekom od tih ispravljaca (osigurac va primaru zbog toga nece izbacit) dovest do naponske asimetrije i ka krajnji rezultat ces imat pojavu DC komponente na zvucniku. Poslidice valjda ne moram objasnjavat.Poslusaj malo glas iskustva pa ako ti je vec prekomplicirano stavljat tracking regulatore va ta nezavisna napajanja, stavi barem njihovo monitoriranje (najobicniji komparatori) koje ce u slucaju nezeljene situacije reagirat zastitno i prekinut napajanje A tu pricu da cyclotronu (u diy izvedbi) ni potribna aktivna zastita ili DC servo, mozes slobodno okacit macku o rep. Ocito te zavarava ca toga nima va tvornickim cyclotronima ali kako sam vec bil navel va ovoj temi, tvornica moze provest selekciju i uparivanje na vrlo velikoj kolicini lampi i nakon obavljenog burn-in perioda moze eliminirat one lampadine koje i dalje iskazuju nestabilnosti. A diyer nije ni izbliza va mogucnosti da tako dela, ponajprije zbog financijske strane.Ki god je delal cyclotron topologije, taj itekako dobro zna ca se desava u prvih 100-ak sati (kad je jako pozeljno da zvucnici ni ne primirisu u blizinu cyclotrona). A ca bude dalje, ovisi o samim lampadinama.Osim tih prvih 100-ak sati, prica ima i jos ruzniju stranu koja se priblizava sa primicanjem kraju zivotne dobi lampadina. Budi bez brige, pregledane su. A oli san ja rekal ca drugo nego da je pobudjivanje takvo? Da te mozda ne zbunjuje termin "komplement" koga san upotribi va proslom postu?A bez ljutnje, ali na tim shemama e stvarno nima ca posebnoga vidit. Najobicniji paralelni spoj dva ili vise cyclotron pojacala

Uz duzno postovanje prema Vasem Misljenju Kolega SStrtsat, ali ja sam ipak izuzetno zadovoljan postignutim rezultatima i Zvukom Ampova gde je primenjen potpuno Nov OTL Koncept.kao i samom stabilnoscu rada istih.Tacno da je ovaj Multiphase Balanced Bridge OTL Amp u osnovi spoj vise Balansiranih Mostova zajedno(ili vise nezavisnih SE CF Ampova zajedno),Ali mi je posebno drago ipak to sto sam taj spoj sam Pronasao i Prvi uspesno primenio u Praksi. Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala digresija, tek da neko ne pomisli da obogacujemo uranijum u slobodno vreme: cyclotron je akcelerator cestica a circlotron je pojacavacka topologija ;)

Ako treba ima da pravimo i Cyrclotrone i Circlotrone :D ,takvi smo mi likovi odavde sa DIY RS-a :punk:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz duzno postovanje prema Vasem Misljenju Kolega SStrtsat, ali ja sam ipak izuzetno zadovoljan postignutim rezultatima i Zvukom Ampova gde je primenjen potpuno Nov OTL Koncept.kao i samom stabilnoscu rada istih.Tacno da je ovaj Multiphase Balanced Bridge OTL Amp u osnovi spoj vise Balansiranih Mostova zajedno(ili vise nezavisnih SE CF Ampova zajedno),Ali mi je posebno drago ipak to sto sam taj spoj sam Pronasao i Prvi uspesno primenio u Praksi. Poz

A ca je tu novo? Zar paralelni spoj pojacala predstavlja neku novost???Osim samog imena nima nicega novoga ali to je danas postalo uobicajeno, doslovno svagdi se izmisljaju nova imena i termini za stvari koje su odavno poznate. Pusti prema tome neke price o pronalazastvu i nemoj sebe uviravat u zabludu da sve to nije odavno isprobano. Takve topologije su poprilican broj godina (ustvari desetljeca) va igri i normalno da je sve oko njih isprobano. Ali ako tebi predstavlja zadovoljstvo bespotribno komplicirat sklopove, slobodno. Razlog zac se paraleliziranje cilih pojacala ne koristi (paraleliziraju se po potribi aktivne komponente na neki od poznatih nacina) lezi upravo u tome ca ta koncepcija ima genericki puno vecu nestabilnost od paralelnog spoja vise aktivnih komponenti pod kisobraniom zajednickog ispravljaca. Dovoljno teskoca vec ima i sa paraleliziranjem aktivnih komponenti i normalno da nikome ki imalo razmislja o tome ne pada na kraj pameti da samom sebi unosi dodatnu i bespotribnu komplikaciju. Koja jos i dovodi do degradacije karakteristika.Bilo to tebi pravo ili ne (i koliko god sebe uviraval da nije tako), cinjenice su neumoljive. A one pocinju vec kod najbanalnije komponente, mreznog trafa. Za takav paralelni spoj pojacala bi svi naponi (nakon ispravljanja) tribali bit apsolutno jednaki a oni ce to bit samo, cak i uz uvjet potpuno idealnih komponenti ispravljaca, uz uvjet potpuno jednakih sekundarnih namotaja. A da bi sekundari bili potpuno jednaki oni bi ovdi morali bit namotani kvadrifilarno ili sestofilarno ili osmofilarno, ili kolikovecfilarno (zavisno od broja tako paralelno vezanih pojacala).Firme i privatnici koji motaju trafe vec i na spomen bifilarnog motanja znaju kolutat ocima i nije tesko pogodit njihovu reakciju na spomren takvog motanja. Alternativa bi bili stabilizatori napona (pozeljno u tracking rezimu). Tehnicki potpuno moguce i izvodljivo ali ne bas jeftino.Ima naravno jos puno tih caka i stvarnost je upravo to a ne ono ca ti je rekal simulator nekoga ki dela va aerospaceu ili necem slicnom (ka da ga to automatski kvalificira, mores mislit. Cemu uopce spominjes di taj dela?)A necije osobno zadovoljstvo sa rezultatima necega ne mora imat bas puno veze sa stvarnim stanjem. Znas ono, svaki cigo svoga konja hvali.Cila ova "polemika" ustvari i proizlazi iz te samohvale (pronasao sam, prvi sam primjenil....). Da si npr isal sa temom da eksperimentiras sa paraleliziranjem pojacala i da to istrazujes, onda bi i moji postovi siguro drukcije izgledali. Svacije istrazivanje i obogacivanje znanja onoga koji istrazuje cu sa veseljem podrzat. Ali neumjerenu samohvalu nikako ne mogu podrzat.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Puno Bad Feelings-a jesu u tonu Vaseg obracanja meni. :angry7: Svaka daljna diskusija sa vama bila bi pretvaranje ovog lepog Topik-a(Atmasphere M60 OTL Amp)u `cirkus Medrano`. :D to` zadovoljstvo` necete imati kada sam ja u pitanjuOvde zastajem jer se ne zelim `upecati` na vase Namerne provokacije ;) ,koje inace cesto znate da uradite meni ali i nekim drugim Kolegama sa ovog Sjajnog Sajta, zaista ne vidim neki Racionalan razlog, jer sve sto sam do sada napisao jesu Cinjenice,ali cenim:kada neko hoce da provocira-bolje ga je izbegnuti.Dovoljno sam tehnicki Obrazovan da prepoznam u vasim `vidjenima` i komentarima namerne provokacije, okretanjem Tehnickih Cinjenica naopacke.Budite Sigurni da vise necemo imati nikakve `debate`,mada bih vam jos ponesto toga odgovorio, ipak uzdrzacu se. Inace Vasa `strucna` misljenja i poglede ne uzimam za ozbiljno i sa rezervom jos poodavno.Vi imate pravo da mislite i napisete svasta o svemu i svacemu ali vas Cinjenice ipak demantuju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Greska. Nima nikakvog bad feelings-a.A topic koga si sam otvoril o M60 ampu si sam pretvoril u nec drugo (kako ti kazas cirkus Medrano) skakanjem na ono ca ti proglasavas izumom.Ca se tice cinjenica, sve je na ovim stranicama pa svatko moze vidit ki okrece cinjenice naopacke. I ki bjezi od njihOcjena i komentar neke sheme su za tebe provokacija? A da, tribal sam je valjda ishvalitVidi, ovakvi forumi i sluze upravo zato da se kaze nesto o shemama i onome ca je na njima prikazano. A ako je pri tome povrijedjena necija sujeta, to je problem upravo samo toga koji je postal shemu. I krenul ju hvalit a da pri tome neke bitne tehnicke detalje u vezi nje ili ne moze ili ne zeli shvatit i prihvatit.Likarija je ustvari jednostavna, prije nego ca se krene hvalit i preporucavat neku shemu triba sagledat sve bittne detalje u vezi nje i objektivno ih iznit. Sa plusevima i minusima. Toga bi se tribal drzat svatko a pogotovo onaj ki je tehnicki obrazovan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..........Likarija je ustvari jednostavna, prije nego ca se krene hvalit i preporucavat neku shemu triba sagledat sve bittne detalje u vezi nje i objektivno ih iznit. Sa plusevima i minusima. Toga bi se tribal drzat svatko a pogotovo onaj ki je tehnicki obrazovan.

+1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Atmasphere M60-pogled ispod sasije uredjaja , sve konekcije su uradjene proverenim Old School - Point to Point- sistemom Lemljenja veza i elemenata,ukljucujuci `Star Ground` zajednicku tacku Mase. Raspored Elemenata jeste vrlo dobro osmisljen , i takvim se Logicnim rasporedom ostvarilo Najkrace moguce povezivanje elemenata unutar sasije OTL Amp-a. Sve jedno, valja napomenuti sledece:Ovakav DIY Projekat nije komplikovan ali ipak Nije za DIY Pocetnike.

post-556-0-34951500-1291631120_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je na slici prikazana vaša makina ili ...Još jedna stvar me zanima .Može li se sa 8 kom 6c33c postići 100w na 4ohm.

Ne, taj AT M60 sa te slike nije Moja` Makina`.Ako mislis 100W/4 ohma sa Svih 8 kom 6c33c za jedan Amp (monoblock) onda moze i mnogo vise.(To dosta zavisi od Impedanse Zv Kutije)Sve jedno, 4 ohma impedanse zvucnika generalno Nije Dobar izbor za OTL Tube Ampove, ali takva 4 ohmska Zv kutija moze lepo da se koristi kada bi se upoterbilo u izlaznom stepenu svih 8 x 6c33c-b,(ili bar 6 x 6c33c) u Circlotron spoju.Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još jedna stvar me zanima .Može li se sa 8 kom 6c33c postići 100w na 4ohm.

Generalni odgovor da li se sa 8 komada 6C33 moze postic 100W snage na teretu od 4 oma ne postoji. Odgovori u stilu "moze i puno vise" su potpuno besmisleni.Ako slusas muziku sa konstantnom dinamikom dinamikom (npr ovo moderno nabijanje), odgovor je ne. Cijevi bi tu bile stalno u uvjetima debelo prekoracene i disipacije i maksimalno dozvoljene katodne struje pa bi vrlo brzo otegle papke. Kod muzike sa promjenljivom dinamikom (npr klasike) bi cijevi plesale malo u dozvoljenom a malo u nedozvoljenom rezimu. Zivile bi va tim uvjetima nec duze ali ni izbliza onoliko koiko inace mogu kad ih se drzi va sigurnim granicama.Sa 8 oma tereta situacija je nec malo bolja (struje kroz cijevi su ovdi istina manje ali su potribni naponi napajanja veci) ali bis i ovdi bil blizu krajnjih granica. Muzika sa konstantnom dinamikom bi im i ovdi prilicno skratila zivot dok bi kod muzike sa promjenljivom dinamikom postigle otprilike ocekivanu zivotnu dob.Sve ovo naravno vridi uz koristenje cijevi va klasi "AB" tako da rad va klasi "A" ne dolazi u obzir. Pri tome bi i klasa "AB" morala bit prilicno nisko biasirana ca naravno vodi do prilicne zrtva linearnosti i losijih zvucnih rezultata Svaka cijev, pa tako i 6C33 (koliko god da je robusna) ima svoje granice mogucnosti pa tjeranje na silu va takve rezime obavezno dovodi do skracivanja zivota.6C33 je nazalost stekla i poprilicno negativne reputacije (ka ni linearna, ka nepouzdana je itd) ali ne svojim krivicom nego "zaslugom" bas takvih "talenata" koji je tjeraju va prekoracene rezime. Ona moze dat i dat ce jako jako puno odlicnih rezultata ako se postuju osnovna pravila. A sva ta pravila pisu u grafovima i podacima iz datasheeta, samo ih triba znat citat. Ovome triba dodat i jako velike termicke zahtjeve koje bi takav amp sa 8 komada 6C33 postavljal. Drzanje pod kontrolom sve te topline koju bi 8 njih razvile nije nimalo igrarija. I naravno zahtjeve za pobudom i zahtjeve za ispravljacem......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledajući Joule Electra amp sa 8 - 6C33CB's Triode (Output) monoDaju specifikaciju: Power Output 160 watts Class A into 8 Ohms100 watts Class A into 4 OhmsPower Requirement 500 watts per monoblockVidite kakvu specifikaciju daju na 4 oma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledajući Joule Electra amp sa 8 - 6C33CB's Triode (Output) monoDaju specifikaciju: Power Output 160 watts Class A into 8 Ohms100 watts Class A into 4 OhmsPower Requirement 500 watts per monoblockVidite kakvu specifikaciju daju na 4 oma.

Samo neka daju, papir sve podnosi. Pogotovo dok je naivnih koji va sve te pisanije viruju.Ocito ti niti osnovne relacije izmedju izlazne snage i potribne snage napajanja (power requirement) nisu bas jasne jer inace ne bi ni zalipil ovdi te specifikacije va kojima geniji iz "Joule Electra" skacu sami sebi va usta.Malo brze matematike: Svaka 6C33 trosi za grijanje 3,3A pri 12,6V ili u prijevodu oko 41,5W. Ako se dobro sican tablice mnozenja, onda 8 komada trazi 332W snage za grijanje. Tako da od tih "500W power requirement" ostaje na raspolaganju cilih 168W. Gubici va trafu i ispravljacima i potrosnja drivera su naravno jednaki nuli jer je to bit ce neka konstrukcija sa Andromede, mos mislitA tih 168W privedene snage mora postic na izlazu 160W na 8 oma odnosno 100W na 4 oma. Tako da bi sa 8 oma iskoristenje ampa bilo 95% a sa 4 oma bi bilo 59%.A va samoj klasi B (na AB di je iskoristenje manje) je teoretski maksimalno iskoristenje 78,5% i to u slucaju rada sa teoretski idealnim pentodama kojima je napon saturacije jednak nuli. I naravno uz koristenje cistog omskog otpornika ka tereta.Sa triodama i sa realnim reaktivnim teretom (zvucnikom) je stupanj iskoristenja daleko daleko nizi i u praksi iznosi ispod 25%.Sad ti vidi kako se lipo "slazu" njihove specifikacije sa bazicnim teorijama o radu pojacala. A kako se fizika ne moze preskocit, ca mislis ki je u pravu? Ovi geniji koji su pisali specifikaciju ili teorija rada pojacala?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledajući Joule Electra amp sa 8 - 6C33CB's Triode (Output) monoDaju specifikaciju: Power Output 160 watts Class A into 8 Ohms100 watts Class A into 4 OhmsPower Requirement 500 watts per monoblockVidite kakvu specifikaciju daju na 4 oma.

Verovatno su svi koji se neko vreme bave ovim nasim hobijem shvatili da se marketing u hifi-ju ne razlikuje mnogo od marketinga recimo proizvoda za kucnu hemiju, svakih par meseci izlazi Novi Bolji deterdzent sa novim mudo-enzimima koji Bolje skida fleke... :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da se raspitujem o ovoj koncepciji , jer dosta ljudi smatra da je otl prava stvar.Isto tako smatram da su planari :first: "Problem" :D je što ne znam da li ih je uopšte moguće ganjati sa lampom.Ako uzmemo u obzir cenu koštanja materijala za otl ,to i nije tako strašno.Ustvari da li je neko ovde pravio bilo kakav cevni hi fi snagaš koji može da razvije pravih 100w.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledajući Joule Electra amp sa 8 - 6C33CB's Triode (Output) monoDaju specifikaciju: Power Output 160 watts Class A into 8 Ohms100 watts Class A into 4 OhmsPower Requirement 500 watts per monoblockVidite kakvu specifikaciju daju na 4 oma.

Definitivno je specifikacija Potrosnje Elektricne energije za Joule Elektra OTL Amp Netacna i jako lose(skromno) definisana.Mozda se taj podatak od samo 500 W potrosnje odnosi na rad u Stand-by rezimu,kada su ukluceni samo Trafoi za grejanje Cevi i napajanje ulazno/driverskih stepena.Za ozbiljno napajanje takvog OTL Amp-a koji radi u Cistoj A klasi i deklarise se sa 160W / 8 ohma, minimum potrosnje jeste oko 1KW kontinualno,sve ovo pod uslovom da se uradilo ispravno Kalkulisanje Mreznog Stepena sa dovoljnom strujnom i termickom rezervom.Kao sto sam ranije ovde napomenuo OTL A klass Tube Ampo-vi nisu uopste `Green Peace`(aparati)potrosaci nego znaju da `zderu`podosta struje.Kao neki kompromis izmedju ekonomicnosti potrosnje struje i postignutih Zvucnih Perfomansi ipak se Atmasphere M60 koliko/ toliko jos i namece kao Prihvatljiv OTL Tube Amp za prosecnog finansijski `potkovanog` DIY ..Audiopfila .Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...