Jump to content

Kuda posle Vincenta SV-236?


zdrawcke

Preporučeni Komentari

Pokusavsi vec neuspesno da nadmasim mog Vincenta SV-236 prvo sa jednim Musical Fidelity X-150 a zatim sa dva Gainclone DIY projekta, sad sam u potrazi za sledecim. Bacio sam oko na Aleph 5 pa me interesuje da li je neko imao prilike da uporedi ova dva? Da li se uopste Vincent pojavio negde u Srbiji? Ponestaje mi daha i novaca za bezuspesne DIY popushaje...Za one koji ne poznaju brand Vincent, ovo je link: http://www.vincent-tac.de/en/product-lines/tubeline/sv-236mk.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 225
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

iz ove fele ili Aleph 5 ili Krell KSA50a mozda jos bolje F4 u balanced modu - 100W/8 omaal' ti za to onda treba potentan preamp koji ima full swing zahtevan na zvucnicima , jerbo je F4 strujni buffer (izvinjavaj ako znas) potentan preamp - masala lampas ili Pumpkins gledista lakoce pravljenja ....... Aleph 5 , onda F4 ballanced , onda Krellne znam da li sam neko pojacalo zaboravio ....... al' ako i jesam setice se neko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na korisnim prilozima, ali glavno pitanje ostaje: da li ce se nesto sa tog spiska uspesno uhvatiti u kostac sa kinesko-nemackom koprodukcijom, ili za zauzeti mesto na gomili medj' ostalim DIY popushajima?Taj gorepomenuti X150 - nije, nadam se, Musical Fidelity X-150?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na korisnim prilozima, ali glavno pitanje ostaje: da li ce se nesto sa tog spiska uspesno uhvatiti u kostac sa kinesko-nemackom koprodukcijom, ili za zauzeti mesto na gomili medj' ostalim DIY popushajima?Taj gorepomenuti X150 - nije, nadam se, Musical Fidelity X-150?

Hmm! :unsure: Teško je govoriti o tuđim ukusima. Sve nabrojano su state of the art pojačala. Ne, X 150 nije MF.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, o kojoj ukupnoj kolicini para pricamo (odokativno) kad je u pitanju Aleph 5 na primer?

Ovisi o više faktora! koliko toga možeš sam napraviti u vezi kutije, možeš li sam napraviti pločice ili ćeš ih kupovati, kakve su cijene trafoa kod tebe kad ti netko mota (kažu da je plitron odličan, ali na našim područjima nitko to ne kupuje nego ljudi naručuju u svom kraju izradu prema specifikaciji), kakvo napajanje ćeš napraviti sa kojim kondenzatorima...Sve u svemu ako možeš nekako na crno/sivo nabaviti hladnjake i sam (ili za nekoliko piva prijatelju metalcu) napraviti kučište već si prilično smanjio cijenu. Cijene materijala ovisno o tome kakve elemente koristiš bi mogle ići od 400 - 800 €. Moguće i više ako pretjeruješ, a možda je moguće nešto smanjiti (mada teško!) ako imaš dobre izvore.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PCB bih kupovao. Nije neka usteda kad ih pravim sam, a nikad ne mogu da ih napravim tako dobro kao profesionalci. Prepustio bih i posao oko kutije nekome, ali ovde u Belgiji ne znam nikoga ko to radi. Ako ima neki metalac u Bgd koji to ume lepo da odradi, molio bih za koordinate :unsure:, ionako planiram da dodjem kolima u julu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam čovjeka, ali prema fotografijama sa ovog foruma Leonardo je čarobnjak kad su metali u pitanju. Kao da je Cromov izaslanik na zemlju, samo što više ne kuje oružje nego kutije za pojačala! :unsure: A ako ti nije na ruku imaš na "hifi2000" gotovih kutija koje ne koštaju ruku i bubreg. Proguglaj "hifi2000", pa pogledaj pod "pessante dissipante".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mogu sad pronaći na toj stranici podatke o Cw. Ako se dobro sjećam, najveća od njih (5U, 500 mm) ima mogućnost odvođenja 300+ W. Cijena je oko 190€.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mogu sad pronaći na toj stranici podatke o Cw. Ako se dobro sjećam, najveća od njih (5U, 500 mm) ima mogućnost odvođenja 300+ W. Cijena je oko 190€.

Evo ga C/W:Pesante dissipante 05/500N 5U 10mm BLACKwith 10mm BLACK frontal panel Description:Formato: 5 Units 1x Frontal Panel in aluminium 10mm oxidised black 450 mm1x Back in metal painted black anti-scratch4 Lateral Heatsinks 250mm oxidised black C°/W 0,112x Covers in metal painted black anti-scratch Width: 450mm internal 360mmDepth: 500mm Internal height: 210 mmDa li da planiram skidanje radijatora iz dnevne sobe po instaliranju Alepha? :unsure:Ili jos bolje, da ga ukljucim u sistem centralnog grejanja kao ispomoc kotlu :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga C/W:

Pesante dissipante 05/500N 5U 10mm BLACK

with 10mm BLACK frontal panel

Description:

Formato: 5 Units

1x Frontal Panel in aluminium 10mm oxidised black 450 mm

1x Back in metal painted black anti-scratch

4 Lateral Heatsinks 250mm oxidised black C°/W 0,11

2x Covers in metal painted black anti-scratch

Width: 450mm internal 360mm

Depth: 500mm Internal height: 210 mm

Da li da planiram skidanje radijatora iz dnevne sobe po instaliranju Alepha? :unsure:

Ili jos bolje, da ga ukljucim u sistem centralnog grejanja kao ispomoc kotlu :D

nećete morati da ga uključujete u sistem ,biće dovoljan on sam!Postavljena slika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem, treba mi jos par saveta za: 1) online izvor za PCB2) specifikacija trafoa

Možeš vidjeti kod Steina što ima, a ako nema vidi ovo:napajanjepločiceSamo da napomenem, možda ti netko sa ovog foruma kaže koju stručniju o tome valjaju li stvari sa linkova!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...