Jump to content

PSYTrance , HoUsE, TEChNO, eLeCtRo, AmBienT :)


Preporučeni Komentari

Ja sam dolazio na žurke zbog velikih zvučnika :happy64: To je prva stvar koja me je privukla. Staneš ispred zida zvučnika, a ono hoće da te oduva kada grune. Znači pojačano toliko da bukvalno trese gaće, a frizuru kvari :happy64: Kod muzike mi se u početku nije svidelo ništa specijalno sem što ti bass prodrma svaki mišić i kosku. Polako se vremenom počela slušati i ta muzika (negde sa 17 godina, nagli prelaz sa Riblje čorbe i Orthodox kelts-a) i tako sve do 20-21 godine. Onda me je smorila. Možda manje muzika koliko ono gore što sam opisao (navijači i mrštavci u kompletu sa narkomanima i ostalim frikovima). Upoznao sam nekoliko stvarno dobrih ljudi. Nekoliko devojaka sa arhotektonskog koje su tamo išle jer su ih zanimala platna koja su slikali trenseri kao dekoraciju žurke itd.Sad kao što rekoh... S vremena na vreme se nađe neka stvar na listi ali to samo kada se ne sluša blues (u koji se sada polako ali sigurno zaljubljujem). Čak ni onaj Stonov Gov't Mule uopšte nije loš :buehehe:

Navijaci,Mrstavci,narkomani i ostali frikovi-Establishment je to isto rekao za Woodstock,Isle of Wight i sve ostalo redom.poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2010:

isti Josh Wink i sad i 90ih - ludilo mozga...

:happy64:

Josh Wink-ok 100%, ali `rade` samo na par nivoa(zvucno i umetnicki)Ako poslusas Astral,oni to `rade` na 6,7 nivoa,Sve jedno samo na ekstra dobrom HI-FI lancu sve dobija smisao(dovoljno volume odvrnutog),fora je u rezoluciji detalja sve zajedno na 100-120db ukupne glasnoce.poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikad nisam posebno mirisao psy-trance muziku. Vise sam bio proggy-techno freak sa sporijim bpm-ovima i groovy prizvukom-swingom ali Astral Projection su mi bili i ostali br00talni :happy64: Medj "bogatom" kolekcijom imam zaturenih nekoliko diskova tunnel trance force kompilacija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

oni to `rade` na 6,7 nivoa,Sve jedno samo na ekstra dobrom HI-FI lancu sve dobija smisao...

mislis rade muziku na 6-10 i vise kanala ....

ja kad sam pravio muziku (josh 90ih) obicno sam to radio kroz Fasttracker:

post-1-127304411562_thumb.png

sad da bi radilo na novijim racunarima treba emulator http://www.dosbox.com/

i kroz to radjeno je ispadalo nista manje dobro nego ovo sto radi sad AP ... nego trebaju ideje i vreme

da se pravi - trebalo mi je i po 2-3 nedelje da napravim nesto bolesno dobro....

a da ne govorim da omladina ima sad novije programe Ableton, FL Studio, Reason

i da svaki drugi zaludjenik ima mali studio... No malo njih je videlo leba od ovoga ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislis rade muziku na 6-10 i vise kanala ....

ja kad sam pravio muziku obicno sam to radio kroz Fasttracker:

post-1-127304411562_thumb.png

sad da bi radilo na novijim racunarima treba emulator http://www.dosbox.com/

i kroz to radjeno je ispadalo nista manje dobro nego ovo sto radi sad AP ... nego trebaju ideje i vreme

da se pravi - trebalo mi je i po 2-3 nedelje da napravim nesto bolesno dobro....

a da ne govorim da omladina ima sad novije programe Ableton, FL Studio, Reason

i da svaki drugi zaludjenik ima mali studio... No malo njih je videlo leba od ovoga ....

Nisam mislio na 6-10 kanala mixovano(to je bilo pre 50 god),mislio sam na 6-10 zvucnih nivoa,ako pazljivo odslusas AP rade sinhrono 6-10melodija(poruka)nivoa odjedamput,sve to voze na extra dobroj drum&bas liniji(140-153bpm),kao kolaz koji stalno menja formu,e sad kombinacije izmedju tih melodija(poruka)pa smenjivanja plus efecti,plus sakrivene fore(infrazvucne&ultrazvucne),jbg-to je umetnost,zato nikad nije dosadno slusati ih,pogotovu uzivo gde rade `vibe` gledajuci sta se desava ispred njih publiku(onda iste numere rade u drugacijim formama od studijskih,obicno mnogo duze traju),zaista su fenomenalno pre mesec i kusur radili performans u SKC(malo krace,par sati i nesto),kada su predstavili novi album-Open Soceity.Kazu da je fora Psy-Tranca da odslusas numeru a ne mozes da se setis nicega odmah posle slusanja(zeza vuglu!).Na uredjajima za kucno slusanje male rezolucije bolje i ne slusati jer to zvuci `Tuc-Tuc`,uredjaji moraju da budu zaista Top klasa,jer je i AP top klasa.Electric Universe su isto moj favorit,pa Son Kite,Engleska skola -Halucinogen,Space Tribe,Cosmosis,Brazil-The First Stone,Grcka-Astrix, da ne nabrajam ima ih puno sa svih strana i svi su 100% OK.to je Full Onn pravac gde je samo Darkpsy pa Progresiv pa ...(u stvari ima oko 20 raznih stilova ili pravaca koji stalno evoluiraju u nesto Novo). Ps- radio sam neke setove(oko 20 sati) prosle zime u kucnoj radinosti na primitivnoj opremi(progamima,Virtual DJ, Tractor,..)nekima se to dopalo nekima ne, meni je Ok(ubio sam dosadu)Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za to i sluzi fasttracker - nije klasicna mixeta nego moze da svira do XX kanala sta odsviras istovremeno stereo...

Namenjen je za ovu vrstu muzike i uz pomoc dobrih semplova sve se moze...zvuk po zvuk efekat po efekat...

Ko provali ovo sam da radi - odnosno sam da pravi ovu muziku - nije mu vise niko zanimljiv za slusanje nego

sam DIY pravi sta mu se svidja i to slusa....

Nije problem da samo konzument slusa na dobrim uredjajima - nego i onaj ko je pravi mora da ima izuzetne naprave....

Paul van Dyk ima najskuplje mashine na svetu koje zna dobro da koristi i zato je po meni zvucno ispred svih....

lako je se zajebavati sa 5-MC controlling Logic Pro i Fostex monitorima :

Postavljena slika

http://www.youtube.com/watch?v=0VcW3QFuSng

No nebavim se vise ovim i izasao sam iz tokova :happy64: neki put neki ambijent napravim... cisto

da ne zaboravim kako se to radi.Vise me sad zanima tehnologija koju koriste i kako je koriste...

za Audiofile:

Paul Van Dyk - Crush

http://www.youtube.com/watch?v=-z_BvxGKLW0"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Paul Van Dyk-lici mi na rusa nekog,ko da ga je pravio Putin :happy64: nego ako cuvas svoju muziku(psytrance) voleo bih da je cujem,moze i obrnuto da posaljem tebi moj mjuz(psytrance).Sto se tice produkcijske tehnologije,naravno da je potrebna ali bez dobre ideje(inspiracije)nista.Ali opet sreca da imamo likove(umetnike) svetskog kalibra,mali Nikolovski iz Nisa klinac od 20 i kusur god koji se igra sa tom tehnologijom i radi vrhunski(Svetski) Darkpsy(znam decaka licno).Pricao mi je drugar o Nikolovskom performansu u Madjarskoj(neki openair Psytrance festival pored jezera Balaton, ili tako nesto)decko je `oduvao`publiku kad je poceo da radi na 170-190 BPM.ono sto sam cuo prosle zime na Olympiku od istog je vrh,Freaqued Frequency isto su Svetki(znam da cesto nastupaju po vrhunskim klubovima sirom sveta).nego poslusaj ovo:Cosmosis-Contact sa albuma od pre par god,jedan od mojim omiljenih tada(chill out Psy).poz

ko bi rekao daje ovo Sintetika(samo semplovi)Cool
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za 92 Ok-sacuvaj to, lepo je na svoj nacin.Poslacu ti ovde neke fragmente iz mojih setova cim prebacim te fajlove iz drugog kompa.

do tada Freaked Frequency(BG) poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Parce moderne umetnosti:Talamaska, odlican album Zodiak

http://www.youtube.com/watch?v=e6cxoEOsqUU&feature=related

Posebno dobro odradjeno:Cancer
Na 3,54 kreće prženje. Talamasca AKA my name is PSYtrance :ok: Cele noći gimnastika kad je predstavljao Zodiac.. Mislim da je bilo na Kolosu :happy64:Inače moja omiljena stvar sa albuma je upravo ova :L3000:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Banat - kad ce slike i opis tog "hand made motorcycle " ?ozbiljno - ako ne odradis - sledi kazna :Viannen_loungelizard:

Zen-e nemoj me plasis,ja sam stariji cika :D To sto sam za sada sklopio na `dva tocka`i nije `nesto`,klincu Cross varijantu na bazi dokazane DDR MZ ETZ 250 masine(slika sledi ovde cim se razdani),sledeci projekat je mesavina DKW `stela`(rama)iz 1950,(ovaj stel(ram)ima meni posebno dragu pricu jer je to slucajno nadjen ostatak `motorbecikla` mog pokojnog prijatelja dragog i nezaboravnog cika Djure Horexa), sa opet MZ ETZ 250 masinom,odradjen je 90%,slika sledi cim ga zavrsim(uskoro) ,ovajDKW/MZ `bobber bike`ili niskoleteci`Banatski prasinar`, bice licno moj,pa onda sledi na zimu customiziranje extra brzog Suzukija GSXR750j,o freestyle `bobberu` sa Citroen 2CV(600cc)boxer masinom necu ni da pricam,glupo je,kad i ako stigne na red pricacu(slikacu).Puno dobrih ideja ali sve manje vremena i sve manje novaca(shit Man).Veliki Poz :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...