Jump to content

Cene zvučničkih jedinica u Srbiji...


Zvu

Preporučeni Komentari

ja kupovao iz audiocomponents...i donosiili mi. Placas njihov pdv. Kada ti neko donosi iz EU je stvar da li ces da platis za tu uslugu ili...

 

da ides direktno, da ti dodje na adresu, ja bih gledao da unutra ima invoice, "ma sta u njemu pisalo". Tim ce carinici da imaju osnovu i da ti izracunaju oko 30% carine i poreza...

 

Sve ostalo je tvoja stvar izbora i kalkulacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje mišljenje (ne iskustvo) je da to zavisi šta naručuješ.
Ako naručuješ skuplje drajvere (primer 600-700e), onda se više isplati da platiš 40-50e (ili manje) čoveku da ti donese recimo iz DE, nego da te naši ovde zezaju, naplaćuju carinu, PDV, špediciju i ne znam ni ja šta... U tom slučaju plaćaš njihov PDV, ali bar znaš da je to to i znaš na čemu si, nema više troškova... A ako hoćeš recimo dva visokotonca koja su u zbiru <100e recimo, isplati se kockati se sa carinom možda...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma dolazili mi celi paketi. Tezina je fiksna, stim i postarina za to.

 

Spedicija za nasu drzavnu postu nema, ali za kurirske (DHL, TNT, UPS...etc) sluzbe, ima.

 

Kazem, u ovakvim uslovima sa nasom postom, obavezno da imas invoice unutra. Da ne bi doslo do "zezancija" sa carinicima. Sta ce pisati u invoice, je stvar tvoja i prodavca. Vrlo prosto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma dolazili mi celi paketi. Tezina je fiksna, stim i postarina za to.

 

Spedicija za nasu drzavnu postu nema, ali za kurirske (DHL, TNT, UPS...etc) sluzbe, ima.

 

Kazem, u ovakvim uslovima sa nasom postom, obavezno da imas invoice unutra. Da ne bi doslo do "zezancija" sa carinicima. Sta ce pisati u invoice, je stvar tvoja i prodavca. Vrlo prosto.

 

Sad sam kopao po sajtu  Posta Srbije

 

http://www.posta.rs/struktura/lat/logistika/postanska-spedicija.asp#cene

 

  • "PostSped" istu uslugu nudi i fizičkim licima u slučaju da ih carinski organi, zbog specifičnosti ili količine robe pozivaju da lično prisustvuju, odnosno dostave potrebna dokumenta za uvoz ili izvoz.

 

E sad to je izgleda zavisi od carinika dal te poziva da prisustvujes ili ne.....

 

Pitanje je samo da li to mora da se plati posti ako carina trazi neka pojasnjenja ili mozemo sami da idemo tamo da se nadvlacimo za nase drajvere :)

Ima i cenovnik na linku samo ga bas i ne razumem.... jedino razumem da je u Niš jeftinije nego u BGD i Novi Sad :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

niko me nikada nije pozvao...bar moj primer. Uvek sami odredjuju sta i kako. Zato bih ja licno voleo da imam invoice u ovim uslovima.

 

bilo je primera da su ljude zvali iz UPS-a, iako je bilo oslobodjeno carine, ali kolicina je bila koliko se secam 100 necega...

 

naplacuje posta obradu, carinjenje...ali koliko znam to je mnogo manje nego kurirske sluzbe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovoru.

 

Da li si narucivao nekoliko jedinica odjednom? Pitam zbog tezine, da li je ona problem(da li si dodatno placao spediciju ili samo 30%)?

Ja sam narucivao od https://www.intertechnik.de. 

Kad sam vagao ispalo mi je skuplje da mi regularno posalju DHL-om, samo zbog spedicije koju naplacuje DHL.

Jeste da ti stranci  daju exportne cene, pa nije ni nasa carina i nas PDV problem, vec te zakolje spedicija jer oni uzimaju oko 80Eur za svoje usluge. Ja sam pitao intertechnik i kad su mi odgovorili da samo salju DHL-om odmah sam odustao i covek mi doneo za 25Funti.

Drugi slucaj:kupio sam lemilicu za 30Funti i bila mi je poslata TNT-om. Ovi iz TNT se napravili pametni pa dali da mi se carini sto ne bi smelo, i carina mi htela da naplati neki 400Din i PDV i jos neke troskove tako da mu je to doslo oko 900Din, ali to mi nije bio glavni problem neg sto je TNT trazio za spediciju 7000Din. Cela transakcija mi se nije isplatila i posle velikog preganjanja sa TNT sam odustao i rekao da vrate posiljaocu, mada sumnjam da su vratili, nego je verovatno neko maznuo za sebe iz TNT-a.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam narucivao od https://www.intertechnik.de. 

Kad sam vagao ispalo mi je skuplje da mi regularno posalju DHL-om, samo zbog spedicije koju naplacuje DHL.

Jeste da ti stranci  daju exportne cene, pa nije ni nasa carina i nas PDV problem, vec te zakolje spedicija jer oni uzimaju oko 80Eur za svoje usluge. Ja sam pitao intertechnik i kad su mi odgovorili da samo salju DHL-om odmah sam odustao i covek mi doneo za 25Funti.

Drugi slucaj:kupio sam lemilicu za 30Funti i bila mi je poslata TNT-om. Ovi iz TNT se napravili pametni pa dali da mi se carini sto ne bi smelo, i carina mi htela da naplati neki 400Din i PDV i jos neke troskove tako da mu je to doslo oko 900Din, ali to mi nije bio glavni problem neg sto je TNT trazio za spediciju 7000Din. Cela transakcija mi se nije isplatila i posle velikog preganjanja sa TNT sam odustao i rekao da vrate posiljaocu, mada sumnjam da su vratili, nego je verovatno neko maznuo za sebe iz TNT-a.

 

Pozdrav Misa

 

Takve stvari bih voleo da izbegnem. Da iznos nabubri, pa da mi presedne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam narucivao od https://www.intertechnik.de. 

Kad sam vagao ispalo mi je skuplje da mi regularno posalju DHL-om, samo zbog spedicije koju naplacuje DHL.

Jeste da ti stranci  daju exportne cene, pa nije ni nasa carina i nas PDV problem, vec te zakolje spedicija jer oni uzimaju oko 80Eur za svoje usluge. Ja sam pitao intertechnik i kad su mi odgovorili da samo salju DHL-om odmah sam odustao i covek mi doneo za 25Funti.

Drugi slucaj:kupio sam lemilicu za 30Funti i bila mi je poslata TNT-om. Ovi iz TNT se napravili pametni pa dali da mi se carini sto ne bi smelo, i carina mi htela da naplati neki 400Din i PDV i jos neke troskove tako da mu je to doslo oko 900Din, ali to mi nije bio glavni problem neg sto je TNT trazio za spediciju 7000Din. Cela transakcija mi se nije isplatila i posle velikog preganjanja sa TNT sam odustao i rekao da vrate posiljaocu, mada sumnjam da su vratili, nego je verovatno neko maznuo za sebe iz TNT-a.

 

Pozdrav Misa

Da Lopovi bezobrazni.

U principu treba izbegavati ekspersnu postu. Ucenjuju. Za "neke" pravila vaze za druge NE.

Evetualno samo one ekspres servise koji imaju magacine na aerodromu.

Oni shikaju i isporucuju brzo. Zbog toga sto placaju magacinski prostor i ne zele da ga pune i da im posiljke stoje vecno.

Na taj nacin nisu u poziciji da ucenjuju gradjane i da im naplacuju svaki dan u magacinu...

...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
http://audiotransducers.com  spustio cene, i pojavila se nasa posta za slanje.
 

 

Pokusavam vec par dana da otvorim njihov sajt i stalno pise "In order to perform site maintenance, our online shop has shut down temporarily. We apologize for the inconvenience and ask that you please try again later."

Ili sam ja toliki baksuz da uvek ubodem odrzavanje ili su mozda pukli cim su krenuli sa nama da saradjuju... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma sigurno je maintenance. Da su pukli bilo bi: We are sorry, due to cooperation with some Serbs who ordered drivers for 100k$ and never paid, our online shop has shut down permanently.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se već dva meseca preganjam sa Dayensom oko naručivanja visokotonaca.Uvek imaju neka nesuvisla objašnjenja: u gužvi su, imali su prethodno ugovorene obaveze, i što je najgore nemaju predstavu kad će naručiti. Nadaju se u febriaru !

Najverovatnije ću da ih batalim...

U pitanju su ovi visokotonci:

http://www.scan-speak-store.dk/en/tweeter/70-d2010-851300.html

http://audiotransducers.com/en/90-100mm/96-scan-speak-d2010-851300.html

Sa poslednjeg sajta par sa šipingom izađe 120€ uz rok isporuke od dva do pet dana.Dayens iste naplaćuje 165€ za par.Pod pretpostavkom da će carina biti oko 40€ cena je maltene identična, ali možeš brzo da ih očekuješ.

Jedino me brine razlika u damping materijalu u odnosu na staru "penu"...Kažu da osim toga nema razlike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Dayens 2006-e:

mfN4RyS.png

 

Dayens 2011-e:

YGmSS6j.png

 

Dayens 2016-e:

v8DFpH5.png

 

Verovatno kaze covek, posto evro skace u odnosu na dinar, daj nek skacu i drajveri u odnosu na evro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato i kosta toliko. Kad bi konjine uvezle kolicinu, dobili bi masan rabat i jeftinije troskove transporta.

Pa bi mogli da prodaju i online, drugima po svetu... Nego ograniceni smo, znas, kod nas sve ne moze, iz 1000 razloga.

I tako u krug.

ITC Svilajnac mi rekao istu cenu kao Dayen, cekanje mesec dana :huh:

I onda na kraju - ce mi donese tetka iz Nemacku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...