Jump to content

Transformatori - torusni


Impuls

Preporučeni Komentari

sve je to lepo, al gde su nezadovoljni naručioci u celoj priči?dakle, šta je traženo a šta dobijeno?

Svodi se na čitanje knjige "How to get what you want, not what you asked for"...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

20 000. po kanalu (ne mogu da nađem oznaku za mikro) To nebi trebalo da bude previše

Ne bi trebalo ni da pisne, međutim, u poslednjih nekoliko godina, nisam čuo mnogo pozitivnog na račun proizvođača.. A nemam ni ja ništa pozitivno da dodam. 20.000uF ne sme da proizvede nikakvo zujanje... Ja imam 4x25.000uF i malo zuji, ali isto tako zuji đubre i sa 2x10.000uF. Srećom, ne čuje se na zvučnicima pa šteta nije kompletna.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Petrovac je dobar a Rista je odlican. Jedini problem kod Riste je uhvatiti turu kada pece jezgra a to radi samo kada ima vecu kolicinu pa se moze desiti da po 2-3 nedelje ne bude gotovo trafo. ja ostajem kod njega ali porucujem uvek unapred.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bi trebalo ni da pisne, međutim, u poslednjih nekoliko godina, nisam čuo mnogo pozitivnog na račun proizvođača.. A nemam ni ja ništa pozitivno da dodam. 20.000uF ne sme da proizvede nikakvo zujanje... Ja imam 4x25.000uF i malo zuji, ali isto tako zuji đubre i sa 2x10.000uF. Srećom, ne čuje se na zvučnicima pa šteta nije kompletna.

uz respect, ako ti je do totalne tišine naruči ili zalij sam trafo. to što imaš je najobičniji SUV torus.prevod: suv = neimpregniran, nezaliven trafo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uz respect, ako ti je do totalne tišine naruči ili zalij sam trafo. to što imaš je najobičniji SUV torus.prevod: suv = neimpregniran, nezaliven trafo.

Nije meni do totalne tišine, ali ako se jasno rečima u telefonskom razgovoru naznači za kakve uslove rada treba da se trafo napravi, onda je najmanje što neko ko sebe smatra i naziva stručnjakom, da ispoštuje naručioca, tj mušteriju, ili da jednostavno kaže da nije u mogućnosti da garantuje konačni kvalitet proizvoda po traženim specifikacijama. Moj posao je da jasno kažem šta tražim i da sam za to voljan da platim, a posao proizvođača je da posao primi i adekvatno uradi, ili da posao odbije jer ne može da ispoštuje zahteve, ma koliko oni bili izvodljivi i realni. Nije moj posao i da platim i da popravljam ono što sam trebao da dobijem u traženom/naručenom stanju. Ako ja treba da učim proizvođača trafoa kakav trafo treba da napravi da bi bili zadovoljeni zahtevi, e, onda vala da svi lepo postanemo majstori za sve i sve sami pravimo, a još bolje, da se vratimo u vreme naturalne razmene, ja mu dam ovcu, on meni koplje, a on nek radi s njom šta oće...Pretpostavi samo koliko puta bi se vratio u istu pekaru da ti daju pecivo gde je testo pečeno tek toliko da izgleda kao pecivo, a u sredini još vri kvasac? Pa ništa, onda traži malo jače pečen ili sam dopeci hleb... Ma daaaj... :dubbio:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije meni do totalne tišine, ali ako se jasno rečima u telefonskom razgovoru naznači za kakve uslove rada treba da se trafo napravi, onda je najmanje što neko ko sebe smatra i naziva stručnjakom, da ispoštuje naručioca, tj mušteriju, ili da jednostavno kaže da nije u mogućnosti da garantuje konačni kvalitet proizvoda po traženim specifikacijama. Moj posao je da jasno kažem šta tražim i da sam za to voljan da platim, a posao proizvođača je da posao primi i adekvatno uradi, ili da posao odbije jer ne može da ispoštuje zahteve, ma koliko oni bili izvodljivi i realni. Nije moj posao i da platim i da popravljam ono što sam trebao da dobijem u traženom/naručenom stanju. Ako ja treba da učim proizvođača trafoa kakav trafo treba da napravi da bi bili zadovoljeni zahtevi, e, onda vala da svi lepo postanemo majstori za sve i sve sami pravimo, a još bolje, da se vratimo u vreme naturalne razmene, ja mu dam ovcu, on meni koplje, a on nek radi s njom šta oće...Pretpostavi samo koliko puta bi se vratio u istu pekaru da ti daju pecivo gde je testo pečeno tek toliko da izgleda kao pecivo, a u sredini još vri kvasac? Pa ništa, onda traži malo jače pečen ili sam dopeci hleb... Ma daaaj... :dubbio:

Hehe tako bi bilo negde preko, ovde je tvoje da das pare a to sto nisi ispostovan to je jos i tvoja krivica... :angry7:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hehe tako bi bilo negde preko, ovde je tvoje da das pare a to sto nisi ispostovan to je jos i tvoja krivica... :angry7:

Podseća me na siže priče na osnovu koje je snimljen "Batman"... Previše ih je korumpiranih i potkupljenih u Gotam sitiju da bi se borili protiv njih a zarad neke pravde...Znači, namesti se pa nek dere s leđa ko kako oće. E ne dam!!! :0002trtum3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Pozdrav svima.Evo ja kupio torusne transformatore pre oko mesec dana od gospodina Riste iz Novog Sada .Porucio sam toruse sa jednim primarom na 220 i dva sekundara po 28 volti snage 1000w .Znam da ce neko reci da sam idijot shto sam toliko jake uzimao (poshto su za Alepha 5 namenjeni) ali shta mogu takav sam.Imao sam loshih iskustva sa trafoima u pojacalima.Dimenzije su im 160 *75 mm sa jako malom rupom u sredini (poshto sam takve trazio da mogu stati vertikalno jedan pored drugog u kutiju) a teshki su oko 6,9 Kg.Koshtali su 92 evra po komadu.Prilikom narucivanja gospodin Rista me je pitao da li su mi trafoi potrebni za audio.Naponi na sekundarima su tacni kao shto smo se i dogovorili ali me muci jedna stvar a to je (neznam kako se to tacno zove poshto nisam elektronicar)valjda preslushavanje sa jednog sekundara na drugi.Na jednom trafou je taj napon oko jednog volta a na drugom je oko 6 volti.Dali je to normalno?evo slika:post-747-0-51500700-1305972342_thumb.jpgpost-747-0-35757300-1305972613_thumb.jpgPri ukljucivanju oba trafoa zajedno na mrezu ,nije izbio osigurac od 10 ampera tromi.Pozdrav , hvala unapred i izvinjavam se ako sam trebao ovo pitanje da postavim u novu temu.Ovde sam ga postavio zato shto smatram da je vezano za kvalitet trafoa koji je presudni pri konacnom odabiru pre kupuvine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neka mala medjuindukcija na prazno - probaj da meris tako sto ces paralelno pipalicama instrumenta staviti neko malo opterecenje (100 oma, recimo). Ako tada napon bude 0V sve je OK...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neka mala medjuindukcija na prazno - probaj da meris tako sto ces paralelno pipalicama instrumenta staviti neko malo opterecenje (100 oma, recimo). Ako tada napon bude 0V sve je OK...

Hvala probacu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...