Jump to content

Transformatori - torusni


Impuls

Preporučeni Komentari

Nema razloga da se pripucavamo tu, nikome to nije ni u džep ni iz džepa, ali Boban je tražija motanje trafa po svojin specifikacijama i to je to.

Taj majstor mu je zanemarija specifikaciju i da dvi ponude, Bobanu "audio" ne znaći ništa ako trafo nije rađen kako je tražija. Trafo nije ezoterija, nego elektrotehnička naprava, ako to može i oće uradit može ako nemože ništa.

Niko ne kaže da je Rista loš majstor, naprotiv dosta članova foruma je potvrdilo da radi super, ali to nije poanta. Poanta je jednostavan odgovorna datu ponudu, mogu nemogu, cijena i to je to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drukcije se zare jezgra za audioa drukcije za ostale namene trafoa. To nije Boban trazio a Rista je to uzeo u obzir. Znam jer sam ja isto hteo da mi namota trafo po mojim specifikacijama ali me je presekao u recenici i rekao da ne brinem i da kazem sta su mi izlani naponi i struje.

 

Pile je motao kod Trafomatica na vecem jezgru i bio je zadovoljan. Urade za dva dana

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bifilarno motano bi bilo značajno u slučaju da ti treba apsolutno identičan napon u + i - grani napajanja. To kod audija uglavnom nije bitno, čak bi se neka mala razlika napona mogla kvalitetno iskoristiti na način da se iz sheme pojačala zna koja grana prije odlazi u kliping pa na tu stranu staviti veći napon.

 

Osamdesetih godina prošlog stoljeća neki proizvođači audio uređaja su u utrci "tko će bolje" čak i to radili.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čini mi se da bifilarno motan trafo ima još neke prednosti, ne samo apsolutno identičan napon. Kako god, treba proveriti ponudu i kod drugih proizvođača.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S obzirom da imam daleko pamćenje (nekima nevjerojatno :) ) sjećam se i odakle potječe ta mantra.

No kako hoćete, za svoje novce svatko ima pravo tržiti što poželi.

 

S obzirom da sam nedavno bušilicom ranio jedan trafo (600W) pa ga  ručno odmotavao mogu potvrditi da u Hrvatskoj Trafo iz Sv Nedelje (Kadmenc) mota bifilarno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne razumem se u trafoe vanzemaljske tehnologije ali za obican torusni trafo se meni trafco pokazao kao odlican, ne trazim dalje.

dodjem, kazem sta zelim,oni kazu bice za 7-10 dana, posalju mi sms da je gotovo posle ~5 dana, pokupim, platim i uzivam...

cak su mi jednom dali lak zicu za 2 kalemcica. 

po mom misljenju odlicna firma, da su i druge firme takve bilo bi mi lakse u zivotu. preporuka

 

sto se tice tih komplikovanih trafoa, verujem da bi rekli moze da se uradi i kostace toliko ili mi to ne radimo.

ne verujem da bi prihvatili, napravili fus i prodali.

kako nisam imao iskustva sa takvim operacijama, ovo spada u utisak/nagadjanje

 

platio sam trafo 300VA 2x30V ravno 4k din, i meni ja ta cena ok

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne radi se o nikakvoj svemirskoj tehnologiji. Na stroju sa donjeg videa jednostravno se pri motanju dva sekundara istovremeno motaju dvije žice umjesto jedna po jedna. Na taj način oba sekundara su potpuno identična. Bi-filarno. Ako je stroj dovoljno snažan to mu je duplo manje posla za izradu sekundara.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...
  • 1 year later...

Smatram da je ponuda kod nas već sada sasvim pristojna, i ja koristim TRAFCO toruse i do sada nisam imao bilo kakvih problema. Jedini problem koji vidim je isuvuše tipizirana proizvodnja, kao da svi rade na osnovu istog spiska modela. A samo kratak pregled komercijalnih uređaja će lako pokazatai da torusi mogu biti uži ali viši, dok se kod nas koliko znam takav izbor nudi samo kod torusa od 50 VA (dva prečnika i dve visine). Isto tako, lepo bi bilo moći doplatiti limeni oklop za perfekcioniste.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svodi se na to - kod sve i jednog proizvodjaca torusa kod nas , bar meni poznatog - moras da navedes da ce trafo raditi sa toliko i toliko stalnog opterecenja ....... i opet nisi siguran da nece zujati

 

isporuce dva , jedan mutav , drugi pevucka

 

ili oba mutava , jedan mlak a drugi se greje

 

 

moje iskustvo ..........

 

jebo te , nuklearna fizika odraditi kako treba ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 trafoa mi je motao Trafco.3 se ne greju,a 2 se greju ali ne zuje.

Ja sam dao specifikacije.2 što se greju je moja odluka,greška,jer sam hteo da platim manje.10+

Trafomatic mi nije motao ništa ali sam sa gazdom par puta razgovaro,tražio savet,i dobio. 10+

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trafco mi je motao do sada sve što mi je prošlo kroz ruke za grejanje katode tako i za visoke napone na anodi.

Napravim im na online konfiguratoru specifikaciju, obavezno slepi navojak, termoosigurač, kao i za broj, dva veće jezgro na koje će motati u odnosu na max snagu.

Plus su razumni u telefonskoj komunikaciji.

Plus mi nije nikad ništa zujalo ili nepotrebno grejalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iskustva su , dakle , od jebem ga do u dupe i' ljubim

 

za sve jednog cije se ime pojavilo kao proizvodjaca krofni i slicnih kerefeka

 

jos je cika iz Petrovca najposteniji - rece mi zadnji put - nemoj brate , bavim se drugim poslom - vremena bi i bilo ali volje nemam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...