Jump to content

Transformatori - torusni


Impuls

Preporučeni Komentari

šta, nisi znao da Rista mota kvadrifilarno?

У бре Гујкане,слабо пратиш,

нисам знао да је Јан некоректан(бирам речи)

А нико ништа лоше о њему није досада написао и ја веровао препорукама те наручио од Јана.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

U prvom postu ove teme imate broj telefona...

 

1.dec.2013. (nedelja!)  >  Naručeni SMS-om torusni 2kom. (par poruka oko adrese, rečena cena odmah...)

3.dec.2013.  (utorak)   >  Čovek javio - poslati transformatori.

4.dec.2013.  (sreda) >  Stigli transformatori :)

 

Postavljena slika200VA 2x30V.jpg

Ja još ne znam kakav je kvalitet jer ih nisam ugradio, samo sam izmerio bez opterećenja, sve OK. I brzina slanja je možda slučajna jer nije bilo gužve, ali ipak... Ovo je samo moje iskustvo i ne odgovaram ako neko ne bude zadovoljan!

 

Koje su snage trafoi, koji naponi sekundara i koja cena po komadu? Ne čuješ ih dok rade?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koje su snage trafoi, koji naponi sekundara i koja cena po komadu? Ne čuješ ih dok rade?

200VA, 2x30VAC, 40EUR komad. (+ static shield, duplo zapečeni limovi, jezgro prvo veće od standardnog - tako je Zen Mod savetovao nekog što je pitao šta da traži)

 

Ja verujem da je Rista to uradio kako treba... Ne čuju se dok rade, samo u trenutku paljenja. Za sada sam zadovoljan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Dual.

 

Ne znam koliko je bitno (meni jeste), ali Rista ne mota trafoe bifilarno. Jedna stvar mi nije jasna - tražim trafo po mojim specifikacijama i dobijem odgovor da je takav trafo tipa "standard" 35 eur, a ako je za "akustiku" onda je 40 eur. Razlika je kaže što "akustik" verzija "troši više žice i rada" no "standard". Mene baš interesuje u čemu je razlika ako oba tipa trafoa poštuju specifikacije koje sam tražio?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ja tražim trafo po mojoj specifikaciji (indukcija, sekundari, snaga...), šta njega zanima jel audio ili ne, on treba da ga odradi kako je traženo. I meni je čudno što ne radi bifilarno. A možda i radi ali ne zna da radi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znan specifikacije koje si tražija, ako si da na kojoj gustoći magnetskog toka da napravi proraćun trafa, nema šta nudit dvi verzije, audio i ne audio, veće i manje jezgre. Može reć nisan u mogućnosti zadovoljit specifikacije, nudin to i to. Davno smo prošli vrimena kad smo narućivali pa šta dobijemo dobijemo....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jednostavno, za standardne potrebe može da uzme jezgro određene snage i da na njega namota žicu sa 100% iskorišćenja jezgra, možda i malo više, pa će to da eventualno zuji na punom opterećenju u nekoj tamo kutiji nekog tamo uređaja u nekoj tamo fabrici.

Za audio potrebe uzima sledeće veće jezgro (u startu skuplje, gde će iskorišćenost biti manja pa eliminiše jedan uzrok zujanja u startu), ES shield, eventualno deblja žica i u primaru i u sekundaru (na istom broju namotaja), za potrebe peak-ova struje.

 

Drugim rečima, za industrijske potrebe može kako god, bitno da daje tu struju i taj napon, pa može malo da se "zacepne" na materijalu.

Za audio potrebe nema "zacepljivanja".... kad ti audiofil prijavi da trafo zuji, odma loša reklama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

100% iskorištenja jezgre je iskljućivo za ćisto ohmsko opterećenje, zato se nudu za halegenu rasvjetu i sl. Nema to veze sa audio, industriski i sl. Trafo se radi ovisno o onome za šta će služit, Ako je opterećenje ispravljać sa kondenzatorima, trafo koji je 100% iskorišena jezgra će u tome slućaju vrlo brzo upast u zasićenje, njećeš moć iskoristit ni dio snage za koju je napravljen. Ako se napravi kako triba biće manji i jeftiniji, tako da je upitna ušteda. I industrijski trafo može poslužit i ćesto služi za neki ispravljać di su iza kondenzatori, tako da nije baš svejedno.

Ako je neko rastavlja kakvu elektroniku za industriju, može vidit kolka se pažnja daje samome napajanju, ono šta industrija zna desetljećima mi to danas otkrivamo u audio napajanjima.....

Boban je jednostavno tražija da se trafo namota po njegovin specifikacijama, oćito zna šta traži, motanje za audio je relativan pojam.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam preporucio Bobanu Ristu. Mislio sam ako Ristini trafoi zadovoljavaju Karan-ove kriterijume da ce biti dobri i Bobanu. Ocito sam pogresio.

 

Ja sam sa Ristinim trafoima adovoljan iako mu nisam drzao predavanje kako treba da uradi. Slicno kad odem kod berbera na sisanje pa me pita kako hoces da te sisam. Da sam znao sisati ja bih uzeo sam pa osisao. kazem mu sta hocu na kraju da dobijem pa nek sisa i trimerom za travu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ja tražim trafo po mojoj specifikaciji (indukcija, sekundari, snaga...), šta njega zanima..........

 

Boban je jednostavno tražija da se trafo namota po njegovin specifikacijama, oćito zna šta traži, motanje za audio je relativan pojam.....

 

E da......to naravno.

Ali to ti je tako kod nas...... Svakog nešto interesuje "A što to, zašta?" i da on eventualno (sigurno) ima bolje (najbolje) rešenje.

Ja uđem u farbaru i tražim jednokomponentni poliuretan-akril lak na bazi vode, i kada me prodavac pita: "A za šta će ti???" dođe mi da mu kažem: Da lakiram q**$$ jbt <_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam preporucio Bobanu Ristu. Mislio sam ako Ristini trafoi zadovoljavaju Karan-ove kriterijume da ce biti dobri i Bobanu. Ocito sam pogresio.

 

Ja sam sa Ristinim trafoima adovoljan iako mu nisam drzao predavanje kako treba da uradi. Slicno kad odem kod berbera na sisanje pa me pita kako hoces da te sisam. Da sam znao sisati ja bih uzeo sam pa osisao. kazem mu sta hocu na kraju da dobijem pa nek sisa i trimerom za travu.

 

Misliš da Karan stavlja svoju reputaciju na kocku, riskira jel mu je Rista napravija dovoljno audio trafo.... Karan pojma nema šta mu triba i šta je trafo, pa je da eto majstoru da mu sredi najbolje šta zna u okviru određene cijene, moš mislit...

I Boban je reka šta oće, nije mu reka kako da mota na motalici....

Šta je sad iduće, da daš uradit 2x30Vac, a on ti kaže bez brige radin ti trafo sa audio naponima....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, sve OK, izi :)

 

Impulse, nadam se da se ne kaješ zbog toga što si mi rekao :). Po tvome Rista je super, a ja sam problematičan. Hvala :). Tvoja namera je dobra. Malo sam zbunjen sa standard i audio serijom trafoa, a oba poštuju predložene specifikacije. Audio ima više žice i više se radi na njemu, standard manje žice i manje se radi na njemu, a oba rađena po poslatim parametrima. Jedan je sigurno lošiji. Ja sam od ESM-a pre dve+ godine dobio trafoe baš onakve kakve sam tražio, nisam napomenuo da je za audio. Radili su i rade perfektno. Ali me izludelo čekanje od dva+ meseca, nemam snage više za to. Ali izgleda da se mora :)

 

Ja za moje parice hoću da znam šta dobijam, ne vidim išta loše u tome. Briga me baš za Karana, nebitan skroz. Rista je motao i Džiletu sa foruma pa svi znamo koji su problemi bili. Svi koji rade trafoe sigurno znaju da namotaju dobre, a verujem da im je daleko lakše ako kupac zna šta hoće. Jedino postoji mogućnost da ih mrzi, ili već imaju spremna jezgra i primare. Ispada da su jedino korektni trafoi oni sa naznakom za audio. Pa nije baš tako.

 

A i ne mota bifilarno, što nije traženo iz obesti. Jadan Karan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... Karan pojma nema šta mu triba i šta je trafo, pa je da eto majstoru da mu sredi najbolje šta zna u okviru određene cijene, moš mislit...

Na zalost informacija Vam nije tacna. Ja ne moram da znam kako se pravi auto ali znam kad sednem u njega da i valja ili ne. Isto tako Karan ne mora da zna sta je trafo ali zna sta hoce. 6 meseci su razvijali Rista i Milan trafo koji zadovoljava kriterijume prethodno nabavljanih. I cenu nije generisao Rista vec Karan i to ne malu. Uslov je bio da kvalitet bude bolji od prethodno kupovanog stranog trafoa a cena ce biti kao sto placa strancu. Da meni neko ponudi ovakav dogovor bio bih presrecan. Uglavnom svi kazu ovo je Srbija i ne mozes da imas zapadne cene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne kajem se uopste i nemam korist od prodatog trafoa. Samo sam dao predlog koji zadovoljava moje kriterijume. nemam nista protiv Vas, vise je bio komentar na Pincov post.

 

Ne znam koji je problem imao Dzile sa trafoom, voleo bih da vidim tu temu. Ne poznajem Dzileta ali znam da Harman 775 koji je savrseno radio nije nista valjao, Dynaudio od Nikomija nije nista valjao pa je zavrsio kod coveka koji je izbacio Special 25 zbog tih zvucnika.

 

Trafomatic ce brzo i kvalitetno odraditi trafo po zahtevu samo im treba napomenuti koji je napon primara jer ce ga namotati na 220V

 

Sto se tice razlike u izradi trafo svi proizvodjaci kada je audio u pitanju drukcije motaju trafoe i po vecoj ceni. I ESM to isto  radi

 

Lepo sam ziveo neko vreme dok nisam posecivao forum, moracu to ponovo upraznjavati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...