Jump to content

Bedini


Zen Mod

Preporučeni Komentari

kolega Mile ( apexaudio) je postovao u odgovoru u jednom threadu na big diya semu za Bedini 2525 amp .malo sam je obradio i smanjio , te postujem ovde .nesto istorije i pregleda na ovoj adresi : http://www.bedini.com/index.htmsema je interesantna ..... mozda cak i za momke sa DD driverima :cheers: naravno - duh starih vremena ..... u svakom slucaju - bilo bi zanimljivo ponoviti experiment sa malo novijim tranzistorima ; naravno - ne previse brzim ....dodajem i jedinu semicu koju sam ja imao - necitka jeste , ali bar ima info o mirnoj struji ...... ako je tacan :rofl:dakle - veliki fajl - Mile malecka slikica - ZMedit:ne znam zasto me to podseca na jedno domace pojacalo ....... mozda zbog "neparnog" TO3 tranzistora :)

post-2-127021685008_thumb.gif

post-2-127021687762_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ove druge seme se secam s pocetka '80-ih, samo mislim da je napajanje bilo nesto nizeg napona (+/-25V). Mislim da je mirna struja bila oko 2A sa 4 para u izlazu (DIY varijanta) i da je amp stvarno bio mazga - drugar je terao neke planare njime (posle je kupio electrocompaniet koji je bolje zvucao od ovog bedinija). I bedini bi mogao da svira OK samo da se prepravi u komplementarnu topologiju (kvazikomp. uvek zvuci malo "posno").

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Ove druge seme se secam s pocetka '80-ih, samo mislim da je napajanje bilo nesto nizeg napona (+/-25V). Mislim da je mirna struja bila oko 2A sa 4 para u izlazu (DIY varijanta) i da je amp stvarno bio mazga - drugar je terao neke planare njime (posle je kupio electrocompaniet koji je bolje zvucao od ovog bedinija). I bedini bi mogao da svira OK samo da se prepravi u komplementarnu topologiju (kvazikomp. uvek zvuci malo "posno").

Slazem se, ja sam samo komlementarnu topologiju i radio, mada onda vise lici na KSA50.Pozdrav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 years later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...