Jump to content

Lapp Kabel


DamirDj

Preporučeni Komentari

Igrom slucaja dobio sam na poklon od prijatelja pre dve godine Lapp kabel classic 110 od 5 x 2,5mm2 , koji sam koristio za moje manje ozvucenje. Onda me je jedan drugi prijatelj zamolio da mu dam za neku zurku, medjutim svih 30 metara je ostalo na koturu i on i ekipa spoje dva kalolifera na njega i naravno on se istopio od indukcije. Onda mi je taj prijatelj rekao da nabavim drugi i da ce platiti, koliko god da kosta. I tako ja nadjem uvoznika i ispitam sve.Na raznim forumima sam procitao da je ovaj shirmovani kabel odlican i da bi ga trebalo staviti u sistem.Zelim da cujem Vase misljenje. Znaci moze se nabaviti u Srbiji.Ima uvoznik i raspolozen je za saradnju.Ima raznih mera , tipa 3 x 0,5mm2 , 3 x 0,75mm2 ,3 x 1,5mm2 ,3 x 2,5mm2 itd. i nije nesto preterano skup, recimo cena za 3 x 2,5mm2 je oko 250 din. za 1 metar.Mozda cak i neka grupna nabavka???recimo ja bi uzeo jedno 5 metara 3 x 2,5mm2 (mozda i vise).Napomiljem da ima i drugih vrsta (Halogen free , tem. stab, 0,6/1kV itd.), pa bi mozda trebalo razmisiti i tome.http://www.lappkabel.de/index.php?id=620614&rel=bytcjP.S. mozda sam pogresio temu , ako jesam prebacite tamo gde treba. Hvala

post-133-126999619353_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 138
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Neko negde je pominjao Lapp kao zvucnicki kabal. Seca li se neko o cemu se radi?Cena za 3x2,5 od 250 din je vrlo povoljna. Zadnja grupna kupovina za koju znam je isla preko 500 din/m.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... on i ekipa spoje dva kalolifera na njega i naravno on se istopio od indukcije ...

Rizikujući da opet neko pomisli da ga ismevam, a s obzirom da niko nije reagovao kako bi ispravio ovaj Damirov (verujem)lapsus, moram, s najboljom namerom, da ukažem na ovo, kako neko nestručan ne bi pomislio da se lapp kabl zaista, u ovom slučaju, "istopio od indukcije"; do topljenja kabla dolazi usled prevelike temperature u provodnicima koja nastaje kao posledica proticanja prevelike struje kroz njih (Džulov efekat), a nikako zbog indukcije.

... inače ne bi čak ni povezivanje dva kalorifera od 2kW na kabl od 2.5mm2 dovelo do njegovog topljenja u uobičajenim okolnostima; naravno ako je sve prethodno bilo u ispravnom stanju.

Kad smo kod toga, evo par linkova sa tabelama dozvoljenih vrednosti struja kroz provodnike :

http://www.novkabel..../163/index.html

http://www.tehnickau.../cas/?conid=352

Postavljena slika

P.S. Zaboravih da kažem da je cena koju Damir pominje, od 250RSD/m za lapp kabl 3x2.5mm2, veoma povoljna; ako se dobro sećam, ja sam u jednom GB-u isti takav kabel nabavljao za preko 400RSD/m.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rizikujući da opet neko pomisli da ga ismevam, a s obzirom da niko nije reagovao kako bi ispravio ovaj Damirov (verujem)lapsus, moram, s najboljom namerom, da ukažem na ovo, kako neko nestručan ne bi pomislio da se lapp kabl zaista, u ovom slučaju, "istopio od indukcije"; do topljenja kabla dolazi usled prevelike temperature u provodnicima koja nastaje kao posledica proticanja prevelike struje kroz njih (Džulov efekat), a nikako zbog indukcije.

... inače ne bi čak ni povezivanje dva kalorifera od 2kW na kabl od 2.5mm2 dovelo do njegovog topljenja u uobičajenim okolnostima; naravno ako je sve prethodno bilo u ispravnom stanju.

Kad smo kod toga, evo malo i par linkova sa tabelama dozvoljenih vrednosti struja kroz provodnike :

http://www.novkabel..../163/index.html

http://www.tehnickau.../cas/?conid=352

Postavljena slika

P.S. Zaboravih da kažem da je cena koju Damir pominje, od 250RSD/m za lapp kabl 3x2.5mm2, veoma povoljna; ako se dobro sećam, ja sam u jednom GB-u isti takav kabel nabavljao za preko 400RSD/m.

Beli , hvala na objasenjenju , znam da nije od indukcije , ali se nisam upustao u tu vrstu objasnjenja, jer sam znao da ce neko vec to bolje da uradi od mene.

U pitanju su bila dva velika kalolifera od po 6kW svaki.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sam zvao coveka (zanimljivo i on se bavi hi-fijom, pa smo se malo raspricali na temu kablova)Ceo program Lapp kablova moze da se poruci, samo treba da se odabere sta hocete.ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY Cene su VP 3 x 1,5mm2 158,08 din + PDV i nema ga na stanju ,bice oko 15. aprila 3 x 2,5mm2 237,12din + PDV ima ga na stanju, 103 metra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sam zvao coveka

Cene su VP 3 x 1,5mm2 158,08 + PDV i nema ga nastanju ,bice oko 15. aprila

3 x 2,5mm2 237,12 + PDV ima ga na stanju, 103 metra

3x2.5mm2 20m (da bude dovoljno da se proba i kao zvučnički...)

(Ako dobro razumem cene, to bi bilo, sa PDV, oko 300 dinara po metru dužnom...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...