Jump to content

Marantz CD-38


stein

Preporučeni Komentari

Danas mi sasvim slucajno natrcao CD player iz naslova za 500 dindzi. Nisam ni ocekivao da radi, kad ono, masinica iztwikovana, pojacano filtriranje, OP2111 u metalnom kucistu, ispod originalnog dna jo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Cekaj, jel kupljen M38 sa OPA2111 u sebi? Ja skapirao da si ti ubacio OPA.

Ma nije OP poenta. Original je onaj bazicni 4560 (tako nesto, nemojte se kaciti za tacnu oznaku) poenta je sta nalazim okolo...

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...10830&p=2#k

kawa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu da potvrdim da je Marantzov CD-38 ili isti, ili skoro isti kao Philips CD721, ako je raspored elemenata na plocici, oblik plocice itd merodavno za usporedbu. Sad se povlacim na analiziranje jastuka i pokrivaca...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu da potvrdim da je Marantzov CD-38 ili isti, ili skoro isti kao Philips CD721, ako je raspored elemenata na plocici, oblik plocice itd merodavno za usporedbu. Sad se povlacim na analiziranje jastuka i pokrivaca...

Mislim odnosno siguran sam da je Zolika imao cd 38 kog je bio upgrade-ovao pa proveri sa njim da li ima service manual.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim odnosno siguran sam da je Zolika imao cd 38 kog je bio upgrade-ovao pa proveri sa njim da li ima service manual.

Cinjenica da sam potvrdio podudarnost znaci da je Mentok bio u pravu a istovremeno da sam dosao do SM-a ... :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hehesad sam skontao da imam jedan Marantz CD38 ( ako me secanje ne vara ) - eno ga kod Impulsa - drzi burek na njemu ......... :thumbsup:

Pa tako je: svakome sluzi za cega ume da ga koristi... Romulijancu Batu da zaradi 500 dindzi, Impulsu da drzi negde burek, tebi da se sprdas... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa tako je: svakome sluzi za cega ume da ga koristi... Romulijancu Batu da zaradi 500 dindzi, Impulsu da drzi negde burek, tebi da se sprdas... :buehehe:

najo sprdanje - poslah ga da mu posluzi za probu nekih nesretnih vam transporta ; zna se da ih ima neispravnih koliko volis - odmah cim ih kupis .dakle - cd38 je bio alat da se zaradi/ne izgubi .a dok se ne vrati kucama , moze i burek da se turi na njeg' ......... :thumbsup: (lako je tebi dok se ja sprdam ....... )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

(lako je tebi dok se ja sprdam ....... )

Nista onda... nadi onaj papir od bureka sto si mi slao ili hteo slati pa slikaj-skeniraj, kakve cemo filove i filunge i filamente da trpamo u burek... ili CD... ili ne..Aj sto volim Nelsona zbog ovog "ili ne"......ili ne. :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto jel ga drzi podgrejanim :thumbsup:

Ma jok...To je Zenova test masina za proveru ispravnosti lasera. Ispostavilo se da je cest slucaj da novi laseri ne rade pa ga covek drzi zarad instant provere. Za razliku od CDM4/19 transporta gde je konekcija lasera na PCB prilicno pipav posao sa flat bakarnim linijama u plosnatom vodicu, VAM transporti primaju laser sa tankim zicicama i plug-in konektorom pored transporta sto se lako resava, bez specijalnih zahvata i alata...Sto se mog primerka tice, ide na dalju modifikaciju. Opsirnije ovde: http://www.diyaudio.rs/index.php?s=&sh...post&p=3209
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne otvaram novu temu...

Juce uvece sam nakon posla otisao do poznanika i dobio na poklon Philips CD-104. Kaze neispravan. Videcemo sta mu fali...

Nasao sam neke smernice...

http://www.acec13.fr/tvc/Philips/documenta...CD%20Player.pdf

http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERE...lips%20TDA.html

i na acec13.fr sajtu i kompletan service manual pa onda jednom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Nista onda... nadi onaj papir od bureka sto si mi slao ili hteo slati pa slikaj-skeniraj, kakve cemo filove i filunge i filamente da trpamo u burek... ili CD... ili ne..Aj sto volim Nelsona zbog ovog "ili ne"......ili ne. :thumbsup:

Mozda je covek hteo da ga osvezi sa"paper in oil"kondenzatorima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...