Jump to content

SABA


Preporučeni Komentari

Evo jednog:http://translate.google.com/translate?hl=zh-TW&sl=de&tl=en&u=http://home.arcor.de/pfaue/histe/radio/saba/fertigung/sabafertigung.htm&prev=hp&rurl=translate.google.com

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 34
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Slusao sam i to dosta puta3-4 modela green cone.Alnico su bili razliciti od potkovice do burenceta...Jako dobro zvuce stvarno.Ima samo jedna stvar koja mi smeta i zbog koje mislim da to nije zvucnik za mene...naravno za centralni opseg...A to je da jako izoblicava vec i pri 2.5-3W ciste cevne snage full opsegto sto je 4 oma je isto pitanje ali se moze prevazici....inace izvrstan malisa :cheers: .papirni Visokotonci takodje zacudjuce dobri.u svojoj klasi.Inace ja sam uvek slusao i imao (cak i pre opste mode na internetu) uglavnom vintage i stare zvucnike....sile osovinepapir - alnico :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slusao sam i to dosta puta

3-4 modela green cone.

Alnico su bili razliciti od potkovice do burenceta...

Jako dobro zvuce stvarno

.

Ima samo jedna stvar koja mi smeta i zbog koje mislim da to nije zvucnik za mene...

naravno za centralni opseg...

A to je da jako izoblicava vec i pri 2.5-3W ciste cevne snage full opseg

to sto je 4 oma je isto pitanje ali se moze prevazici...

.

inace izvrstan malisa

:cheers:

.

papirni Visokotonci takodje zacudjuce dobri.

u svojoj klasi

.

Inace ja sam uvek slusao i imao

(cak i pre opste mode na internetu) uglavnom vintage i stare zvucnike...

.

sile osovine

papir - alnico

:cheers:

Skoro svi smo takvi... Uvek postoji makar jedna stvar koja smeta :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima samo jedna stvar koja mi smeta i zbog koje mislim da to nije zvucnik za mene...

naravno za centralni opseg...

A to je da jako izoblicava vec i pri 2.5-3W ciste cevne snage full opseg

to sto je 4 oma je isto pitanje ali se moze prevazici...

.

inace izvrstan malisa

:cheers:

... dakle, ondak ćemo za njih da Postavljena slika nešto sa 2A3 (ili 6S4S) Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i sek na 250Hz :cheers:

si šefe ... oф хорс Postavljena slika

Zivota - daj slike tvojih Saba

evo, odma :

post-7-12692104633_thumb.jpgpost-7-126921052721_thumb.jpgpost-7-126921054438_thumb.jpg

doduše slike su sa neta, al' nema veze pošto i moji izgledaju k'o da su juče izašli iz vabrike ... a 'vako su se pokazli na merenjima :

post-7-126921087268_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa 2A3 sam i slusaobukvalno je otkinula je sabe, TFK, male iskre i sve te male alnico 6-8W...nemojte slepo verovati svemu sa neta....mozda sa nekom skretnicom gore i dole narocito i to sigurno 12 do 24 dbi bili OK.islim oni kao rade sa losim ampovima koji nisu u stanju da isporuce kvalitetan opseg i signalili slusati samo kamernu muziku...? :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rece da si ih slusao FRako ih iseces akusticki na 200-250Hz , mogu da istrpe puno vise snage sto ce reci - VP filter 6db/oct na 500-600Hz , ili 12db/oct ( sto ne volim za takve drivere ) ,n a 350Hz .Života trenutno ima kuci chakijine bastarde - 2kom Alpha15 i 2 kom Iskra ovala po kanalu - na OBkoliko se secam - cak su te dve Iskre ( ili bese jos ludja varijacija - jedna Iskra + jedan EI) u FR spojene - bez skretnice .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa 2A3 sam i slusao

bukvalno je otkinula je sabe, TFK, male iskre i sve te male alnico 6-8W...

nemojte slepo verovati svemu sa neta...

mozda sa nekom skretnicom gore i dole narocito i to sigurno 12 do 24 db

i bili OK

.

islim oni kao rade sa losim ampovima koji nisu u stanju da isporuce kvalitetan opseg i signal

ili slusati samo kamernu muziku...

? :cheers:

Ma naravno Zorane ... nismo deca ... ovo za 2A3 sam napisao jer sam skoro nabavio neka jezgra za OT, pa se premišljam sa kojim cevkama da pravim SE pojačalo ... možda to bude čak i Se sa 6S19; čini mi se da bi sa njim dobio oko pola snage od onoga što se dobija sa 2A3 ... naći će se već nešto, kad to stigne na red Postavljena slika

Inače "dole" će sigurno ići aktivna skretnica, a za gore sam planirao pasivnu ... će da vidimo šta će da ispadne od toga ... ako ne valja, menjaćemo, sve dok ne bude dobro ... u svakom slučaju, hvala na savetima Postavljena slika

@ZM: ona druga, "luđa", verzija je u pitanju; i to bez skretnice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:cheers: znam da niste deca zato sam i napisao....skoro da ne mogu da poveruje da su to merenja saba..ova testera gore posle 1K se verujte mi uopste ne cuje shodno dijagramuca sta vise prostor i jedan deo visokih postoji a to je deo oko 4.5 - 6KHzza koji znam iz iskustva sa drugim driverima?.ali zato centralni deo spektra 100-1Kjako dobar....visokotonac takodje ostavlja mnogo bolji dojam nego sto bi se sa SPL dijagramamoglo zakluciti...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ko je uopste taj cakija ?

:cheers: :cheers:

ma ne znaš ga, neki manijak ... gori od bricojePostavljena slika

Cika Beli, nije valjda da jos uvek radi ono grdilo od nazovi zvucnika, tj. ormana ? :good2:

nego šta ... neću da se igram sa Sabama( i Iskricama) dok ne sastavim još jedno pojačalo ... F5 ili nešto slično (jednostavno a dobro - Sipi)

Fostex-a slušam tek povremeno, kol'ko da se razrađuje pomalo ... još uvek mi je malo tvrd naspram ovih tvojih kredenaca

nego, jesil' ti živ ... o'š skoro navraćati u ove krajeve ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj prvo na nekoj probnoj dasci da ne pokvarisvisokotonac je simpaticanali mislim da nije na nivou zvuka basa...preporucio bih iz iskustva neki drugi vis ili ribb posto se sece na visim Fri nema metalni prizvuk....ploca nije dovoljna mala je povrsina i skretanje se onda pomera ka 250-350 Hz sto nije dobrojer je to spektar gde pocinju skoro svi dogadjaji i moze se reci da je donji centralni deo spektra.isprobaj i dipole U frame ili H frame.Te ravne ploce nisu dobrene moze se dobro postici time alignement...sto je jako vazno i jako se cujekod svih tog tipa koje sam slusao...(znam da ce ovo naici na negativne reakcije, jer boze moj pa svi na netu rade takoonda to mora da je OK? ).Za doni spektar 1 x 15in nije dovoljnocak je i 2x 15 onako problem....ali imas stvarno jeftinih a dobrih 18in (martin wisman -player oko 65EU kom... google)i mislim da bi u dipoe cardioid (kabinetu)jako dobro radile i imao bi onaj bas u telua ne nesto bledo sto se jedva nazirekao novčanica oprana u masini za ves...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...