Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

Azmafon svi hvale, nas je proizvod, jeftin je i zahvalan:

http://www.azma.rs/

Ima tu jos dobrih proizvoda za sobnu akustiku...

Difuzori ti nisu teski za napraviti, nekoliko lajsni, malo spera i gotovo, a kad se zavrse ni ne zna se da su za akustiku, a pomazu...

evo nekih linkova, ne bi bilo lose da prelistas jos neke teme:

http://rumski.com/fo...ead.php?t=22682

http://rumski.com/fo...ead.php?t=20060

I nemoj da me bijes ako nije najadekvatniji predlog :scratch_head::sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I nemoj da me bijes ako nije najadekvatniji predlog :scratch_head::sarcastic_hand:

Neću ja nikog da bijem :)Trenutačno sam veoma zadovoljan i samom činjenicom da se sve mrdnulo iz nepokretnosti. Tačnije, da se nešto može raditi i da ja to sve mogu i da pokrijem adekvatnim iznosom finansija. Boljitak već itekako osećam, gomila knauf ploča na sredini sobe se značajno smanjila, a temperatura u prostoriji je sasvim prijatna, bez obzira što ovde nema nikakvog grejanja. Jest, ni napolju nije bogzna kako hladno, ali je razlika izeđu spoljašnje i unutrašnje temperature sasvim dovoljna da je ovde gore, u najmanju ruku prijatno. Mislim da će za nekih desetak dana sve biti gotovo, bar što se tiče oblaganja i farbanja... Potom se moram smisliti za neku podnu oblogu, rešiti odvajanje od hodnika sa ulaznim vratima (više konkretno nego teoretski - pregrada sa kliznim vratima će biti od Lexana) i tako...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neću ja nikog da bijem :)Trenutačno sam veoma zadovoljan i samom činjenicom da se sve mrdnulo iz nepokretnosti. Tačnije, da se nešto može raditi i da ja to sve mogu i da pokrijem adekvatnim iznosom finansija. Boljitak već itekako osećam, gomila knauf ploča na sredini sobe se značajno smanjila, a temperatura u prostoriji je sasvim prijatna, bez obzira što ovde nema nikakvog grejanja. Jest, ni napolju nije bogzna kako hladno, ali je razlika izeđu spoljašnje i unutrašnje temperature sasvim dovoljna da je ovde gore, u najmanju ruku prijatno. Mislim da će za nekih desetak dana sve biti gotovo, bar što se tiče oblaganja i farbanja... Potom se moram smisliti za neku podnu oblogu, rešiti odvajanje od hodnika sa ulaznim vratima (više konkretno nego teoretski - pregrada sa kliznim vratima će biti od Lexana) i tako...

:good2::ok:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko? Jel' ja? Ma ne, ovo je samo priprema za doba kada će moja devojčica da ima nekog dečka, a do tada ću biti previše smoren i gluv da bih se penjao gore i proveravao šta rade... Onda nek' oni tu rade šta god budu radili, ostaje samo da ćerkicu naučimo šta zapravo znači biti odgovoran za svoje postupke... :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ih....koliko bi neženja bilo da nisu odgovorni za svoje postupke! :D ...............Znači samo spajaš ugodno sa....neophodnim! Inače sam mišljenja da koliko god je lijepo imati "dedicated" slušaonicu toliko to dovodi i do otuđivanja od familije.(imam potpuno uređeno potkrovlje sa namještajem, grijanjem i vodovodom, ali baš neću postati stanar u svom domu) Umjesto da se obitelj navikne ili prihvati naš hobi, mi se izoliramo od njih ili njih izoliramo od nas.Dobro, moje su okolnosti takve da zbog rada u turnusima sam puno kod kuće kad nema nikoga i nisu univerzalno primjenjive.EDIT: Imam prijatelja koji si je napravio gotovo cijeli kat kuće za slušaonicu. Sve je obukao u Knauf ipod kojega je kamena vuna (je li to od kamenih ovaca? :dubbio: ), te je prilično "izlomio" ravne površine. Po prilici nije manje od 50-60 m2. Uz to je stavio dodatne apsorbere na strateška mjesta i......shvatio da mu sve bolje zvuči bez apsorbera! Zamalo je predampirao sobu!

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se samo trudim da budem racionalan. Tako je bilo i 2006 kada je došao onaj trenutak za koji smo znali da će prije ili kasnije doći. Naime, živeli smo u kući ženinog brata, staroj "nabijanici" (kuća od naboja - stari metod, nabijena žuta zemlja umesto gradnje modernim elementima tipa cigle, blokova itd) a dogovor je bio da kada njemu kuća zatreba, mi selimo, do tada održavamo kuću. On se u svojoj 35-oj konačno oženio, a mi umesto da idemo nazad u podstanare, odlučili da pokušamo dići neki kredit, ali u okvirima cene podstanarskog statusa, dakle, mesečna rata kredita treba da se uklopi u iznos mesečne stanarine koju bi plaćali. U takav okvir se uklapala neka kuća do nekih cca 15.000€, na destogodišnju otplatu. Tu se onda deli sveukupni iznos na 120 mesečnih rata što otprilike bude oko 125€ mesečno, a to je baš u granicama mesečne nadoknade za iznajmljivanje nekog stana. Naravno, posle deset godina otplate kredita, kuća je samo naša, a biti podstanar za iste pare, posle deset godina ne bi ništa promenilo naš stambeni status... I tako se bacih na traženje i nađoh ovu kuću. Malo dalje od centra, bez asfalta, kanalizacije i vodovoda, telefona i kablovske televizije, ali od čvrstog materijala, legalizovana, uknjižena i sa svom pratećom dokumentacijom, čak i projektom. Cena, 8500€. U banci su nam objasnili da je najmanji keditirani iznos 10.000€, a banka sufinansira do 80%, što znači da na kupoprodajnom ugovoru ne može biti iznos manji od 12.500€. I tako mi napravimo ugovor na 13.000€, po potpisivanju ugovora, banka je prebacila novac (10.400€) na račun prodavca, ovi nama isplatili razliku u gotovini, uz to je bilo još nešto ušteđevine i plac od 3500€ koji smo kupili još sredinom devedesetih sa namerom da tamo gradimo, i nakupilo se taman dovoljno da dogradimo dnevni boravak i hodnik, rešimo sanitarije, grejanje i krečenje, podne obloge, pločice i sve dovedemo u neko stanje da bude prijatno za useliti se... Sada plaćamo mesečno 120.48€ na ime kredita, a uvek ostane još neka para da se gurne u stranu. Tako sam za 4 godine dokupio plac uz naše dvorište, napravio ogradu oko placa, prošle godine promenjen je ceo krov i navučen prvi sloj izolacije, sagrađena je šupa/ostava za drva i baštenske alatke, napravljena kapija sa ulične strane i tako, malo po malo, sve će da bude kako treba. Mnogi se ponašaju, po meni, krajnje nepromišljeno. Kada kupuju nešto na kredit, pogotovo aute, ulaze u velike mesečne obaveze, mnogi čak reda 300 i 400€, ne razmišljaju da u trenutku ako ih zdravlje služi i posao cveta, to ne može biti merilo za takvu odluku, pogotovo ako se upuste u dugoročne obaveze, kao na primer naši poznanici kojima je bilo jako važno da budu u "finom" delu grada pa su kupili ruinu od kuće za 70.000€ na 30 godina otplate. Sada i dalje imaju ruinu gde izbija vlaga, posao baš i ne cveta, a sa kamatama, iznos koji treba da vrate banci stoji veoma preteći blizu 200.000 evra... Pa sad ti sračunaj kolika im je mesečna rata... Kredit su digli pre tri godine kada je žena u svojoj marketinškoj agenciji zarađivala i preko 1000€ mesečno, posao je cvetao, muž je imao dobru platu u osiguravajućem društvu, mnogo novih klijenata jer je bilo para, e... i onda tamo negde u Americi neko stvorio krizu, i to svetsku, i odjednom više nema toliko para... Ja sam svoju logiku oko iznosa bazirao na činjenici da i u najtežim vremenima i najvećoj oskudici moraš da nađeš para za stan, i ako si podstanar, nemaš mnogo izbora: ako ne platiš stan, letiš na ulicu... Pošto rekoh, beše vremena i kada nisam imao stalan posao, pa sam se snalazio svakojako, malo kod privatnika, malo po radio stanicama kao honorarac, malo kod kuće sa zvučnicima, pojačalima (samogradnja, popravke i koješta), servisiranje bicikala, baš sam svaštario, ali nikada nismo morali da se ngde odselimo zato što stanarina nije bila namirena na vreme...Danas stvarno nemam toliko problema, mnogo mi je lakše otplaćivati mesečne rate, a stanarine za neki stančić za par sa detetom sada nigde nema ispod 150€ mesečno... A da i ne spominjem šta se desi kada gazda vidi da imaš nove gume na autu ili novi monitor, komad nameštaja... "Znate, sve poskupljuje, pa biste od sledećeg meseca...." Nemojte mi reći, stanarina poskupljuje.... :blackeye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, tvoj prethodni post treba objaviti u novinama! Oprah zgrče milijune tako što malo-malo dovede nekog financijskog "gurua" koji dokonim domaćicama objasni da ako ne odu i na zimovanje ako su bili na ljetovanju mogu uštedjeti "XY" novaca! :sarcastic_hand: A banke i reklame nas uvjeravaju da je bolje imati privid sjajnog življenja nego dobro življenje.Što se krize tiče....Kolumbo jebem te radoznala! Još se nismo potpuno opravili od prošle godine i gubitaka nastalih zbog bolesti, a sada se već JAKO osjete svi otkazi koji su podijeljeni. Da smo prije 6 i pol godina kad smo kretali u obrtništvo pucali na više - sad bi...pukli! Još 1 godina i čisti smo od kredita.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, tvoj prethodni post treba objaviti u novinama! Oprah zgrče milijune tako što malo-malo dovede nekog financijskog "gurua" koji dokonim domaćicama objasni da ako ne odu i na zimovanje ako su bili na ljetovanju mogu uštedjeti "XY" novaca! :sarcastic_hand: A banke i reklame nas uvjeravaju da je bolje imati privid sjajnog življenja nego dobro življenje.Što se krize tiče....Kolumbo jebem te radoznala! Još se nismo potpuno opravili od prošle godine i gubitaka nastalih zbog bolesti, a sada se već JAKO osjete svi otkazi koji su podijeljeni. Da smo prije 6 i pol godina kad smo kretali u obrtništvo pucali na više - sad bi...pukli! Još 1 godina i čisti smo od kredita.

Nije više u okvirima teme, ali koliko moj plitki um uspeva da razluči stvarnost od iluzionističkih trikova, bilo kakva trajna izloženost advertajzingu iliti marketingu po naški, čoveka definitivno skenja, da ne kažem, sje6e. Da uzmemo samo banalan primer, LGG, probiotici, kako god ih danas zovu. Ista stvar kao i Shure-ova izmišljotina zvana "trackability", rešenje za problem koji je izmišljen da zataška nepotrebnost izuma rešenja za nepostojeći problem... SVAKI jogurt ima u sebi bakterije, samo se neke bakterije, ako su naglašene na pakovanju prodaju za više novca. Još je veća prevara činjenica da se mleko kod otkupa plaća vezano za sadržaj mlečne masnoće u sirovom mleku (više masnoće, veća otkupna cena i obrnuto), a kod prodaje, najskuplje je ono mleko koje u sebi nema mlečne masnoće ili ga ima u zanemarljivo malim procentima. Dakle, skida se kajmak više nego jednom, a voda koja ostaje se nikada nije tako "masno" naplaćivala. Apropo priče kako su "probiotski" napici ne samo zdravi nego poboljšavaju SVEUKUPNO zdravlje, priča je o zelenoj svinji na Lila planeti. To više ni svom detetu ne mogu da pričam a da me ne gleda kao idiota. Može da utiče na bolji rad sistema za probavu/varenje i tu se sve i završava. Zašto mlade i malo manje mlade žene misle da je bolje da se mažu "revolucionarnim" otkrićima u formi masnih i nemasnih krema, kao da ne znaju da se proces starenja ne može zaustaviti sve dok su žive... A ovakve "kozmetičke" revolucije se dešavaju praktično svakog drugog dana kolika je otprilike učestalost novih reklamnh kampanja za nove kozmetičke proizvode... Čudi me da je prosečan konzument ovog 5ranja toliko plitkouman i ne shvata da je revolucija reč koja znači potpun preokret u odnosu na neko pređašnje stanje. Ako je revolucija prava, tu neko ili pogine, ili bar dobije Nobelovu nagradu za revolucionarno otkriće... Ipak, priča štima, jer u svetu slepih i slepaca, svako ko otkrije način da više nego jednom odere onom drugom kožu s leđa a ovaj da zbog toga bude i srećan i ponovo stane u isti red, treba da zasluženo dobije nagradu za domišljatost...Izvinjavam se zbog naginjanja nihilizmu, očigledno mi kroz pore izbija previše Kierkegaarda i Nietzschea apsorbiranih u mlađim danima... :scratch_head:Apropo Shure izmišljotine: http://www.shure.com/americas/how-to/how-a-phonograph-cartridge-works
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"...Izvinjavam se zbog naginjanja nihilizmu, očigledno mi kroz pore izbija previše Kierkegaarda i Nietzschea apsorbiranih u mlađim danima..."

:buehehe: :buehehe:

.....................

U vezi ostatka posta koji nije u c/p:

To je Stein kojeg poznajem! Tmuran, zdravo ciničan i do bola točan! :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"...Izvinjavam se zbog naginjanja nihilizmu, očigledno mi kroz pore izbija previše Kierkegaarda i Nietzschea apsorbiranih u mlađim danima..."

:buehehe: :buehehe:

.....................

U vezi ostatka posta koji nije u c/p:

To je Stein kojeg poznajem! Tmuran, zdravo ciničan i do bola točan! :good2:

Jednom rečju: House... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danaske smo bili efikasni i darežljivi. Zauzvrat, čika sa kamionom je doneo tablu "dimljenog" 6mm Lexana (12m2) koji će biti iskorišten za izradu pregrade između hodnika/stepeništa od audiotrvma, i pride po ~24m2 20mm debelog styrodur-a i 9mm debele OSB ploče. Styrodur ide na neobloženi deo potkrovlja tj deo iznad dnevne sobe, potom OSB paneli a završno će se premazati "Aqualine" vodorazredivim parket lakom. Taj deo je planiran da se u jedan ćošak smesti hobby sto za moje DIYarije, a u drugi ćošak idu računari.Veći deo prostora je očišćen i raspremljen, ostaje samo malo metlanja krupnijeg otpada i usisavanje, potom slaganje i lepljenje styrodura, odmah potom lepljenje OSB ploča, kako za styrodur tako i međusobno, već proverenim metodom i lepilom (Moment Fix Express) s tim da ovde nije neophodno zaptivanje za nepropusnost vazduha kao u slučaju BSBIT kada sam od komada iverice morao stvoriti jednu kompaktnu površinu pa je zato odabrana "Express" verzija koja steže već posle 10 sekundi nakon nanošenja a punu čvrstinu spoja dostiže nakon 24 sata. To znači da što sutra zalepim, mogu već u ponedeljak da gazim i lakiram. Lak je takođe pažljivo odabran, nema štetnih isparenja jer je rastvorljiv vodom, na dodir je suv već nakon nekih dva sata, a posle 24 sata, može se gaziti, brusiti... Osim toga, čvršći je i trajniji, izdržljiviji na habanje od klasičnih lakova, kao što je na primer lak za čamce koji bi se verovatno morao sušiti narednih nedelju dana, a od isparenja na nitro bazi, verujem nikome nije mnogo lepo posle nekoliko sati udisanja... Sutra, kada malo grane sunce, napraviću i malo slika na temu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...