Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

Predefiniši molim te reči "bula" i "odron".... :cheers:

Odron: http://vukajlija.com/odron

1. Sedeljka koje se secas kao kroz maglu.

2. osoba koja izgleda pola veka starija nego sto jeste, vidi pod propao od zivota

3. do jaja ružna riba

"brateeee, kakav odron!"

Bula: Biti u buli znaci da si propao, da si u nezavidnoj situaciji, da si se zahebo, da si usao u minus...

Inace, vazi zakon o odrzanju bule (kao i kod termodinamike).

Bula je neunistiva, ona samo menja svoj oblik.

Primer1:

Nemas auto pa si u buli jer nigde ne mozes da stignes na vreme, ribe te izbegavaju, kisa kvasi.

Kupis auto, ali sada si opet u buli jer ti treba kinta za benzin, ulje, moras da kupis nove gume, auspuh iscepan...

Primer2:

Nemas hi-fi sistem pa si u buli jer ne mozes da slusas muziku, nema zurki, nema sentimentalne podloge da razgalis privedeni parcijalni seksualni objekat.

Kupis sistem, ali si u buli jer sada vidis da su tvoji snimci nikakvi pa se ubijes trazeci kvalitetnije, komsije se zale na buku, drugari te zahebavaju jer njihovo pojacalo ima 5 wati vise od tvog...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bula: Da li si igrao preferans nekada? Onda znas sta znaci "Ubuliti se"

Nikada nisam igrao preferans. Ali B&B je objasnio pa mi je jasno. Ukratko: Norsk Audio = bačeno vreme, protraćen novac, vise đubreta po kući... :cheers: Ali to sam znao i pre... Isto vazi i za mnoge druge fifi drangibulije... Dosta toga sam i sam imao tokom skolovanja (pametan uči na tuđim, a budala na svojim komponentama) :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo tako! :rofl: P.S. 'Ajde priznaj da si u pocetku mislio da preterujem u opisu Steinovog sitema.Off: Juce sam bio kod ortaka da izripujemo dve ploce na hard.Tip ima onaj cuveni Norsk audio baltik. Znao sam iz price po fifi forumu da je to bula ali tolika bula?Ljudi, pa to nije istina koliki je to odron od zvucnika :cheers::rofl:

jes - u procepu MC na basu mozes da vozis Zid Smrti
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Anyway, it appears that everyone is so busy that I couldn't get the rest of the visitors/auditors to sit down and write a couple of words about the experiences with my system. Nevermind, I'll move on and will update as time permits.After years of living in small rental rooms, my dearest and I found a proper chance to buy a small house and fix it to suit us. Once we moved in, the DIY-devil encountered me once again, and I knew that the system that I thought will be sufficient for the rest of my days will not hold its place any longer. As said, for quite a few years, I was more than just happy with my "Stradivari" Single Ended amp with SRPP aranged triodes driving a pair of EL34s and driving my own interpretation of SF clones based on Tannoy's ex-Sixes series 603 drivers with modified Philips CD-614 as source. Once we moved to the new house, the problems with small 5 1/2" driver in a BR cabinet immediately became obvious when combined with a much bigger volume of air it had to move... Over-doing it all the time, everything sounded like it was recorded in the same manner as was Enigma MCMXC, boomy, rounded up rubberish bass all over the place. Yuk! Not that I don't like it, but I definitely don't want to have the same sound applied to everything else, othervise, I'd buy a Sony boombox with them blue membranes and LEDs dancing all over the display... So, I decided to get myself something that will work properly both with the big space and small amp. I ended up with a small pair of Fostex FE126E FR drivers in the factory recommended hybrid EH-BR box. That rounded up the system as far as it was willing to go with the space and amplifier. As usual, the real Audiophile in the house, confiscated the stuff and called it hers ... :rofl: So, we ended up with a small, nice and easy sounding system which is still the main system in the living room, but I felt I need more than that, and decided to do something about it...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Fala vi ga. Obadva puta.Nego, nagradno pitanje:Koliko vode treba da bude da colarica pliva?(ko ne zna, reći ću mu sutra kad siđem sa ženskog dela rodbine majstora)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....Koliko vode treba da bude da colarica pliva?(ko ne zna, reci cu mu sutra kad sidem sa zenskog dela rodbine majstora)

nije valjda kisa padala nocaske ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cetiri centa i colarica pliva. Ne da je padala nego ko slapovi Krke... Od nekih 3 ujutru kada sam skontao da "ploc, ploc, plo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne kloni duhom...bice sve to kako treba.Kad sam se sa mojima doseljavao iz zr za ns...krova i prozora nema josh a stvari se ubacuju. Sestrin klavir dva dana bio na kishi pod kvazi ciradom, a o namestaju da ne govorim. Morali smo matorog mi naliti rakijom jer je poceo buncati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, nije mi jasno zasto treba 4 cm da bi colarica plivala? Coralira je daska od jednog cola odnosno 2,54cm. U zavisnosti od vrste drveta njegova specificna tezina se razlikuje ali je u svakom slucaju manja od vode pa je za plivanje dovoljno i 2,5cm jer ce deo colarice da bude iznad vode.Inace da se pohvalim, bio sam kod Steina da vidim hifi ali ga na zalost zbog radova koji su u toku nisam cuo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, nije mi jasno zasto treba 4 cm da bi colarica plivala? Coralira je daska od jednog cola odnosno 2,54cm. U zavisnosti od vrste drveta njegova specificna tezina se razlikuje ali je u svakom slucaju manja od vode pa je za plivanje dovoljno i 2,5cm jer ce deo colarice da bude iznad vode.Inace da se pohvalim, bio sam kod Steina da vidim hifi ali ga na zalost zbog radova koji su u toku nisam cuo.

Kod mene se nakupilo 4cm vode iznad plafona a colarica plivala. Plivala bi ona i u manje, ali eto, nije kisa znala da je i manje dovoljno... :thumbup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To bi bila nova teorija relativiteta gde se posmatra zapremina. Ako imate 2,5cm vode, daska od 2,54cm nece mmoci upiti vise vode od svoje debljine ali ce nivo da se podigne za onoliko vode koliko je teska daska. Ovo su osnovni zakoni fizike gde se kaze da svako telo koje pliva istisne onoliko vode koliko je samo tesko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta je colarica?post-39-12470417324387_thumb.gif

Daska. Debljine 2.5cm, a "Fosna" je duplo deblja daska. Mada oce ovi u pilanama da prodaju i 4.8cm kao fosnu... mmimgstrm...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Radovi napreduju... Majstori još uvek nisu završili posao, a i kako bi kada od prethodnog petka ni jedan nije našao za shodno da dođe i radi nešto. Čekaju se limari, navodno, da iskroje i postave limariju oko badže, da bi potom na badžu bili ukrojeni crepovi u uglovima, postavljeni poklopci (crep poklopci) i ugrađen prozor. Međutim, mene to ne sprečava da radim na izgradnji ultimativnog sistema. Diy, po svaku cenu... he, he, he...Nisam siguran da li sam već spomenuo da je kuća građena u dve faze od strane nekadašnjeg vlasnika, a našim dolaskom, dograđen je još jedan deo koji je sada dnevna soba i hodnik. Nakon završetka grubih radova, ostao mi je problem sa prvobitnim spojem između prve i druge faze jer je onomad u prvoj fazi načinjen "venac" a u drugoj fazi je druga polovina kuće praktično naslonjena na prvi deo i između dva dela ostao je betonski stub visine nekih 30cm. Onako, kako sam zamislio slušaonicu u prvom momentu, taj stub bi se pružao po dubini prostorije i shvatio sam da to neće biti dobro... Ukloniti stub ne mogu, podići ceo pod na taj nivo nepraktično je i skupo. Stoga, dao sam sebi vremena i nakon malo planiranja i matematike, našao sam rešenje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...