Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

Jedini da kažem "originali" su iz domena "klasične" muzike (barok na primer zapravo i nije klasika nego barok itd) ali to ne menja činjenicu da mi je kolekcija ploča uglavnom to... upitan kvalitet otiska... Na sreću, sve ploče su vrhunski očuvane, nema tragova žurki ili divljanja, nemara...
 

 

Hmmmm...čudim se da nema tragova žurki na pločama sa baroknom muzikom......šokiran sam!  :unbelieveble:

 

 

:hihihihi:  :phil_04:

 

:disco:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Hmmmm...čudim se da nema tragova žurki na pločama sa baroknom muzikom......šokiran sam!  :unbelieveble:

 

 

:hihihihi:  :phil_04:

 

 

 

 

Rekoh, sve su ploče očuvane, pod tim podrazumevam i pop i rock albume... :)

Sad tek kapiram da na primer i nema ni jednog "audiofilskog jazz" naslova u kolekciji ...

Inače, kupovina secondhand "klasike" je možda najisplativija rabota. Takve ploče ili su kupovali oni koji su imali ozbiljnije sisteme i prema njima se odnosili sa dužnim poštovanjem i pažnjom, ili su se takve ploče dobijale u poklon pa su se čuvale jer se pokloni čuvaju a muzika sa takvih ploča se retko konzumirala... Sasvim sam siguran da je na primer "Chopin for young lovers" bila jedno od onih izdanja koje se ili nikada nije slušala, ili možda jednom, na silu, pa možda do pola prve strane albuma...

 

5017577832_da3e3b875f_z.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .

Inače, kupovina secondhand "klasike" je možda najisplativija rabota. Takve ploče ili su kupovali oni koji su imali ozbiljnije sisteme i prema njima se odnosili sa dužnim poštovanjem i pažnjom, ili su se takve ploče dobijale u poklon pa su se čuvale jer se pokloni čuvaju a muzika sa takvih ploča se retko konzumirala... Sasvim sam siguran da je na primer "Chopin for young lovers" bila jedno od onih izdanja koje se ili nikada nije slušala, ili možda jednom, na silu, pa možda do pola prve strane albuma...

 

 

U kom smislu najisplatljivija ? Za dalju preprodaju ili čisto "gomilanje"  naslova ?

 

Ostalo što si napisao je takođe relativno.

Da, . . . postoje "gomile" LP-a recimo "Melodia"-e (USSR), te "Hungaroton"-a ( Mađarska ) koje kada pazaris, vidiš da nisu nikada puštani.

Sa druge strane, imao sam prilike nailaziti na DECCA, Columbia, DG izdanja kojima je "duša vađena".

Na kraju moram da komentarišem i ovu tvoju poslednju rečenicu vezanu za ovu Chopin kolekciju numera.

Isti slučaj - nailazio sam na neslušane primerke, ali sa skoro pa uništenim omotom ( ko zna gde je stajalo ), sa mint omotom, ali islušanim vinilom, total "krš", kao i mint full primerci.

Opet se vraćamo na ono o relativitetu.

Iz mog višegodisnjeg iskustva sa vinilima mogu samo reći da je najteže naci dobro očuvane LP-e heavy metal etc. ostalih rock frakcija grupa.

A da, . . . da ne zaboravim i muziku 80-tih godina ( disco, punk, new wave ... ). Skoro pa nemoguće naći u mint stanju. ( možda reizdanje, ali 1st press su zaista rariteti ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U kom smislu najisplatljivija ? Za dalju preprodaju ili čisto "gomilanje"  naslova ?

 

Ostalo što si napisao je takođe relativno.

Da, . . . postoje "gomile" LP-a recimo "Melodia"-e (USSR), te "Hungaroton"-a ( Mađarska ) koje kada pazaris, vidiš da nisu nikada puštani.

Sa druge strane, imao sam prilike nailaziti na DECCA, Columbia, DG izdanja kojima je "duša vađena".

Na kraju moram da komentarišem i ovu tvoju poslednju rečenicu vezanu za ovu Chopin kolekciju numera.

Isti slučaj - nailazio sam na neslušane primerke, ali sa skoro pa uništenim omotom ( ko zna gde je stajalo ), sa mint omotom, ali islušanim vinilom, total "krš", kao i mint full primerci.

Opet se vraćamo na ono o relativitetu.

Iz mog višegodisnjeg iskustva sa vinilima mogu samo reći da je najteže naci dobro očuvane LP-e heavy metal etc. ostalih rock frakcija grupa.

A da, . . . da ne zaboravim i muziku 80-tih godina ( disco, punk, new wave ... ). Skoro pa nemoguće naći u mint stanju. ( možda reizdanje, ali 1st press su zaista rariteti ).

 

Relativitet izjavljenog tj napisanog se najviše ogleda u činjenici da ne iznosim matematički i egzakno dokazive fakte nego sopstvena zapažanja na osnovu ličnih iskustava. Hoću reći, slažem se da je to što sam napisao relativno - može, ali i ne mora biti tako. Nije pravilo, nije zakonitost, samo mogućnost (po mom ličnom mišljenju, izvesnije tako, nego suprotno od napisanog)

"Najisplativije" u kontekstu bi bilo "najbolja verovatnoća da će se naći odlična ploča" - dobra izvedba, dobar print, bez oštećenja, u gomili od 100, 200 ili 500 naslova... I pride, po povoljnoj ceni.

 

Upravo se i moje mišljenje/iskustvo poklapa sa izrečenim i boldovanim u citatu. Imao sam "sreću" pa sam od osobe približno mojih godina kupio deo izuzetno očuvane kolekcije muzike iz osamdesetih i s početka devedesetih. Na žalost, reč je o licenciranim izdanjima, otisci su tu i tamo, uglavnom mediokritetni :( Dobra strana priče, očuvanost ploča je na onom nivou koji se može opisati kao odlično očuvano.

 

Od poznanika, a bivšeg DJ-a (iz vremena kada je Billy Idol bio zvezda nad zvezdama i kada su A-ha harali sa Duran Duran i sličnima) dobio sam stotinjak naslova koji su kako-koji, srednje do prilično sumnjivi a imam osećaj da su poslednju dekadu 20. i prvu deceniju 21. veka džedžili u garaži, na nekoj polici. Do sada sam ih samo prelistao i odvojio licencirane i "originale" i više je stranih no domaćih izdanja, ali već sam uspeo da izdvojim dvadesetak ploča koje su jedino dobre za zakucati na zid... :( Pošto se kažu, poklonjenom konju ne gleda u zube, biću zadovoljan ako bar jedan LP bude vredan dodavanja kolekciji ploča za slušanje.

 

Eto meni zabave...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda ne razumem zašto si pominjao izdanja klasične muzike na vinilu kao nešto što će po nekom automatizmu biti u mint stanju, tj. očuvano ?

Toliko o relativitetu.

 

Da ti dam savet - kupovina s/h "klasike" nije najisplatljivija, ako ti (neko) ne užiivaš u tome, tj. ako to tebe (nekoga) ne interesuje.

To je poenta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oh, ali ja volim :)

Nemam mnogo naslova, ali to što imam, povremeno želim da "zavrtim"... Dobre izvedbe, dela koja su mi slušljiva, čini mi se dobri, kvalitetni snimci/otisci... Po ličnom osećaju, to što imam na pločama, bolje je nego CD ploče koje sam onomad kupovao uz italijanski časopis a pogotovo bolje od CD naslova koje sam ubacivao u kolica/korpu uz mleko i salamu... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je tebe ostala profi deformacija od rada na radiju.

da si prodavao mamce varalice i udice ko zna šta bi imo i skupljo

 

Sreća pa me pokojni ćale k'o klinca redovito u sezoni istres'o iz kreveta u dva iza ponoći da kuvamo i gnječimo mamce pa posle po ceo dan blenemo u strune (damil)... Ne da sam zamrzeo pecanje nego...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poštujem.

 

Što se muzike tiče, jedino što stvarno ne mogu da slušam su "iživljavanja"... k'o što spomenuh onaj "Arc" od Neil Young-a... i ne mogu da se uživim u snimke/prenose free-jazz festivala... Da bih se "primio", mora da bude ili dobar ritam, ili dobra melodija. To mu dođe k'o sa kavijarom, usoljenim haringama i pelcovanim sirevima - ako je nešto potpuno drugačije, naprosto moraš u sebi "izgraditi" senzore koji ti govore da je to "fino" da bi ti to postalo prijemčivo... Free Jazz se na mene nikako ne prima. Ali isto tako ni trash metal, večito rotirajući i pulsirajući samodovoljni techno ritam i tako... Volim sve što vole mladi, osim Brene, Zdravka Čolića, zvezde i partizana... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakav je ortofon ff15e?

 

Ja je se sećam kao veoma kultivisane i pristojne zvučnice, ali je to bilo jaaaako davno... E sad, dal' je bila sa sufixom "E" ili nešto drugo... Mislim da je bila MkII... mada, ima tome ihaj možda i dvaes'-tries' godina...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U kom smislu najisplatljivija ? Za dalju preprodaju ili čisto "gomilanje"  naslova ?

 

Ostalo što si napisao je takođe relativno.

Da, . . . postoje "gomile" LP-a recimo "Melodia"-e (USSR), te "Hungaroton"-a ( Mađarska ) koje kada pazaris, vidiš da nisu nikada puštani.

Sa druge strane, imao sam prilike nailaziti na DECCA, Columbia, DG izdanja kojima je "duša vađena".

Na kraju moram da komentarišem i ovu tvoju poslednju rečenicu vezanu za ovu Chopin kolekciju numera.

Isti slučaj - nailazio sam na neslušane primerke, ali sa skoro pa uništenim omotom ( ko zna gde je stajalo ), sa mint omotom, ali islušanim vinilom, total "krš", kao i mint full primerci.

Opet se vraćamo na ono o relativitetu.

Iz mog višegodisnjeg iskustva sa vinilima mogu samo reći da je najteže naci dobro očuvane LP-e heavy metal etc. ostalih rock frakcija grupa.

A da, . . . da ne zaboravim i muziku 80-tih godina ( disco, punk, new wave ... ). Skoro pa nemoguće naći u mint stanju. ( možda reizdanje, ali 1st press su zaista rariteti ).

 

To je zato što se družiš sa pogrešnim ljudima  :wink2:

šalim se...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Relativitet izjavljenog tj napisanog se najviše ogleda u činjenici da ne iznosim matematički i egzakno dokazive fakte nego sopstvena zapažanja na osnovu ličnih iskustava. Hoću reći, slažem se da je to što sam napisao relativno - može, ali i ne mora biti tako. Nije pravilo, nije zakonitost, samo mogućnost (po mom ličnom mišljenju, izvesnije tako, nego suprotno od napisanog)

"Najisplativije" u kontekstu bi bilo "najbolja verovatnoća da će se naći odlična ploča" - dobra izvedba, dobar print, bez oštećenja, u gomili od 100, 200 ili 500 naslova... I pride, po povoljnoj ceni.

 

Upravo se i moje mišljenje/iskustvo poklapa sa izrečenim i boldovanim u citatu. Imao sam "sreću" pa sam od osobe približno mojih godina kupio deo izuzetno očuvane kolekcije muzike iz osamdesetih i s početka devedesetih. Na žalost, reč je o licenciranim izdanjima, otisci su tu i tamo, uglavnom mediokritetni :( Dobra strana priče, očuvanost ploča je na onom nivou koji se može opisati kao odlično očuvano.

 

Od poznanika, a bivšeg DJ-a (iz vremena kada je Billy Idol bio zvezda nad zvezdama i kada su A-ha harali sa Duran Duran i sličnima) dobio sam stotinjak naslova koji su kako-koji, srednje do prilično sumnjivi a imam osećaj da su poslednju dekadu 20. i prvu deceniju 21. veka džedžili u garaži, na nekoj polici. Do sada sam ih samo prelistao i odvojio licencirane i "originale" i više je stranih no domaćih izdanja, ali već sam uspeo da izdvojim dvadesetak ploča koje su jedino dobre za zakucati na zid... :( Pošto se kažu, poklonjenom konju ne gleda u zube, biću zadovoljan ako bar jedan LP bude vredan dodavanja kolekciji ploča za slušanje.

 

Eto meni zabave...

 

Eto a kad ja kažem da ni kvalitet originalnih izdanja (1st press itd) ne valjaju niko mi ne veruje a jedva ko ih je posedovao...

"Najisplativije" u kontekstu je FLAC DVD-A ili SACD .

End of Story.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja da sam gledao na isplativost, izveo bih već davno manevar poznat u literaturi kao "Black Tuesday Suicide" (samoubistvo kao posledica finansijskog kraha)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle se žalis ovde kako te "napadamo" ....

Dobra ti šala .... nego, ako znaš "te ljude" da TO imaju ...... javi.

Ali ..... bez šale. ;)

 

Eh...  malo si zakasnio, 90% od te 30to godišnje vinil kolekcije sam prodao a onih preostalih 10% ostaju za sad kod mene, slušam ja to u remastered 24bit verziji a uživati mogu i u omotu od ploče ako me baš mine želja  :wink2: Svakako sam taj novac od vinila dobro iskoristio, kupio sam novu jaču bržu turbinu za auto  :unbelieveble: i još po neki karbonski delić (od pretopljenih vinila) jer osim performansi mi je ipak i izgled bitan :good2:

Sledeći put kad budem dole dolazim do Robike sa pločama da ga malo smorim s"tom muzikom" pa ćemo ih i poslikati mada verujem da to tebi ni ne bi bilo interesantno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh...  malo si zakasnio, 90% od te 30to godišnje vinil kolekcije sam prodao a onih preostalih 10% ostaju za sad kod mene, slušam ja to u remastered 24bit verziji a uživati mogu i u omotu od ploče ako me baš mine želja  :wink2: Svakako sam taj novac od vinila dobro iskoristio, kupio sam novu jaču bržu turbinu za auto  :unbelieveble: i još po neki karbonski delić jer osim performansi mi je ipak i izgled bitan :good2:

Ne, gresis. Nisam ja uopste zakasnio. :wink2:

Meni je drago da su tih 90% tvojih vinila pazarili pravi vinil diskofili.

Ti slusaj to u 24bit verziji, "sve ovce i koze na broju". Msm za tebe. ;)

Novac k'o novac .... heh.

Zakljucak ( iz mog' ugla ) - pogresio si. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, gresis. Nisam ja uopste zakasnio. :wink2:

Meni je drago da su tih 90% tvojih vinila pazarili pravi vinil diskofili.

Ti slusaj to u 24bit verziji, "sve ovce i koze na broju". Msm za tebe. ;)

Novac k'o novac .... heh.

Zakljucak ( iz mog' ugla ) - pogresio si. :)

 

Kandža kondža i sl. kod njih je veći deo završio...   ljudi bili zadovoljni jer je većina lp-a bila u jako dobrom stanju, neke nisam ni slušao jbg u to vreme sam jedino na radiju mogao čuti ako se neko novo izdanje pojavilo ili čitati recenzije iz raznih časopisa na koje sam bio pretplaćen... pa onda kao na lutriji, kupim album odnesem kući pustim malo i bačim na "onu" gomilu što ne volim a za opremu, uvek sam imao najmanje "prosečnu" za današnje pojmove! Neke albume sam naravno jahao po ceo dan i njih uvek imao u dva tri primeraka.

 

Zaključak ti jeste dobar iz tvog ugla ali kad bi samo znao za boost od 1.4bar-a... :wink2:   razumeo bi me  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kandža kondža i sl. kod njih je veći deo završio... 

. . .

Zaključak ti jeste dobar iz tvog ugla ali kad bi samo znao za boost od 1.4bar-a... :wink2:   razumeo bi me  :wink2:

Drago nas je. :)

. . .

Hebeš moj zaključak - samo ti boost-uj na 1.4 bar-a, msm možes slobodno  i da "nasviraš" i na 2-3 "atmosfere". ako ti to "paše".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...