Jump to content

B.A.D. (Binary Amplitude Diffsorber) Paneli


ninja

Preporučeni Komentari

Koje bi platno moglo da se stavi preko panela a da po njemu može da se slika i da se ne naruši B.A.D. funkcija?Moja ćera pohađa likovnu umetničku školu i ovo bi joj dobrodošlo za vežbu u toku raspusta a paneli bi dobili novu vrednost :)

Nema veze koje je platno samo da nije previse "gusto" i da ne propusta (canvas je OK). Probaj ga nasloniti na usne i duvaj kroz njega. To koje ne propusta je dobro za iza panela ili kao "slika" na zidu ali bez panela iza nje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 43
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Čika-Google kaže da "canvas" nije vrsta platna već platno u generalnom smislu.Sa engleskog na srpski; canvas = platnoZnači pravac prodavnice metraže i duvanje kroz robu koju poseduju ;)Hvala za hint Ninja!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iza panela imam samo Azmafon (presovani filc) i to fino radi u mojim uslovima, možda probam da dodam i sunđer ...

Sviđa mi se kako izgledaju paneli na slikama koje si ispred postavi, pošto još nisam napravio nikakve okvir možda krene u tom pravcu. Platno ću da zategnem preko panela i obuhvatim okvirom.

Izgleda da je Canvas upravo platno koje koriste slikari... nije baš jevtino kod nas, meni treba skoro 3 m2:(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma to je samo varka za goste, aktivnu mrcinu sam sakrio u ćoše (120 litra zapremine i tona žive vage) :confused1:

Postavljena slika

ej be, pa to je oldschool Soundstream Exact wooferche!

Gle imam dve 10ke, i pitam se dal su dovoljno dobri da se upotrebe za home hifi?

Postavljena slika

Postavljena slika

imaju dobar xmax, razvlace se ko zvaka :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj Exact je 12'', fino tuče iako nije do kraja podešen reflex i damping u kabinetu, prosvirao monstrum, slušao sam ga malo i prošla me volja tako da je ostao nedovršen i čeka svoj red na "to-do" listi...Ne vidim što ove tvoje desetke ne bi šetale nameštaj po slušaonici ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 1 year later...

Kada sam se vratio sa skupa u Vrdniku skontao sam da sa pozaboravljao štošta, između ostalog oelbah NF13 koaksijalni kabl, mogami interkonekte i B.A.D. panele.

Priključih moj setup bez ovih komponenata i imam šta da čujem-zvuk lošiji dosta nego što sam inače navikao (delom zbog drugih uređaja koje sam slušao u Vrdniku).

Vokali tanki, instrumenti šuplji...ko kosturi da sviraju.

Prosto mi neverovatno da mi se u glavi stvorila tolika jaz u odnosu na ono što sam slušao pre i što sad čujem. Nisam mogao da verujem da taj oelbah ili ti paneli mogu da naprave baš toliku razliku u zvuku.

Elem, vratim prvo oelbach između DAC-a i hiface-a i primetim da se situacija nešto popravila, ali ne u nekoj velikoj meri.

Kada sam vratio BAD panele, ma kako smešno oni izgledali, dobio sam drastično poboljšanje u zvuku, i ta "šupljina" je nestala tj, dobio sam na "telesnosti" u vokalima i instrumentima. Mogu samo da zamislim koliko ovo radi kada se zaista odradi kako treba i napravi sa ramom, i nekim apsorbujućim materijalom iza njega...

Moja preporuka je svakom da  proba malo da eksperimentiše sa ovim panelima!

Ako ima neko zainteresovan, imam produžženi A1 format sa odštampanom šemom kako obeležiti rupe-nema potrebe da spajate više A4 papira...burgije, bušilice i HDF nabavljate sami :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada sam se vratio sa skupa u Vrdniku skontao sam da sa pozaboravljao štošta, između ostalog oelbah NF13 koaksijalni kabl, mogami interkonekte i B.A.D. panele.

Priključih moj setup bez ovih komponenata i imam šta da čujem-zvuk lošiji dosta nego što sam inače navikao (delom zbog drugih uređaja koje sam slušao u Vrdniku).

Vokali tanki, instrumenti šuplji...ko kosturi da sviraju.

Prosto mi neverovatno da mi se u glavi stvorila tolika jaz u odnosu na ono što sam slušao pre i što sad čujem. Nisam mogao da verujem da taj oelbah ili ti paneli mogu da naprave baš toliku razliku u zvuku.

Elem, vratim prvo oelbach između DAC-a i hiface-a i primetim da se situacija nešto popravila, ali ne u nekoj velikoj meri.

Kada sam vratio BAD panele, ma kako smešno oni izgledali, dobio sam drastično poboljšanje u zvuku, i ta "šupljina" je nestala tj, dobio sam na "telesnosti" u vokalima i instrumentima. Mogu samo da zamislim koliko ovo radi kada se zaista odradi kako treba i napravi sa ramom, i nekim apsorbujućim materijalom iza njega...

Moja preporuka je svakom da  proba malo da eksperimentiše sa ovim panelima!

Ako ima neko zainteresovan, imam produžženi A1 format sa odštampanom šemom kako obeležiti rupe-nema potrebe da spajate više A4 papira...burgije, bušilice i HDF nabavljate sami :)

Posto duze vreme planiram uraditi nesto povodom ovog problema dosao si ko porucen  :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto duze vreme planiram uraditi nesto povodom ovog problema dosao si ko porucen  :shinymj5:

 

Evo podstreha i s moje strane: bez tih panela u mojoj slušaonici ne može ni da se priča jer se stvara neka neprijatna i iritirajuća jeka (ukućani navikli na sobu sa panelima, jednom prilikom behu uklonjeni...), o slušanju muzike da i ne pričam.

 

Paneli čak i nasumično poređani završavaju sjajan posao   :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo .dwg i .pdf fajlova za one koji hoće da odštampaju svoje šeme. Ova šema je napravljena po onom .xls fajlu sa početka teme.

Ja sam uzeo 1260 visinu duple ploče jer je to tačno pola table HDF-a. (koliko me sećanje služi)

Pravio sam i cut listu, ali ne mogu sad da iskopam...

Uglavnom, ja sam dobio 6 ploča od jedne table lesonita.

bad 1260x680.PDF

bad 1260x680.rar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo .dwg i .pdf fajlova za one koji hoće da odštampaju svoje šeme. Ova šema je napravljena po onom .xls fajlu sa početka teme.

Ja sam uzeo 1260 visinu duple ploče jer je to tačno pola table HDF-a. (koliko me sećanje služi)

Pravio sam i cut listu, ali ne mogu sad da iskopam...

Uglavnom, ja sam dobio 6 ploča od jedne table lesonita.

 

Jel fora da se duže gleda u one tačke?

 

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...