Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Ako se nešto posebno nepredviđeno ne desi, onda će ovo biti moj novi auto:

 

post-13-0-72703800-1361204729_thumb.jpg post-13-0-13450500-1361204734_thumb.jpg post-13-0-36162900-1361204739_thumb.jpg

 

Dizel 1.5DCi, 63KW/86ks, ful oprema, dakle ABS, tempomat, automatska klima (sa polen-filterom), ESP, podešavanje vozačkog sedišta po visini, podešavanje volana po visini i dubini, garnitura letnjih i zimskih točkova (2 x 4 felne plus gume),  servo na volanu, imobilajzer, redovito servisiran sa svom dokumentacijom u prilogu... 141399km...

 

Na osnovu kalkulacije, auto bi trebalo da bude moj u Subotici za nekih 3900€ sa svim papirima, računima kroz legalne tokove - porezi, transporti i sve što ide u ovakvim avanturama da bude plaćeno. Garancija se nudi ali nećemo dodatno plaćati jer važi za teritoriju Nemačke... Kolega je auto telefonski rezervisao i čim smogne ide da ga isproverava i veoma izvesno doveze do sebe (udaljen je nekih 300km od mesta gde se on živi) Eto... Pojma nemam koliko traje procedura da dođe u moje ruke, ali mislim da će to biti negde do kraja meseca...

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se nešto posebno nepredviđeno ne desi, onda će ovo biti moj novi auto:

 

Postavljena slika001.JPG Postavljena slika002.JPG Postavljena slika003.JPG

 

Dizel 1.5DCi, 63KW/86ks, ful oprema, dakle ABS, tempomat, automatska klima (sa polen-filterom), ESP, podešavanje vozačkog sedišta po visini, podešavanje volana po visini i dubini, garnitura letnjih i zimskih točkova (2 x 4 felne plus gume),  servo na volanu, imobilajzer, redovito servisiran sa svom dokumentacijom u prilogu... 141399km...

 

Na osnovu kalkulacije, auto bi trebalo da bude moj u Subotici za nekih 3900€ sa svim papirima, računima kroz legalne tokove - porezi, transporti i sve što ide u ovakvim avanturama da bude plaćeno. Garancija se nudi ali nećemo dodatno plaćati jer važi za teritoriju Nemačke... Kolega je auto telefonski rezervisao i čim smogne ide da ga isproverava i veoma izvesno doveze do sebe (udaljen je nekih 300km od mesta gde se on živi) Eto... Pojma nemam koliko traje procedura da dođe u moje ruke, ali mislim da će to biti negde do kraja meseca...

Želim Ti da budeš zadovoljan... Lepo izgleda...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crveno je boja ljubavi.....Neka je sa srecom.

Znam kroz sta prolazis. Pre deset dana sam i ja prosao kroz to. Evo ga u dvoristu novi (polovan) auto a ja sam danas isao na posao sa starim, nekako se tesko razdvajam od auta koji me je bez greske sluzio 5 god i nikad ostavio na putu.

Kad stigne dolazimo u Suboticu da ga zalijemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobar, dobar...mada mi se cini da ces ti vise voziti twingo, cim ti zena proba reno

 

 

Misliš da će više voziti Opel Twingo ili Ford Twingo kad žena proba Reanult Modus?

Hehehehe nisam odolio! :cheers:

Znam što si htjeo reći, ali.... :)

 

 

Stein, želim mnogo bezbrižnih, sigurnih i jeftinih kolometara!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na dobrim željama :)

Da se brecnem na neke komentare (dobrodušne, znam) - nudio ja ženi da ostavimo ovaj sa maglenkama, 105k km, 2002, servo na volanu, 14" točkovi sa samoventilirajućim diskovima i ABS-om, staklen krov, daljinska kontrola muzike kod volana itd a da prodamo njen - 2001, 170 tauzenda km, 13" obični diskovi, nema ABS, nema maglenke, sav izbubecan (radi u centru grada u ulici gde nema šanse da te neko bar jednom nedeljno ne "očeše" ili makar malo zvekne po kolima) ali kaže da ne da svoj Twingić i tačka. Osim toga, zbog posla plaća po 6 meseci unapred parkiranje u gradu na svoje tablice pa je malo gnjavaža to prebacivati na drugo vozilo (birokratski proces) i tako... Siguran sam da će na putu ka moru uživati da vozi Modus, ali isto toliko sam siguran da joj Twingo bolje paše u datoj situaciji - manji je, okretniji u gradu, a ona dva puta na dan ide i mora da se "uglavi" u prilično zeznutoj ulici gde radi...

Što se mene i BMW-a tiče, mislim da od toga nećete snimati film. Meni strašno teško leći u BMW a još teže se pridići. Palio me jedan drugar da skočim u Mercedes A klase. Za ove pare, teško da nije neka izganjana kanta, jest, mečka je mečka, ali ovo je, ako slike nisu namontirane, bombonica. Dakle, namera postoji, rezervacija potvrđena, ipak, što kažu, prvo skočiš pa kažeš hop...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stene, odrastao si covek.

Kupi auto najmanje velicine Megane/Scenic sa 1.6 motorom.Ugradi sekvencijalni gas i bog te veselio. Ako jos MALO iskrivis polugu plovka ( a ZNAS sta radis)  imaces ladno 500km radijus sa tankom gasa.

Jednom se zivi.To sto ti sada vozis, priznaces, i nije auto.Ne znam kolike su razlike u Srbiji u vezi drzavnih taksi ali mislim da je do 1.6 podnosljivo.

Ne boj se da motor ima cak i 200k km. Vozices se BOLJE i sigurnije nego sa nekom peglom koja je presla mnogo manje.

Razlika u odrzavanju je mizerna.

I da, stavi zastitne srafove da ne ostanes bez zimskih guma/tockova.   :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stene, odrastao si covek.

Kupi auto najmanje velicine Megane/Scenic sa 1.6 motorom.Ugradi sekvencijalni gas i bog te veselio. Ako jos MALO iskrivis polugu plovka ( a ZNAS sta radis)  imaces ladno 500km radijus sa tankom gasa.

 

Jest, odrastao... Da sam se na vreme latio, sad bi već unučiće vodao...

Veći auto u ovom gradu za vozanje solo čisto bacanje para. Brzina ograničena na 50 a vožnja preko 60 budalaština - ili te dočeka crveno, ili rupčaga (ove zime manje jezovito nego inače, samo sam dve ratkapne izgubio) ili frikin' patrola - da, mere radarom u gradu! Ne može nigde da se krene a da ne prođeš pored najmanje jedne patrole... Evo, sad sam dovezao ćerku sa baleta, na cca 6km puta dve patrole, dobro ušuškane i bogami ne spavaju nego zaustavljaju... Što se tiče Megan/Scenic varijanti, kako rekoh, za mene, uglavnom samog, preveliko (čisto bacanje para i goriva) a prčkanje po štelovanjima definitivno nije za mene. Da sam hteo da prčkam po kolima, ostavio bih Mini Morrisa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene tek ceka maltretiranje oko uvoza automobila iz Germany... :(

 

A što je to maltretiranje? Mislim, osim činjenice da treba na osnovnu cenu izdvojiti još ihaha para? Šta si kupio?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Plan je da se ide tamo, tako da ce sve na licu mesta da se vidi. Iskreno nemam prijatelje koji su dobri u takvim procenama za polovna vozila a i jos da zive u Nemacku. Znaci mozes da zamislis sta me sve ocekuje :)

Vise je da prodjes dobro u kupovini i naravno da se ne sanja puno. Ovo drugo i moze da prodje, cvrsto sam na zemlji,...

Planiram nekog Passata ili Audi da uzmem,...otprilike 2004 godiste.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Plan je da se ide tamo, tako da ce sve na licu mesta da se vidi. Iskreno nemam prijatelje koji su dobri u takvim procenama za polovna vozila a i jos da zive u Nemacku. Znaci mozes da zamislis sta me sve ocekuje :)

Vise je da prodjes dobro u kupovini i naravno da se ne sanja puno. Ovo drugo i moze da prodje, cvrsto sam na zemlji,...

Planiram nekog Passata ili Audi da uzmem,...otprilike 2004 godiste.

 

Ako je tako, ne zavidim ti. Ako mogu da ti dam dobronameran savet, pošto su ti male šanse da kupuješ od privatnog lica, gledaj ovlaštene nemačke servise/dilere/placeve. Izbegavaj moddžahedinske ispostave... Takođe, ako pretražuješ odavde (internet) onda pogledaj prvo selekciju automobila koji se nude u višljoj ceni a da im se može izvršiti povraćaj poreza. Ja sam ovaj našao daleko van (iznad) klase prihvatljive cene ali kada se odbije porez, dođe cena tamo gde treba...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...