Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Ne bi ti to prepravljao da je valjalo. :D

Realno, to sve iz Zastave bilo je shit neopevani, tehnički zaostalo, ružno,  nepouzdano i nebezbedno. Al se kupovalo i vozilo silom prilika jer nismo imali para za bolje i jer je uvoz bio pod državnom kontrolom i masnim carinama. 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja kao ponosni vlasnik Zastave samo da dodam da je u danasnje

vreme skoro ravno naucnoj fantastici naci delove a da valjaju.

sitnnije i manje vaznije dzigerice i djene djene, ali bitnije tipa

oscilirajuca ramena, homokineticki ...

:(

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne rekoh da je valjalo

al da je vozilo naciju, jeste

msm, ne valja neke stvari gledati samo danasnjim ocima, valja ukombinovati i ondasnje

a sta se moglo napraviti - iz ciste ljubavi ........ ko nije probao, a znam da na forumu ima ljudova koji se veoma ozbiljno bave motorikom, ne zna koji je to osecaj kad roknes po gasu a otvori se grotlo, glasnije od auspuha......... 

kec, a znao je da skripi u trecoj .... go figure

nekad sam bio silan dasa, a sad vozim Punto Classic :smesna: 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, NIXIE said:

kvantni skok

danasnji kec

nego, kad ce menjas Leach? :Viannen_loungelizard:

to mu dodje ko danas keca da vozis .... i to ne iz ljubavi kao auto za vikend uzivanciju, nego 'nako

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad se samo setim koliko je odlicnih ali jednostavnih karburatora od Z101 ugradjeno u Golf-1 benzince umesto originalnih i odvratno komplikovanih cini mi se Veber karburatora ,ali je morala da se pravi prilagodna prirubnica izmedju usisne grane Golfa i novog Z101 karburatora , kada se to uklopilo dobro Golf bi proradio zaista kako treba , drzao je ler odlicno , primao gas ko lud , isao ko zvrk , i sto je najvaznije padala bi i prosecna potrosnja goriva , sve se to moglo videti na izlazu iz auspusne cevi koja je nakon promene karba postajala suva i cementne boje umesto ranije crnog i masnog ko da je motor dvotaktas , 

ponekad sam rasturao te Z101 karbove radi ciscenja i podesavanja i uvek sam nailazio na pojedina sitna ali genijalna resenja u njima koja ih je cinila tako dobrim .

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem kod tih Z101 karbova je uvek bio iz goriva prodor sitne prljavstine u sitne kanale i dizne , nakon sveukupnog rasturanja i dobrog izduvavanja svih tih kanala, otvora i dizni komprimovanim vazduhom i ponovnog tacnog sklapanja to bi sve opet proradilo odlicno , u stvari sitni problemi tih jednostavnih karbova su mogli da se resavaju i u toku puta , odnosno pored puta , a za to je bio potreban samo neki naj jednostavniji alat  i osnovno znanje rada karburatora tog tipa (downdraft) . 

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je detinjstvo proslo u zutom kecu, (Confort iz 1979 te godine) i naravno puno lepih uspomena iz putovnja po bivsoj Jugi a i dalje...

Tako da ne mogu objektivno da gledam na taj auto :D

Ali ipak mislim da je taj iz '79 te bio bolji nego onaj bordo iz 'te 89. Secam se da se pokvario prvog dana kad ga je cale doterao. Sitnica, ipak je i on dobro sluzio.

Par godina se vozila Florida, 1.4 sa karburatorom valjda (70 ks?) kad je sve valjalo cinila mi se super auto, ali toliko su cesto otkazivale kojekakve sitnice da nam se na kraju auto smucio 

(Tipa, propadne pedala gasa, polomi se brava, olabavi kais alternatora te auto ostane bez struje na putu itd...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, BANAT reče

Problem kod tih Z101 karbova

Meni je ispao priključak za gorivo iz tela karburatora. Sreća velika je bila što se to desilo kad sam tek kretao, motor još hladan. Oseto sam u vožnji jak smrad benzina i odmah stao. Da je bio vruć izgorelo bi verovatno sve. Napukao je silumin, priključak je samo ispao. Ispod karburatora je bila neka limena kadica (tako nešto), to je sve bilo puno benzina i curelo na motor. Pošto je već bilo vreme da se radi limarija, sajtne, zadnji koševi, pod i ko zna šta još, samo sam ga prodao za neku siću.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaista veoma retka i opasna greska ! , i Zaista si imao srece da benzin nije dospeo na visokonaponske kablove svecica, ili neki relej , i da je motor bio jos uvek hladan , i sto je najvaznije brzo si reagovao i iskljucio kontakt bravu odnosno zaustavio si motor da AC pumpa vise ne brizga i rasipa benzin svuda ispod haube motora .

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, BANAT said:

Kad se samo setim koliko je odlicnih ali jednostavnih karburatora od Z101 ugradjeno u Golf-1 benzince

Tek sto su ubacivali iz rastimovanih 101 specijala dvogrli veber u juga 45 😁 Kako se to treslo u voznji. Kumov cale vozio jedared, limarija klepetala ko luda kako je leteo. 

52 minutes ago, Vix said:

Meni je detinjstvo proslo u zutom kecu

Prvi auto i najlepse osecaj voznje, pezo 205 :) I dalje mi je jedan od najlepsih automobila. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da tako je,malo sam preterao, za godinu dana je mogao da se otplati bez neke muke pa su ih ljudi češće i menjali u mom komšiluku na 2- 3 godine. A malo imućniji su već krenuli sa golfovima I  i visa citroenima.🙂

https://nova.rs/auto/oldtajmer/znate-li-koliko-bi-zastava-101-danas-kostala/

Izmenjeno od dejanco32
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Edit:

Najveći problem sa Zastavom kao i sa celom šrafciger industrijom je što nije imalo inovativnosti i novih modela da kad ljudima dosadi jedan auto kupe noviji unapredjeniji ne znači i bolji model. Ta promena radi razbijanja dosade i svakodnevnice,je ključna za auto industriju.

Izmenjeno od dejanco32
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.POLITIKA.RS

Многи ће аутомобиле без проблема остављати више месеци на паркиралиштима и у гаражама не размишљајући о томе, али стручњаци напомињу да и гориво има рок трајања – и то релативно кратак.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U rezervoaru automobila do 3 meseca, u zatvorenoj kanti ili namenskom rezervoaru do 6 meseci i to ne na otvorenom nego u nekom magacinu. Problem je uglavnom sa ovima što imaju LPG i stalno troše samo to,  pa im benzin stoji dugo u rezervoaru. Za to postoje aditivi za stabilizaciju goriva, kako za benzin tako i za dizel. Kod mene da stoji dizel mesecima u rezervoaru, neće da može. :D

Problem je za stacionarne dizel agregate koji su rezervno napajanje za većinu postrojenja i crpnih stanica koje pravimo. Za otpadne vode se mora imati dizel agregat, čak i za manja postrojenja. Oni imaju ispod agregata u postolju mali tzv. dnevni rezervoar dovoljan za 6-8 sati rada, a pored se stavlja veći ukopan ili nadzemni termoizolovan rezervoar dizela koji daje par dana autonomije. To gorivo se mora evakuisati i zameniti na svakih 12 meseci što je solidan trošak. Agregati se puštaju u kontrolni rad jednom mesečno na par sati, pa se nešto od toga i potroši, ali veći deo ostaje. Tako se ustalila praksa da se puni samo dnevni rezervoar, koji daje vremena da se dotera gorivo u glavni rezervoar ako baš zatreba. To su jako retki slučajevi, zemljotres, poplava, VD direktora je vlasnik pečenjare, bombardovanje i slično. :D

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...