Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Sinoc kod mog VW G4 TDI od 110KS upali se i pocne da trepti sijalicka od grejaca za pretkomore odnosno grejaca za hladan start , pitam klinca sta je ? , on kaze ne rade ti Stop svetla jer ECU tako dojavlja vozacu da nesto nije u redu sa stopaljkama , i nema da fali mikroprekidac kod papuce kocnice otkazao , skinem ga i otvorim kad ono dupli kontakti , jaci par kontakta za kolo napajanja sijalica Stop Svetla koji su nagoreli od rada , dok je slabiji par kontakta koji su ispravni za dojavu ECU da je vozac pritisnuo kocnicu i na taj nacin se tako automatski menjaju parametri rada motora ,

na kraju ocistim i odstruzem te nagorele kontakte i operem sve to brake cleaner sprejem , sklopim prekidac i sve ponovo radi , ali nekako je mnogo bolji ler gas , mirnije okruglije ga drzi i kao da motor bistrije radi ,a i cini mi se da sada nekako masina i bolje poteze , sad dali samo tripujem ili ne ? , ... u svakom slucaju spremicu i drugi rezervni mikroprekidac ako ovaj originalni opet otkaze .

brake light switch.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, NIXIE reče

Pošto ste u EU sad nema ništa od toga. Mere se izduvni gasovi. Može za trke naravno sve, ali bez registracije.



Već smo bili u EU kad sam to napravio. Auto je bio toliko dobro napravljen da je normalno prolazio tzv Eko-test bez gledanja kroz prste. Kad sam rekao da je mapu radio dr. Muha, mislio sam na čovjeka koji je stvarno doktor znanosti i radi u Zagrebu na ETF-u.
Mapiranje automobila mu je dijelom hobi, a dijelom dodatni posao. Što to znači?
Ako mu dođeš sa zanimljivom preradom, napravit će ti software i besplatno jer voli kad radi iz nule. Prije nekoliko godina je radio i mape za tadašnjeg prvaka države u brdu, ali ne znam radi li još s njim.
Ukratko, Damir Muha mi je napravio mapu s kojom sam prolazio na eko testu prilikom tehničkog pregleda bez imalo stresa i brige.
 

pre 33 minuta, BANAT reče

Sinoc kod mog VW G4 TDI od 110KS upali se i pocne da trepti sijalicka od grejaca za pretkomore odnosno grejaca za hladan start , pitam klinca sta je ? , on kaze ne rade ti Stop svetla jer ECU tako dojavlja vozacu da nesto nije u redu sa stopaljkama , i nema da fali mikroprekidac kod papuce kocnice otkazao , skinem ga i otvorim kad ono dupli kontakti , jaci par kontakta za kolo napajanja sijalica Stop Svetla koji su nagoreli od rada , dok je slabiji par kontakta koji su ispravni za dojavu ECU da je vozac pritisnuo kocnicu i na taj nacin se tako automatski menjaju parametri rada motora ,

na kraju ocistim i odstruzem te nagorele kontakte i operem sve to brake cleaner sprejem , sklopim prekidac i sve ponovo radi , ali nekako je mnogo bolji ler gas , mirnije okruglije ga drzi i kao da motor bistrije radi ,a i cini mi se da sada nekako masina i bolje poteze , sad dali samo tripujem ili ne ? , ... u svakom slucaju spremicu i drugi rezervni mikroprekidac ako ovaj originalni opet otkaze .

brake light switch.jpg



To je tipična fora kod tih generacija VAG-ovih vozila (G4, A3,Leon,Ibiza,Polo,Fabia).
Tko zna koliko je puta netko naišao na bezobraznu radionicu koja mu je k'o fol promijenila kompjuter.
To su u jednom Bosch servisu u Kutini meni pokušali.
Inače, dio je ispočetka koštao oko 40 €, a kad su modeli malo ostarjeli, pa je tih mikroprekidača bilo za kupiti i u običnim trgovinama auto dijelova je cijena pala na manje od 10 €.

Je li auto stvarno počeo bolje vući....Ne znam!
Ja na svom nisam to primjetio, ali ne znači da se nešto nije poklopilo na primjerku kojeg si osposobio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zerowaf said:


To je tipična fora kod tih generacija VAG-ovih vozila (G4, A3,Leon,Ibiza,Polo,Fabia).
Tko zna koliko je puta netko naišao na bezobraznu radionicu koja mu je k'o fol promijenila kompjuter.
To su u jednom Bosch servisu u Kutini meni pokušali.
Inače, dio je ispočetka koštao oko 40 €, a kad su modeli malo ostarjeli, pa je tih mikroprekidača bilo za kupiti i u običnim trgovinama auto dijelova je cijena pala na manje od 10 €.

Je li auto stvarno počeo bolje vući....Ne znam!
Ja na svom nisam to primjetio, ali ne znači da se nešto nije poklopilo na primjerku kojeg si osposobio.

Znas sta mi je palo na pamet danas dok sam se akao sa opravkom tog mikroprekidaca? , da paralelno sa parom jacih kontakta u kolu napajanja Stop lampi prilemim MKP blokac od jedno recimo 0,22uF/160V da bih sprecio varnicenje i trosenje kontakte povrsine , ali nekako je VW tu napravio sve malo tesno oko tog konektora mikroprekidaca , ali prostorno ipak nije i nemoguce da se tu blokac doda .

ps , nisam znao da su na tu jeftinu foru mnogi nadri-mehanicari (citaj Prevaranti) varali i pljackali vozace tih VAG auta . 

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, BANAT reče

Znas sta mi je palo na pamet danas dok sam se akao sa opravkom tog mikroprekidaca? , da paralelno sa parom jacih kontakta u kolu napajanja Stop lampi prilemim MKP blokac od jedno recimo 0,22uF/160V da bih sprecio varnicenje i trosenje kontakte povrsine , ali nekako je VW tu napravio sve malo tesno oko tog konektora mikroprekidaca , ali prostorno ipak nije i nemoguce da se tu blokac doda .

ps , nisam znao da su na tu jeftinu foru mnogi nadri-mehanicari (citaj Prevaranti) varali i pljackali vozace tih VAG auta . 

 

 

Još nešto je zanimljivo, a zbog toga mislim da je V.A.G. namjerno ugrađivao dio s rokom trajanja, jednom kad je stvar provaljena, pa još kad su se mogli kupiti i zamjenski mikroprekidači, a ne samo u servisu, su se odjednom prestali kvariti. Meni je u prvih 5 godina dva puta otišao taj mikroprekidač, a kad sam ugradio treći, taj se nije pokvario još sljedećih 11 godina, a možda i još uvijek radi.

Slično kao što se na generaciji prije toga kvario MAF senzor, radi kojega je naplaćeno tko zna koliko reparacija turbine. Na njima se također MAF senzor više nije kvario jednom kad je provaljena stvar.

Kad smo već kod reparacija turbina, Big zna koliko ih je k'o fol reparirano radi poroznog crijeva vakuma. Ili.. kako li se zvao taj ventil ..N75 ili tako nešto.

Uglavnom, da prostite, ciganska posla od strane ne samo mehaničara, nego i od strane same V.A.G. grupe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj prekidač je i meni otkazao na Kliju jednom.

Upali lampicu za servis i motor ode u neki safe mod. Gas u patos na autoputu i neće preko 110. Majstor mi zamenio i pokazao mi kako da sredim ako mi se opet desi. Koštao je nešto reda 10-15e nov orginal.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

FAMILY.RS

-Mož da mu povećaš vrednos k'd oćeš za duplo! Sipneš mu gorivo do vr' rezeorvar Jugo, jedan od simbola Jugoslavije, auto koji je i...

Mož da mu povećaš vrednos k'd oćeš za duplo! Sipneš mu gorivo do vr' rezeorvar

 

 0 comment

,:crkavanje:

Izmenjeno od dejanco32
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Bilo koji postupak bez UV zaštitnog sloja je kratkog daha. E zato je dobro što je plastika debela, može komotno svakih 6 meseci da se polira/šmirgla/lakira/otapa.
Al’ hajde na vedrije teme, vid’ šta sam čipov’o neki dan

IMG_0497.thumb.jpeg.2372e40d5a9c227b0f890f0f3a1d9d9c.jpeg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...