Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

pre 37 minuta, black coffe reče

Posljedice sam tek u ovim godinama počeo osječati

Da se nadodam, iako nema nikakve veze sa temom, kao što rekoste, mene kad skrpiše doktori '93-e, rekoše mi da neću moći hodati, tj. da desna noga neće biti upotrebljiva kao ni "srednja". Hvala Bogu, prohodao sam u roku od 12 mjeseci a došli su i potomci nakon 10-ak godina (ovo nisam provjeravao, moram se osloniti na ženine tvrdnje :Viannen_loungelizard:).  Da pređem na bitno, u zadnjih par godina jako teško mi je "upravljati" desnom stranom tijela a počesto mi iz čista mira ispadne šarafciger iz d. ruke. Izvinjavam se na trovanju teme.

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Bogu, ni ja nikad ništa od kostiju nisam slomio. Nisam ni ja bio nimalo bolji, sad kad razmislim, da meni moja djeca rade šta sam ja radio svojim roditeljima, neko bi neslavno skončao. Ali dosta toga mi je ćaća dobro naplatio..... Jaoooo, kad sam mu ispilao željezne cijevi za odrinu da napravim dvocijevni auspuh za Fiću..... tad sam imao 13 god., što je najgore, uspjeli smo ga i zavariti (rođak i ja) ali 3 mjeseca nakon toga nisam vidio normalno, ne od batina, od njih sam bio modar, no od varenja.....

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kao mali dedi rasturio biciklo, skinuo sve žice zadnjeg točka i kupio u radnji ceo zadnji sklop sa lančanikom,  kontra mu otišla pa nije kočilo, oće dizgine negde. Poludeo, teo da me bije. Zato što nije verovao da ja to mogu da opet sastavim kako treba. Jedva ga baba ubedila da me pusti da završim. Od tada mi ništa nije branio.:crkavanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebao mu bajs stalno, nije išao peške nigde po selu. :D

Kad je trebalo dupišem faks, bila je velika dilema mašinstvo ili struja, građevina mi bila nekako strana. Ukapiram da sam za mehaniku ipak malo telentovaniji, ostalo je istorija. :boast:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2. 10. 2023. at 10:58, NIXIE reče

Ne mogu da verujem da nema Honda te štangle za krpljenje vlasnika istih. :crkavanje:

Ma to je bila zahebancija , doktor isto imao motor , pa je "razvodnjavao" situaciju prije operacije , i još me pitao jel mogu gledati operaciju jer kao nekima je slabo , pa ...  . Ne moreš verovat , vidiš da delaju na tebi , a sam nešto škaklja tam dole , a svjestan si da je tijelo tvoje - glup osječaj , al fala Bogu prošlost , no sječanja ne blijede :) . Aj hebeš prošlost ... nek smo živi ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2. 10. 2023. at 10:47, LightMatic reče

Da se nadodam, iako nema nikakve veze sa temom, kao što rekoste, mene kad skrpiše doktori '93-e, rekoše mi da neću moći hodati, tj. da desna noga neće biti upotrebljiva kao ni "srednja". Hvala Bogu, prohodao sam u roku od 12 mjeseci a došli su i potomci nakon 10-ak godina (ovo nisam provjeravao, moram se osloniti na ženine tvrdnje :Viannen_loungelizard:).  Da pređem na bitno, u zadnjih par godina jako teško mi je "upravljati" desnom stranom tijela a počesto mi iz čista mira ispadne šarafciger iz d. ruke. Izvinjavam se na trovanju teme.

nije nikakvo trolanje :) , pogotovo osobna iskustva ? :) to je ono za istač ? :) godinice čine svoje , sam je bitno kolko smo to spremni prihvatiti u svakom obliku , od hife do morora, i svakog oblika aktivnosti ? . To što na prihvačamo ograničenja je dokaz da se borimo , i ne predajemo se neakvoj apatiji itd :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, black coffe reče

nije nikakvo trolanje :) , pogotovo osobna iskustva ? :) to je ono za istač ? :) godinice čine svoje , sam je bitno kolko smo to spremni prihvatiti u svakom obliku , od hife do morora, i svakog oblika aktivnosti ? . To što na prihvačamo ograničenja je dokaz da se borimo , i ne predajemo se neakvoj apatiji itd :) 

btw čak sam i ja u to vreme delao djecu (najmlađi sin mi je 92 go ) ;) :) . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, NIXIE reče

Pitao na drugom forumu, i poručio. Kažu da ovo radi.

Samo za gledanje naravno, ne usuđujem se da čačkam, daleko bilo da nešto pokvarim. :D

https://www.aliexpress.com/item/1005006054257944.html

IMG_1868.png.73bb6a78ab58f71e3afffd9e3dae0ec6.png



Imao sam nešto slično na Ibizi. Onoj što je samo ličila na Ibizu.
Spojeno je bilo sa Android radiom, pa sam mogao u svakom trenutku vidjeti razne tlakove i temperature što baš i nisam pratio jer je dr. Muha napravio sjajan software za daily driver, pa sam nakon nekog vremena batalio i uadario brugu na veselje.
Jedino mi je bilo zabavno gledati koliko snage u kojem trenutku isporučuje motor jer je ovaj moj to otprilike izračunavao na temelju parametara usisanog zraka i tlaka u usinoj grani, te goriva. Nije to bilo baš točno, ali kao nekakav otprilike podatak je zanimljivo.
Ne sjećam se više točno, ali nevjerojatno malo za održavanje čak i većih brzina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Biće zanimljivo verujem. :D

Primarno hoću da vidim stepen zaprljanosti DPF. Kad postane ozbiljno, malo autoputa će ga vratiti u čisto stanje.

Kako bese, odredjen broj obrtaja, km/h je potrebno da se cisti DPF filter?

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za moj motor preko 2500obr/min a vremenski ne znam koliko, zavisi i koliko je začepljen.  DPF prljanje najviše zavisi od stanja motora, dizni i turbine. Kao i od vožnje van grada, najbolje auto putem. Meni se ne pali prinudna regeneracija od marta kad sam ga kupio. Moja sestra ima Euro5 isto se ne pali već više od godinu dana. Vozi se češće auto putem i sva čađ izgori. Ako je motor loš, svaki čas se to pokreće gde god ga vozio, zato ih i skidaju. Ovde je zajedno sa katalizatorom odmah na izduvnoj grani, to je bolja varijanta, viša je temperatura.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Zen Mod reče

sad se razmazio

ako nema bar 5 kiloKW, ne prima gas

 

:smesna:



Negdje oko 6,4 MW, a ako skuplam dva onda 12,8 MW! :Viannen_loungelizard:


Nakon što sam morao prodati tu Ibizu koja je imala oko 200 ks po toni i koja je bila više od samo nabudžene snage nego je sve dovedeno u ravnotežu od ojačanja karoserije, preko ovjesa i kočnica do savršene servisibilnosti za onoga tko ima specifikacije što je s kojeg auta ugrađeno u nju sam kupio ovaj sadašnji auto sa samo 150 konja, tj, sa oko 100 ks po toni.
Kad me netko pita kako ide auto ne znam što bih rekao. Ne mogu reći da ne ide s mjesta, ali nakon onog kartinga ništa više nije zabavno.
Mapa je bila napravljeno tako da drži maksimalnu snagu do 4900 o/min (dizel je u pitanju!), pa je to jedini auto kojeg sam vozio, a da je u krajnjem stupnju prijenosa zakucavao kazaljku obrtaja u blokadu.
Nije to bila ne znam kakva pila, ali je, recimo od 100 do 200 bolje ubrzavala od npr I30N ili Honde S2000.
(17 sekundi, mjereno sa aplikacijom povezanom na GPS, znam da zabava počinje tek oko 10 sek od 100 do 200, ali meni je ovo bilo dovoljno dobro)
Moderni GTI-iji su ipak bili bolji ako su bili sa DSG-om. Ja sam gubio dosta na šaltanju.
Ipak, meni je bila zabavna dok sam ju imao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, NIXIE reče

Pretpostavljam da nisi imao DPF. :D



Nisam. :) 
Nije bio ni ugrađen u tvornici, ali i da jest, bio bi izvađen.
Neću više raditi takve stvari, dijelom zbog navodne "odraslosti", ali dobrim dijelom i zbog ekologije.
Ispuh na Ibizi je rađen kod Lastovčića u Zagrebu po specifikaciji. 
Od turba do kraja nije imao pregrada.
Downpipe je bio konus od promjera na turbu do 70 mm na fleksibilnoj cijevi. Onda je išao katalizator koji je bio zapravo samo nacrtan jer je skinut, otvoren, izbačeno sve iz njega i turita cijev fi 70 mm. Nakon njega su išla dva protočna lonca. Slična onome kakvi se stavljaju na motocikle (znaju to motoristi o čemu pričam). I oni su zapravo bili perforirana cijev fi70 mm oko koje je napravljen plašt i ugurana ispuna od čelične vune. Slično onoj "žici za pranje posuda". Naravno, sve od inoksa. :) 

Zvuk?
Dobar. Jako dobar! Neka vas ne zavarava to što je dizel. ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...