Jump to content
chakija

Udrobljena automobilska tema.

Recommended Posts

Men se čini da naše gorivo nije dovoljno čisto pa su do pre par godina ljudi masovno zbog toga skidali katalizatore, ne znam kakva je situacija sada. 

@shonne Nije to nikada počelo da se ugrađuje, nego sva novija vozila sa EURO 2, 3 i višim standardima imaju fabrički ugrađen katalizator, odnosno DPF. Nakon nekog vremena, on se zapuni, zaprlja, pa se ili radi remont, ili se menja. E sad, auto može da radi i bez katalizatora, čak i motor dobije malo više snage, pa naš čovek Srbenda Gedža to skine i teraj brale, još se i hvali prijateljima. Downside, nema više prečišćavanja izduvnih gasova, al koga briga.

Da proveriš da li ti nije skinut katalizator, u servis, majstor pogleda pod auto i vidi ima li ili nema, odnosno proveri u kakvom je stanju, da li može remont, mora zamena, ili je sve ok...

Treba da registrujem auto sledece nedelje. Razmisljam, pre 6 godina kad ga kupio, reg bila 17k din. Sada me izlazi 29,3k. Banda lopovska.
Zadnje koliko skontao, osiguravajuce kuce im vise ne placaju tehnicki pregled, vec oni sami moraju da naplate. Vise od 3k din od zadnje registracije. Banda lopovska.

25 minutes ago, shonne said:

Treba da registrujem auto sledece nedelje. Razmisljam, pre 6 godina kad ga kupio, reg bila 17k din. Sada me izlazi 29,3k. Banda lopovska.
Zadnje koliko skontao, osiguravajuce kuce im vise ne placaju tehnicki pregled, vec oni sami moraju da naplate. Vise od 3k din od zadnje registracije. Banda lopovska.

Osiguravajuce kuce su skinule rabat sa 20% na 5%, naravno, njima je to kao poskupljenje donelo profit(drzava bi se zapalila da su pojeftinili, pa nisu.. :) ) , ali su mnoge agencije pogasene, a tehnicki sa `1000 ili 2000 otisao na 4000 ili 6000, mora da traje, da se snima..i kojesta.

Sta je to jos podivljalo da napravi razliku 12k din...??

Povecali su posle prve reg od 17k osiguranje. Znaci skocilo je odjednom u nebesa. Posle su samo sitno nesto povecavali. Smanjenjem premiskog stepena uopste nisam osetio pojeftinjenje vec isto ili vise. Sad ovo sa tehnickim. Banda lopovska.

preskupa je registracija

kad se doda redovan servis ide se do 400e

ja zbog toga razmišljam o nekom malolitražnom turbo benzincu, 1000cc, 90ks, nešto tako...cenim da bi bila jeftinija registracija i održavanje

40 minutes ago, crni. said:

preskupa je registracija

kad se doda redovan servis ide se do 400e

ja zbog toga razmišljam o nekom malolitražnom turbo benzincu, 1000cc, 90ks, nešto tako...cenim da bi bila jeftinija registracija i održavanje

Dosetiće se. Sve će se uskoro plaćati po snazi, a ne kubikaži. 

Uostalom, osiguranje se i sada tako računa!

3 hours ago, shonne said:

Ima li neko iskustvo sa Uniroyal zimske gume?

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/

Odeš tu pa porediš za iste pare šta je najbolje. Ako su nove i odgovara ti cena, udri. Meni su nove tj kvalitetne gume samo ove godine najmanje tri puta spasile vitalne organe: glavu, dupe i džep... (neću da napišem koje jer nisu Uniroyal pa nije ni bitno koje su)