Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

pre 22 minuta, black coffe reče

pisalo je da se "bude sankcionirala svaka slijedeča komunikacija " , pa sam Ti pisao osobnu poruku , al ne bitno , nisu me prvi puta krivo shvatili ;) :) 



I to je u redu, mislim na komunikaciju na temu Rimac.
Moja je greska sto sam se izrazio kao da "zabranjujem" razgovor o Rimcu, no mozda je to bio i lucky punch, pa se ono sto je moglo postati osjetljiva tema zamrzlo do sljedeceg jutra.
(Rimac nije osjetljiva tema. Ton komunikacije je bio osjetljiv.)
Pisite o cemu god, ali ne maltretirajte druge clanove koji se ne slazu s vama.
Nisi ti jedini koji je dao podrsku Mati Rimcu ovdje, ali sam jedino tebe izdvojio radi toga sto si podrsku dao napadajuci druge clanove, a ne uz objasnjenje zasto mislis da je Mate Rimac taj novi Nikola Musk ili Elon Tesla.
Ja sam svoje elaborirao i ostavio dokument sa tajmlajnom koji zavrsava otprilike oko 2019-te ili -20-te.
Nakon svega, Rimac sada mozda i moze zaposliti ljude sa znanjem, pa cak i nesto napraviti, ali i dalje smatram da je pocetak bio prodaja muda pod bubrege i vjerojatno pranje novca poreznih obveznika koje su Sanader i njegov otac po svemu sudeci zamracili.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 časa, zerowaf reče



I to je u redu, mislim na komunikaciju na temu Rimac.
Moja je greska sto sam se izrazio kao da "zabranjujem" razgovor o Rimcu, no mozda je to bio i lucky punch, pa se ono sto je moglo postati osjetljiva tema zamrzlo do sljedeceg jutra.
(Rimac nije osjetljiva tema. Ton komunikacije je bio osjetljiv.)
Pisite o cemu god, ali ne maltretirajte druge clanove koji se ne slazu s vama.
Nisi ti jedini koji je dao podrsku Mati Rimcu ovdje, ali sam jedino tebe izdvojio radi toga sto si podrsku dao napadajuci druge clanove, a ne uz objasnjenje zasto mislis da je Mate Rimac taj novi Nikola Musk ili Elon Tesla.
Ja sam svoje elaborirao i ostavio dokument sa tajmlajnom koji zavrsava otprilike oko 2019-te ili -20-te.
Nakon svega, Rimac sada mozda i moze zaposliti ljude sa znanjem, pa cak i nesto napraviti, ali i dalje smatram da je pocetak bio prodaja muda pod bubrege i vjerojatno pranje novca poreznih obveznika koje su Sanader i njegov otac po svemu sudeci zamracili.

Ma ok , poslao sam Ti poruku (sad vidim da nije prošla) u smislu isprike (picojalci) jer nisam pod tim pojmom mislio na Tebe ni na bilo koga na forumu , neg na klimu koja je nastala oko tog "klinca" . Da budem sarkastičan pa da velim "ne pitajte me kako sam zaradio prvi milion" što je poznata fraza ;) . Shvačam tvoje razmišljanje , i to je ok al "klincu" želim sreću i nadam se da će se iz svega roditi nešto dobro . Aj da pustimo tijeku vremena ... priču :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, black coffe reče

Ma ok , poslao sam Ti poruku (sad vidim da nije prošla) u smislu isprike (picojalci) jer nisam pod tim pojmom mislio na Tebe ni na bilo koga na forumu , neg na klimu koja je nastala oko tog "klinca" . Da budem sarkastičan pa da velim "ne pitajte me kako sam zaradio prvi milion" što je poznata fraza ;) . Shvačam tvoje razmišljanje , i to je ok al "klincu" želim sreću i nadam se da će se iz svega roditi nešto dobro . Aj da pustimo tijeku vremena ... priču :) 

Znaš (vidiš iz mog pisanja da nis konfliktna osoba ) prema tome :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Početak leta, prosečna potrošnja kuća - poso i jedna tura autoputem do IKEA, al to je bilo kratko ne računa se. Kad sam počeo non stop klimu da koristim, skočilo je na 5,3. Do Grčke i nazad, u odlasku 5,3 (čekalo se satima na granicama), povratak 4,9 i prosek opet 5,1. Proveravano reletivno nepreciznom čep-čep metodom u odlasku za Grčku, digitron kaže oko 0,2 više nego board,  ali niko ne garantuje da na pumpama sipaju baš tačno, niti pištolji svi isključuju u istom trenutku.

Makina je ova, sirotinjska bela poluklotara, 1.3 turbo diesel 95HP. Nije baš skroz klot, jer ima start-stop koji ne koristim, ima i nešto elektro opreme kao što su svi podizači stakala, mrdanje i grejanje retrovizora, bluetooth, tempomat, ali nema senzore, kamere, navigaciju, multimediju, grejanje za pedu, automatsku klimu i slično. Od svega navedenog bi poželeo možda samo kameru za rikverc, zbog sina, ništa više. Meni ne treba nikakva kamera. :crkavanje:

Consumption.jpg

Distance.jpg

Speed.jpg

d4d29a36414d-1920x1080-dw.jpg

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Početak leta, prosečna potrošnja kuća - poso i jedna tura autoputem do IKEA, al to je bilo kratko ne računa se. Kad sam počeo non stop klimu da koristim, skočilo je na 5,3. Do Grčke i nazad, u odlasku 5,3 (čekalo se satima na granicama), povratak 4,9 i prosek opet 5,1. Proveravano reletivno nepreciznom čep-čep metodom u odlasku za Grčku, digitron kaže oko 0,2 više nego board,  ali niko ne garantuje da na pumpama sipaju baš tačno, niti pištolji svi isključuju u istom trenutku.

Makina je ova, sirotinjska bela poluklotara, 1.3 turbo diesel 95HP. Nije baš skroz klot, jer ima start-stop koji ne koristim, ima i nešto elektro opreme kao što su svi podizači stakala, mrdanje i grejanje retrovizora, bluetooth, tempomat, ali nema senzore, kamere, navigaciju, multimediju, grejanje za pedu, automatsku klimu i slično. Od svega navedenog bi poželeo možda samo kameru za rikverc, zbog sina, ništa više. Meni ne treba nikakva kamera. :crkavanje:

Consumption.jpg

Distance.jpg

Speed.jpg

d4d29a36414d-1920x1080-dw.jpg

Karavan po mogustvu, granica do 100kw i naravno rucni menjac 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo vec kod automobilske teme...

Moje zapazanje iz Francuske: trenutno nemam auto, a ako ga i budem imao, to sigurno nece biti dizel. Zasto? Osim sto ne volim klokotaranje i smrad dizela, ovde e su uveli klasifikaciju auta po nivoima zagadjenja, od 0 do 5. Ide otprilike ovako:

5 - stari dizeli proizvedeni pre 2000 te

4 - dizeli proizvedeni izmedju 2000te i 2005 te 

3 - dizeli od 2005 te do negde 2015 te iili jos kasnije

3 - benzinci pre 2006 te ili 2007me

2 - Novi dizeli, mislim posle 2020 te ili tako nesto

2 - benzinci od 2007 me do 2011 te ili 2012 te

1- benzinci posle 2011 te

0 - elektricni i hibridi

E sad, fazon je u tome sto se u gradovima primenjuju zone niske emisije, tj olauti sa brojem 5 i 4 vec ne mogu kroz njih, a 3 ke ce biti zabranjene od 2025 te.

Ukratko, s dizelom u grad, nece da moze...

Sta se desava na trzistu polovnjaka, raste cena benzincima, pogotovo onih sa br1. Dizeli polako ispadaju iz igre. Ali, tu ima jedan potencijalni problem: Gledam, gomila auta na parkingu su dizeli, br. 3. Gde ce, sta ce svi ti ljudi sa svojim autima, za samo 2 godine... 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sitna prašina (opasne mikročestice) se generiše danas većim delom iz kočnica i guma. Euro 5 i Euro 6 turbo diesel motori sa DPF imaju jako malu emisiju tih čestica iz motora. Tako da manje više svi slično zagađuju osim starih dizela pre Euro 4 standarda,  onih Euro 4 bez DPF i brojnih produvanih krševa na benzin koji troše više ulja no benzina.

Koliko god da stisnem pedalu gasa, nema dima nikakvog pozadi. Samo ne nađoh svoj auto u Vixovom spisku, Euro 6 iz 2017. Da znam da ne krećem za France ako ne mogu duđem.  :rolleyes:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...