Jump to content
chakija

Udrobljena automobilska tema.

Recommended Posts

19 minutes ago, crni. said:

možda kod tebe, u bg-u su bile mećave, a i 215 gume imam 7 godina

inače, sankama je gazište usko i što je uže to je brže :)...pogledaj bob sanke

probaj uže pa ćeš sam proceniti.. ja sam probao

Najuže dozvoljene gume za zimu. A ako je zbog komšija, onda najšire. Za led nema odličnih guma osim sa ekserima. Brzina je majka i maćeha... ali to važi uvjek na točkovima. 

A ekseri na gumama su vrlo mali, ni priblizno onima koji se koriste na ralijima. 

3 hours ago, Woland said:

probaj uže pa ćeš sam proceniti.. ja sam probao

za sneg OK,al ce ti te uske biti problematicne na suvom i vlaznom kolovozu zimi...msm,treba naci neki optimum shodno okruzenju gde zivis,kuda se kreces i to je to..nama u firmi na sluzbena vozila stavljaju iste dimenzije letnje/zimske :)

Mene u knjižici u avtu piše dimenzija guma i mećem tu bez obzira na godišnje doba. Fabrika kazala koje a ja sigurno ne znam više od njih pa i ne palim mozak po tom pitanju.

10 minutes ago, ManicP said:

Mene u knjižici u avtu piše dimenzija guma i mećem tu bez obzira na godišnje doba. Fabrika kazala koje a ja sigurno ne znam više od njih pa i ne palim mozak po tom pitanju.

baš tako...

a još kad je fabrika japanska, ko sam ja da im prigovaram:D

24 minutes ago, crni. said:

baš tako...

a još kad je fabrika japanska, ko sam ja da im prigovaram:D

Japanska fabrika ? Nesto kao i mali privrednici iz Japana, hobisti, gitaristi i akvaristi iz zemlje izlazeceg sunca. :roll1:

Kod mene celosezonske Kleber quadraxter 2. Šta znam, ja prezadovoljan. Mnogo su daleko od Wintere zimi, ne klizaju, tiše su, udobnija vožnja. I leti i zimi veoma korektno odrađuju iznenadno kočenje. Jedino po kiši sam jednom proklizao, ali sam sam kriv, pokušao da imitiram Tomija Makinena, ali mislim da bi sve gume proklizale u toj situaciji, jbg.... :D

Ja imam gume sa ekserima zimi, za led nema bolje. A zimske gume za Swe nisu dobre za Srb, temperature nisu iste. A i sve zavisi gdje i kako voziš. Za razliku od drugih novinskih testova, Švedski i Finski testovi guma su dobri i teško se može "kupiti" rezultat ali treba znati i čitati i tumačiti sta je napisano i sta ti treba. 

A i ni jedna guma ne pomaže ako ne držiš veće rastojanje i voziš pažljivije i sporije. 
Ja sam mrav. Ne silim auto, ne vozim brzo. Polako pa kad stignem.
Ako se posmataju karakteristike, ovo kod nas u Srbiju nude...
ce040cc6ad0b714db1df11ef9b665553.jpg
182fbf6438e8fb943e7d048db4b100b7.jpg

Kazu za Continental da su gume za manje i srednje automibile, dok GY ide na sve.. Hm.