Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Mate je mega kraljina, kraj priče. Nije eto on ništa nešto mnogo drastično novo ni izmislio, ni pronašao, ali je imao 00 da stisne i da spoji sve lepo, korisno, da osvoji investitore, ulagače, da napravi mega giga priču od svega. Često se genijalnost ne ogleda u tome koliko i kako poznaješ neku materiju, već koliko si svestran u poljima ekonomije, fizike, inženjeringa, marketinga, svega toga zajedno, i onda uspeh ne može da izostane.

Za mene je on balkansko-automobilski Ilon Mask. Kupio čovek Bugatija, lepteyebo, ej!

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, shonne reče

Nisam mialio na parking senzore nego uopste na board, da li radi senzor za ulje, airbag, etc...

Šta od toga svega ne radi? Neka lampica/LED pregorela, isključena ili non stop sija?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
On 2. 5. 2023. at 15:22, zerowaf reče



Ovo je vjerojatno istina. Njegov je otac bio desna ruka bivšeg premijera Hrvatske Ive Sanadera, osuđen zbog pronevjera i zloupotreba položaja. Kad siroti Mate priča o tome kako su bili sirotinja svakom tko je imalo upučen se okreće želudac.
Osim toga, vidio sam na svoje oči njegova pisanja na nekom američkom forumu iz vremena dok je još, kao, studirao. Tamo se raspitivao koja je razlika između istosmjerne i izmjenične struje. Nekoliko godina kasnije je, navodno, shvatio razliku i napravio električni auto. (???)
Zatim se na istom forumu raspitivao za gotove module, motora i baterija, pa su mu odgovorili gdje ima za kupiti, ali je jedan, ako se ne varam, bio oko 250 k USD i komentirali da mu stari mora biti ministar ako to gleda. Tada je odgovorio da novac nije problem i naručio module za svoj BMW.
Kad se priča oko tvrtke Rimac zakotrljala ti su njegovi upisi na tom forumu nestali, tj. obrisani su. Svejedno, koliko sam čuo na jednom hrvatskom auto-tuning forumu, ima ljudi koji su sačuvali snip-shots.
I sam sam od jednog tamošnjeg člana dobio PDF sa popisanim nebulozama koje je izgovarao smještenih na time-line zajedno sa snip shots gdje je, ako već nije nedvojbeno dokazano, barem stavljen veliki znak upitnika iznad njegovih navodnih izuma, tj. dokumentirano je kako moduli koje on navodno pravi izgledaju u dlaku isto kao i oni američki na koje mu je na tom forumu skrenuta pažnja.
Osim toga, još jedna zanimljivost koja podiže obrve - nije problem vidjeti bilance tvrtki u HR, pa čak i neke od rashoda.
Tako je taj momak koji mi je poslao PDF iskopao i da je Tvrtka Rimac, podijeljena na sektor za marketing i na samu radionicu u kojoj se navodno odvija proizvodnja, platila te godine nekoliko stotina Eura (kad se preračuna iz HRK) struju za proizvodni pogon i oko 4000 Eura struju za odjel marketinga.
Kako to da je imao štand u Ženevi prije par godina?
Tako što Auto Show zanima samo jesi li na vrijeme zatražio štand i jesi li ga spreman platiti.
Kako to da inozemne tvrtke ulažu u Rimca?
Pa nitko nije imun na pranje love. Vjerojatno je zamišljeno kao pranje stotina milijuna Eura koje su Sanader i njegov otac zamračili za svoje vladavine,a ukazala se prilika da to pranje postane međunarodni bussiness.
Mediji su sami izbrisali sve napise koje su objavljivali u zadnjih desetak godina, a koji nisu bili hvalospjevi za MR i vjerujem da bi svatko tko bi išao istjerati mak na konac postao žrtva političko sudske mašinerije i zaglavio zbog navodne klevete.

EDIT:
Bio bih iskreno sretan da je priča o Mati Rimcu istinita, no ima podosta neebuloza u toj "Priči uspjeha", a kao i svaki psihopat, tako i on jednostavno pređe preko svakog dokaza kao da ne postoji i nastavi gdje je stao.
Našao sam tu svaštaru zapisa o Rimcu koju sam dobio na tom tuning forumu. Imao sam ih još, ali sad sam našao samo taj jedan. Prevelik je za upload ovdje, pa sam ga poslao mailom Miki i pitao može li on to zakačiti.
Meni se, iskreno, to ne da opet čitati, ali ako nekog zanima neka ima na forumu.
Iako je k'o fol "moj", važnija je istina od svega drugog, pa ako je dio ovih optužbi točan onda ne može biti moj taman da dijelimo DNA.

 

Rimac.docx 11.26 MB · 14 downloads

 

On 3. 7. 2023. at 13:00, black coffe reče

čisti Balkanski jal , ;) upoznaj se sa likom i djelom ,  pusti naknadne priče , dečko , možda i u tuđe dela , počeo od nule ? DIY , neko ga prepoznao ? , jel bitno ko ? napravol posao , uz jad i bijedu , i sad kad je kolko tolko uspio (veli da još nije ) picojalci pljuckaju jer zakaj bi on uspio , a ja sa boljom idejom ne ? ;) pustite nek propadne , pa se naslađujte ;) ... 

 

On 3. 7. 2023. at 13:11, black coffe reče

btw , nisu mu mogli napaviti poluosovinu  koja more izdržati zakretni moment BMW -a na struju ? ;) , ko ni onom dečku iz Bosne , kaj je radil Fiću - Hajabusu ? ;) itd , al picojalci zapamtite , "sve se da rešiti " ;) :) 

 

 

On 3. 7. 2023. at 13:14, black coffe reče

NHF , možda sam pretjerao ... 

ponije lo me , inače sam "miran" ;) 




Jos jednom nazovi mene ili nekog drugog na forumu "picojalac" i neces se vise morati druziti s "picojalcima".

Elaborirao sam u docx. dokumentu kojeg sam postavio u postu gore otkud pomisao da se radi o pranju love.
To sto je u tal usao netko iz VAG grupe ne govori nista o postenju.
Pogotovo ne VW za cije postenje zna i ustavni sud u SAD-u, a niti itko drugi od tih kapitalistickih ajkula nije imun na pranje malo gotovine.
Rimac pere lovu koju je njegov otac, Sanaderova desna ruka zamracio u svojoj eri. Uz njega to cine i druge hrvatske garniture, a posao je postao medjunarodan jer nitko nece odbiti takvu uslugu, pa makar bio 100% Nijemac ili Talijan ili Kinez.

Bude li ijedan novi post na vezan za ovo - tema ide pod kljuc.
Otvori li se nakon toga nova tema s namjerom da se dalje obracunava za ili protiv Rimca, onaj tko ju je otvorio ide na hladjenje.

Ne reagiram ovako zbog toga sto se netko ne slaze sa mnom nego zbog takve upotrebe pridjeva koji nisu u nikakvom kontekstu sa onim napisanim.

Izmenjeno od zerowaf
Tipfeleri, gramatika i jasnoca
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 52 minuta, NIXIE reče

Ložite se na ta skupa kola

Izvini prijatelju, ali moje mišljenje je da smo svi ovdje prisutni, ako ne svi onda većina, već kroz život zaradila sredstva za bar jedno od takvih vozila pa je onda ložana trebala biti opravdana :cheers:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da znaš, vala ću da uzmem jedan !

WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for Burago Porsche 356 B (1961), Red Diecast Model Car 1:18 at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, zerowaf reče

 

 

 




Jos jednom nazovi mene ili nekog drugog na forumu "picojalac" i neces se vise morati druziti s "picojalcima".

Elaborirao sam u docx. dokumentu kojeg sam postavio u postu gore otkud pomisao da se radi o pranju love.
To sto je u tal usao netko iz VAG grupe ne govori nista o postenju.
Pogotovo ne VW za cije postenje zna i ustavni sud u SAD-u, a niti itko drugi od tih kapitalistickih ajkula nije imun na pranje malo gotovine.
Rimac pere lovu koju je njegov otac, Sanaderova desna ruka zamracio u svojoj eri. Uz njega to cine i druge hrvatske garniture, a posao je postao medjunarodan jer nitko nece odbiti takvu uslugu, pa makar bio 100% Nijemac ili Talijan ili Kinez.

Bude li ijedan novi post na vezan za ovo - tema ide pod kljuc.
Otvori li se nakon toga nova tema s namjerom da se dalje obracunava za ili protiv Rimca, onaj tko ju je otvorio ide na hladjenje.

Ne reagiram ovako zbog toga sto se netko ne slaze sa mnom nego zbog takve upotrebe pridjeva koji nisu u nikakvom kontekstu sa onim napisanim.

napisao sam TI . Zero ispriku na PM , čini mi se da nije prošla ? , , al ak treba pojasniti ću i ovdje ? , smatrao sam da je tema zaklučana , pa sam Ti napisao osobnu poruku :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 32 minuta, black coffe reče

napisao sam TI . Zero ispriku na PM , čini mi se da nije prošla ? , , al ak treba pojasniti ću i ovdje ? , smatrao sam da je tema zaklučana , pa sam Ti napisao osobnu poruku :) 

 



Nisam dobio nikakvu poruku.
Black, dopusti da objasnim svoju reakciju:

Od ljubomore sam operiran. Nemam ju, odnosno, uzivam u lijepim i dobrim stvarima cak i ako se mene ne ticu. Usprkos tome, svjestan sam postojanja tog jala i razumijem na sto si mislio i u nekoj drugoj prilici bih se slozio s tobom.
Moja reakcija ovdje nije bila niti izazvana neslaganjem sa mnom, nego zbog opetovanog pridjeva "picojalac" i tona s kojim si se obratio forumu, a na koncu i meni.
Ja sam svoje sumnje donekle elaborirao i nakon toga se prikljucio covjek koji je rodjak tom Mati Rimcu, pa to cak i potvrdio. Zamisli, covjek ima toliki integritet da popu kaze pop, a bobu bob....i svom rodjaku da je fejker.
Zauzvrat si ga nazvao picojalcem.
U redu je ako ne vjerujes da Mate Rimac samo koju godinu prije nego sto je navodno napravio "Concept 1" ne zna razliku izmedju istosmjerne i izmjenicne struje.
U redu je ako mislis da je netko fotoshopirao stranice foruma gdje to pita.
U redu je ako mislis da su photoshopirane i stranice foruma u kojima mu amerikanci objasnjavaju koliko kosta gotov modul (ako se dobro sjecam 250 000 USD), pa on automatski kupi dva i nekog plati da mu ih slozi u BMW.
U redu je ako mislis da je netko photoshopirao komentare na tom forumu tipa "Jesi li ti ministar financija u svojoj zemlji" na sto Mate odgovara da novac nije problem.
EDIT: U redu je i ako mislis da je laz kako mu odjel za marketing trosi godisnje struje za nekoliko tisuca Eura, a proizvodni pogon za nekoliko stotina eura.
U redu je i ako mislis da to sto je uhvacen u opetovanim lazima bezbroj puta, a on kao i svaki skolski primjer socio/psihopata prelazi preko toga praveci se da se nista nije desilo.
Sve to je u redu. U redu je ako to i napises.
Nje u redu da se pojavis kao kauboj na vratima saloona u subotu uvecer nakon isplate tjedne place i nazoves polovicu prisutnih pogrdnim imenom.

Eto, to je motiv za moju reakciju.
Uvijek si bio zanimljiv i zabavan clan na forumu bez ijedne jedine teme gdje si se ovako ponasao,pa je moje iznenadjenje jos i vece.
I opet, u redu je!
Svatko ima pravo na los dan. Vjerujem da si imao los dan. Vjerujem da ti je namjera u stvari bila dobra i isto tako vjerujem da je ovo epizoda koja ce se zaboraviti, pa cemo svi nastaviti normalno komunicirati i ako se ne slazemo oko svega.
Civilizirani ljudi mogu zivjeti zajedno cak i ako se ne slazu oko svega.
Kako je jedan moj prijatelj kazao: "Jebes selo s jednim prezimenom". (Oprostite na psovci, potrebna je radi citata i radi jasnog dojma)

Sjecas li se one reklame sto je zapocinjala s likom koji sjedi s djevojkom u nekom kaficu i izgovara: "Dosta o meni, hajmo sad malo o mom autu"?

Hajmo mi malo o autima, ma ciji bili.

Izmenjeno od zerowaf
Jasnoca i gramatika + tipfeleri
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...