Jump to content
chakija

Udrobljena automobilska tema.

Recommended Posts

Moje dvogodišnje bavljenje probiranjem polovnjaka me je uverilo da je najbolje da i dalje vozim moj 30godina star R18.

Svi dizeli su prešli min 50 000 km godišnje. Tako ti je lakše da odrediš kilometražu .

A najbolje me je "opravio" jedan Robert iz Subotice. Par meseci smo se pogadjali za njegovu Mazdu 6 i na kraju kad sam odustao reko mi je

" Niko neće da ti proda dobar auto za male pare". Velika istina.

Da li je pametnije umesto polovnog ( mačka u džaku) od 3500€ kuputi nov od 7000 pa ga posle 5 godina utoputi za 3500?  Trošak je isti ali voziš nov auto.

Moje dvogodišnje bavljenje probiranjem polovnjaka me je uverilo da je najbolje da i dalje vozim moj 30godina star R18.

Svi dizeli su prešli min 50 000 km godišnje. Tako ti je lakše da odrediš kilometražu .

A najbolje me je "opravio" jedan Robert iz Subotice. Par meseci smo se pogadjali za njegovu Mazdu 6 i na kraju kad sam odustao reko mi je

" Niko neće da ti proda dobar auto za male pare". Velika istina.

Da li je pametnije umesto polovnog ( mačka u džaku) od 3500€ kuputi nov od 7000 pa ga posle 5 godina utoputi za 3500?  Trošak je isti ali voziš nov auto.

Eh, da imam 7K€, ne bih ja sad tu prebirao brabonjke sa vama... :buehehe:

Eh, da imam 7K€, ne bih ja sad tu prebirao brabonjke sa vama... :buehehe:

Ma znam. Baš sam hteo da dopišem da je samo jedan problem u ovoj kombinaciji. Fali jedna polovina.

(para)

Ne bih vozio bilo koji auto al da je novo dobra stvar potpuno se slazem.

Bolje nova Dačia nego polovni krš.

5 godina ne moraš ni šrafciger da gurneš u njega. Garancija, servis, molim lepo.

kolko para far od dačie?

Cela Dačia 7500. Nova

PS

Far nije potrošni deo. A pokriva ga osiguranje.

PPS

Ma i meni nije dačia neki lepotan ali ima još toga u tom rangu cene

Na plin se kuva.

Na dizel se ore.

A na benzin se vozi. :)

Bilo nekad. Odavno smo prestali da oremo. Sada sve kupujemo u supermarketima.

Dizel je zakon ali ako je VW, naravno.

Bolje nova Dačia nego polovni krš. 5 godina ne moraš ni šrafciger da gurneš u njega. Garancija, servis, molim lepo.

Komsija, znas li ti sta moze da se kupi polovno za 7k5 evrica? Moze da se kupi auto koji ce da sa'rani 5 tih tvojih novih dacija.

Ali dzabe pricamo o tome kad covek nema toliko.

Inače, Modus se pravio u Španiji... Kako god okreneš,ja nov auto ne mogu da kupim, pola plate mi pod kreditima još jedno tri godine

Ne znam za Reno, ali Fiat Panda je definitivno super autic. Samo sto je bas malecki. S'druge strane, ne tako cest, Fiat Multipla. Jeste ruzan samo tako, ali nedavno sam se vozio u njemu i prijatno me iznenadio. A motor 1.9 jtd je neunistiv. Vredi pogledati. :)

Nemam iskustva sa modusom, pa ne mogu komentirati. Što se tiće 1,5dci motora - vozi ga moj susjed već oko 150 000 km. To je ona varijanta sa 65 ks (ako sam promašio za 1-2 ks nemojte tjerati mak na konac!) i, koliko znam, do sada samo pali, vozi i servisi u preporučenim intervalima. Ne znam kakva je kvaliteta goriva kod vas, ali kod nas su svi proizvođači znali imati problema zbog nečistog goriva u nekim krajevima ili periodima. Otkad je INA počela investirati u obnavljanje/zamjenu rezervara na svojim pumpama i pritužbi je manje.

Ja osobno sa TDI-om (ne, nisam spomenuo TDI zato da ga preporučim, nego da dam potpuniju informaciju ;) ) nisam imao problema u vezi goriva, ali sam i uvijek pazio gdje točim.

Nadam se da to ponešto pomaže. O Renaultu kao tvrtki imam visoko mišljenje.

Što god na kraju kupio - želim puno sigurnih kilometara bez kvarova i bez crne kronike.

ja imam utisak da ces ti kupiti modusa sta god mi ovde rekli

inace, ako ga vec kupujes kupi benzinca, dizeli odavno nemaju smisla osim za traktore i kamione

moj glas takodje za daciu i to ovu novu sa 0.9 motorom kad vec preferiras renault (3500 za ucesce, ostalo kredit)

da ja kupujem mali auto, samo panda, ostalo ne bi ni gledao