Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

ako se drzi samo na srafovi, to nije problem

10 god sam vozio alu felne sa distancerima od 20mm, bez centratora, brezoni 

nikad se nista nije pomerilo 

msm, dokazano na stazi, sto bi na cesti bilo drugacije

ene, plastikica bas i ne sprecava rascentriranje (pruza samo montazno centriranje) - zakljucak - srafsovi drze

setimo se ihaj modela automobila gde nisi ni imao centriranje na glavcini

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne juri, ima da trese ali se ništa specijalno neće desiti. Zavrtnjevi sami svojim konusom samo do nekle mogu da drže felnu u centru, to je ipak posao centralne rupe i glavčine. Korozija koja se formira na direktnom kontaktu aluminijuma i gvožđa je jako nezgodna stvar - ako felne nailaze “na knap” na glavčine, bez plastičnog prstena, vrlo lako može da se desi da moraš čekićem da ih skidaš već posle par meseci. Ko je vadio diznu na Laguni DCI ne ostavlja ni kašiku u aluminijumskom tiganju bez plastike između :)

U brodogradnji npr, ako treba sastaviti aluminijum i čelik koriste se bimetalni tranzicioni inserti da bi se izbegla ova bela nesreća. Mislim da se ti inserti prave eksplozivnim zavarivanjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne slazem se sa cenjenim kolegama glede srafsovi, lakoce centriranja i ostalo

elem, na mom ljubljenome kecu, Al distancijale od 20mm, brezoni napravljeni od brezona glave, srafsovi kaljeni konusni, a marinija felne od golfa, sto ce reci cak manji podeoni od keca, taman da naidje felna na brezone

vozio tako 10god

 

4 konusa od srafsovi ce sve centriraju

koliko milijona Buba tockova je prevezlo milijardi km , a ne bese centriranja na glavcini?

ene, marinija na gvozadj, anti-seize mast je pod moranje na celu kontaktnu povrsinu, a plasticno prstence naravno da pomaze ako ima mesta za njega

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravski, praxa pobija svako teoretisanje 

kupi prstenje, i anti-seize

 

:)

 

disclaimer  za onaj setup koji opisah - ja sam to radio, ne garantujem da je sigurica za bilo kog drugog (felne od golfa na keca)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, shonne said:

Momci, cemu je uloga prstena za aluminijumske felne?

Starac izbusio gumu zimsku i stavio aluminijumsku felnu ali nije stavio prsten.

 

Imam ih ja na mome autu, na ljetnim felgama. Koriste se da prilagodi felga za to auto. Moje su sa XC60 a stoje na XC70 i bez njih ima mali zazor. Nista u vezi korozije ili slicno. Na originalnim felgama nemam niti su potrebne a cak vise i smetaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, ninja said:

Imam ih ja na mome autu, na ljetnim felgama. Koriste se da prilagodi felga za to auto. Moje su sa XC60 a stoje na XC70 i bez njih ima mali zazor. Nista u vezi korozije ili slicno. Na originalnim felgama nemam niti su potrebne a cak vise i smetaju.

Ukapirao. Thx. 🤗

Kod obicnih felni ima centralni deo koji lepo naleze, tako da ne moze da se napravi neki veliki luft dok kod alu felni bas kako je kod mene, sve je ravno, i mora prsten da bude. 

Inace, starac je uspeo da na gumu sa boka napravi rupu u duzini od 6-7cm 😁

Kupio pre dve godine dve nove zimske, ova sad ide na otpad. To zadovoljstvo sa novom oko 8k din 🤗🙂

Naravucenije, ne daj nikome kola da vozi, vec sam svoj gazda 🙃

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

FlF-jdRacAAS4ZK?format=jpg&name=small

Računice koje su predložene... :

...

Approx 20 Liter of Gasoline. Around 10 kWh/Liter. Running the generator with ~25% efficiency and losing 10% of the generated electricity by charging loses, ends into 45 kWh in Battery. If the Tesla drives with 15 kWh/100km, he has a consumption of 6,67 L/100km. Not bad.

...

How many days does it take to charge it?

...

 

Source:

 

Drugi pristup:

 

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

A ko bi prvi izbacio narodni čitaj sirotinjski električni, no folk-cvajgen, svega 25000 europejaca:D

AUTOBLOG.RS

Izvršni direktor Volkswagena Tomas Šefer je večeras predstavio novi koncept malog, pristupačnog električnog vozila

 

Izmenjeno od dejanco32
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

NOVA.RS

Kapije sajma automobila su danas i zvanično otvorene za posetioce, a mi smo već obišli sve štandove kako bismo pronašli najjeftinije četvorotočkaše na ovoj manifestaciji. Pronaći pristupačne...

Sačekaću električni,:siroma:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
WWW.FACEBOOK.COM

38.494 views, 1.446 likes, 15 loves, 178 comments, 691 shares, Facebook Watch Videos from Ekološki ustanak: KONAČNO ISTINA NA RTS-u! O ovome pričamo već dve godine pogledajte

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...