Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Vidi brale, u par postova je počelo da me iritira (verovatno ne samo mene) nadmeno ponašanje i onda na reakciju komentarišeš da treba nekog drugog da je sramota. Ovo si baš sam isprovocirao, budi muško i il’ brani svoje, il’ reci “Izvinite, zasr’o sam” 

Ovo “za sramotu ne znate” je šlag na tortu…

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskoristit ću svoje pravo da zaključam temu prije nego što se ovo razvije u veći pičvajz.

I to da ne dozvolim članovima koji su mi dragi i čiju stranu u ovom slučaju čisto ljudski držim da napišu nešto preteško, pa time po defaultu moraju dobiti nekakav nepotreban warn.

BokiTokiVoki, ako si htio izazvati reakciju time što si nadmeno, s visoka i bez posebnog takta nazvao kolegu s foruma, po mom mišljenju pežorativno obojenim izrazom "majstor iz radione", onda si srećom samo djelomično uspio. Izazvao si reakciju, ali nije bila takva da te je ona učinila sirotom žrtvom bjesomučnih napada hordi zla, pa da se snebivaš "kakvi likovi" pišu.
Sudac upita čovjeka kako je započela tučnjava.
Čovjek je odgovorio: "Druže sudija, tučnjava je počela kad je ovaj divljak počeo uzvraćati".
Ovdje to neće tako ići.
Tvoje oslovljavljavanje kolege "majstorom iz radione" nije samo posebi zaslužilo warn, ali mi se osobno ne sviđa kada tako razgovaramo između sebe jer iza malog podjebavanja stoji velika netrpeljivost i nemoj si dopustiti da pređeš granicu ukusa.

@ostali, molim vas sve da se suzdržite od nastavka iako, kako rekoh, BTV nije imao nikakvo pravo se onako obratiti kolegi i dalje nije napravio ništa što zahtjeva automatsku reakciju moderacije. To ne znači da moderacija nije primjetila taj post i da nije čekala da vidi kako će se stvar dalje razviti.

Temu ću otključati sutra kad se vratim iz Siska.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato je sterilizacija zakon!
Ova što ide na kontrolu očiju nema više očiju. To je mlada mačka koja nam je ljetos počela dolaziti u dvorište. Oči su joj već tada bile iscurile. Jasno da smo joj dali jesti, pa se ona svaki dan vraćala.
Jedan dan je došla sa mačkicom starom možda 4 mjeseca. 
Dobro, rekosmo....i nastavili hraniti obje.
Onda je dva tjedna kasnije došla karavana.
Mačka kojoj oči cure niz obraze (doslovce!) ta oko 4 mjeseca stara mačkica i četiri mačeta manja od ženske šake. Svima njima je ista bakterija isto napala oči, ali za njih još nije bilo kasno!
Žena je kupila mast u veterinarskoj ambulanti i spasila mačiće da i oni ne oslijepe poput majke, očistili smo ih sve od nametnika, majku odveli jednom sjajnom veterinaru u Sisak jer u mojoj vukojebinici su svi stava da ako nije za jest ili nije za pomoć u lovu ne treba niti postojati.
Tamo je pregledana, propisana je terapija pred operaciju, nakon dva tjedna je operirana, tj., očišćene su joj očne duplje i zašite da se infekcija ne bi dalje razvijala i tako stigla do mozga, a sutra ide na kontrolu.
Mlada mačka pak ide na sterilizaciju, pa nećemo imati traume oko udomljavanja mačića tri puta godišnje.
Od ova četiri mačića dvoje je već udomljeno kod sjajnih udomitelja kojima smo obečali i platiti sterilizaciju kad dođe vrijeme za to, a još dva mačića čekaju da nađu svoje ljude.
Ne mogu svi ostati kod nas jer imamo trenutno, zajedno s ovom mačjom obitelji koja je došla k nama ljetos - devet njih!
S mora nismo donijeli suvenire nego jedno napušteno mače koje nam je prvi dan ušlo u apartman i zaspalo uz mene na kauču. Tada nam nije bilo ni na kraj pameti da ćemo kod kuće za nekoliko tjedana dobiti još obitelj od šest mačaka/mačića.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo, da se vratimo na temu.

a i spominjao sam japance i Nissan.

sasvim slucajno sam od skoro vlasnik jednog malog, slatkog

japanca i Nissan-a - Nissan Micra K11, 1.0 16v.

ima i plin, milina bozija.

planiram da ga koristim dok se ne raspadne.

mislim skoljka, jer motor nece.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam i malog Japanera, limenka sa (wannabe) dušom samuraja - Swift Sport. Kao bi trebao da bude isto mali potrošač, ali od toga nema ništa zbog krateža od getribe - 120km/h u 5. brzini je nešto malo iznad 4000RPM. Dere se siroma k'o da brata ženi stalno. Hteli su da naprave HotHatch koji će vozaču dati osećaj snage i brzine. Uspeli su donekle, sa vrlo skromnih 125hp "emulira" brz i okretan autić. Po fabričkoj specifikaciji bi trebao da ide 8.9s 0-100 i maksimalno 200km/h, ali i od toga svega nema ništa jer na 193 već dokači limiter broja obrtaja. Po krivudavom putu uzbrdo je zanimljiv (venac i sl.), fino se ponaša, ali zbog gore pomenute getribe nije za dalje od 30km. Osećaj u vožnji je da leti, a onda pored njega proleti malolitražni čađavac i ponosni vlasnik (ja i sl.) može samo da piše žalbu upravi vodovoda... Dok se ne dođe do venca, tu će vrlo rado pokazati muda(šca) na kasnim kočenjima i sličnim ludorijama.

Izmenjeno od gluv_i_udaren
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, gluv_i_udaren reče

u 5. brzini......dokači limiter broja obrtaja.




E pa takav i treba biti auto!  
Ako ne može onda mu treba turbo, a ako ga već ima onda mu treba veći turbo...i više goriva....i više zraka....i više ispuha....i veći interkuler...   :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, gluv_i_udaren said:

Imam i malog Japanera, limenka sa (wannabe) dušom samuraja - Swift Sport. Kao bi trebao da bude isto mali potrošač, ali od toga nema ništa zbog krateža od getribe - 120km/h u 5. brzini je nešto malo iznad 4000RPM. Dere se siroma k'o da brata ženi stalno. Hteli su da naprave HotHatch koji će vozaču dati osećaj snage i brzine. Uspeli su donekle, sa vrlo skromnih 125hp "emulira" brz i okretan autić. Po fabričkoj specifikaciji bi trebao da ide 8.9s 0-100 i maksimalno 200km/h, ali i od toga svega nema ništa jer na 193 već dokači limiter broja obrtaja. Po krivudavom putu uzbrdo je zanimljiv (venac i sl.), fino se ponaša, ali zbog gore pomenute getribe nije za dalje od 30km. Osećaj u vožnji je da leti, a onda pored njega proleti malolitražni čađavac i ponosni vlasnik (ja i sl.) može samo da piše žalbu upravi vodovoda... Dok se ne dođe do venca, tu će vrlo rado pokazati muda(šca) na kasnim kočenjima i sličnim ludorijama.

Suzuki Swift je najbolji druge generacije (1988-2003), pogotovo ako volis da

umesas prste, to jest da malo budzis.

auto dusu dao za to.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, NIXIE said:

Čika Brko, ti nisi sportski orijentisan rekao bih. Uglavnom prevoz od A do B sa malom potrošnjom, ili grešim? :laugh1tooht:

za to imam Micru.

ali imam ponekad zelju da se auto "malo pipne".

ne do maksimuma, naravno.

sto bi rekao moj drug - da mu se da malo duse. :)

a i da moze da prodje tehnicki. :)

Micra ostaje 100% fabricka, ali ima jedan dobar pacijent,

mozda dodje do garaze ovih dana, mogu da ga otkupim za skoro dz.

Mitsubishi Lancer, valjda 90 il 91.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
×
×
  • Kreiraj novo...