Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Dobra poenta. Uvek pogledati šta je proizvođač obuo svom automobilu. Uglavnom postoji dobar rezon i za dimenzije pneumatika i kvalitet. Ko želi, kupi nešto malo bolje od toga i to je to. Sve ostalo je za komšiluk i forume...

Sto je Stein na pocetku ove price reko. Odnos cena, kvalitet... Pa vidi sta i kako.

Cini mi se da su ovi beogradjani najbolji sa cenama. Za DOT rekose nfo dobijem ponedeljak, utorak... Pa kome treba.

 

https://onlinegume.com/cms/view.php?id=930&action=search&product_categories_id=930&width=195&height=65&base=15&product_simbol_id%5B%5D=854&submit=

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, shonne said:

Passat koji imam, videh da ljudi stavljali R16 i R17

To je ok za VAG grupu "srednje klase", bar po tezini. Laksi modeli mogu i 15". Stvar je tezine motora i opreme. Meni recimo sa 2.0 motorom nije bilo moguce da se usljamcim na jeftine gume. :) 

S tim, sto 17" zahteva stelovanje geometrije i malo vise napreze pastete, polusasiju i amortizere. Ne moze laki swap, uske zimske, siroke letnje, probao, bio neposlusan, i vrlo brzo ispravio ponasanje. :) 

Sa 225/45 17 ne treba racunati na voznju po snegu, prosto je previse neupotrebljivo. Iznenadjujuce neprijatno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je ok za VAG grupu "srednje klase", bar po tezini. Laksi modeli mogu i 15". Stvar je tezine motora i opreme. Meni recimo sa 2.0 motorom nije bilo moguce da se usljamcim na jeftine gume. [emoji4] 
S tim, sto 17" zahteva stelovanje geometrije i malo vise napreze pastete, polusasiju i amortizere. Ne moze laki swap, uske zimske, siroke letnje, probao, bio neposlusan, i vrlo brzo ispravio ponasanje. [emoji4] 
Sa 225/45 17 ne treba racunati na voznju po snegu, prosto je previse neupotrebljivo. Iznenadjujuce neprijatno.
Evo vladd test za te malo sire, pa mozemo da nastavimo diskusiju [emoji23]

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/winterreifen/205-65-r16-c/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo ste bre napravili mudologiju oko guma. Vidi cenu. Daj za gume 20 - 30% više nego što misliš da možeš i vozi. Sve 4 nove svake 2-3 godine. Ako ne možeš sebi da priuštiš sve 4 nove zimeske u dimenziji koja ti treba, uzmi auto sa manjim točkovima i meti koje možeš da sačuvaš sebe i ostale. Za zimu uže, za leto šire. Dva kompleta felni idealno.

Oko dimenzija: svaki proizvođač je propisao minimalne i maksimalne dimenzije pneumatika za svaki model. TO TREBA POŠTOVATI! Svako od tih vozila se ponaša ispravno sa bilo kojom propisanom dimenzijom. Za ove treba štelovati geometriju ovako, za one onako - to ne postoji.

Na puntu je bolja nova Wintera od 5 godina starog Dunlopa. A košta skoro isto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja prošle godine pred zimu kupio kineske mirage...po snegu, bljuzgavici I poledici odlično išle, nigde zamerke I evo sad na kraju leta kupim I dve letnje, isti proizvođač...boooole me ona stvar, pajz da ne dam za gumu 100 evropljana

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ovde izgleda jedini džaram celosezonske :D

Nemam gde da čuvam gume, ne volim da plaćam vulkanizeru čuvanje, a i nemam 2 seta felni za brzu izmenu (na prethodnim kolima imao, sada me mrzi da kupujem, a i nemam gde da čuvam :D ). 

No, Kleber Quadraxer2, prezadovoljan "hendlingom", rešavanjem akvaplaninga i kočenjem, što su meni jedina 3 merodavna parametra leti. Zimi ionako retko vozam, a i kad vozam pazim mnogo, jbeš qrčenje po snegu i ledu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam ja kombinaciju, pozadi celosezonske a napred letnje i zimske. Svakako da nema zimskih ludorija, leti mi se nije svidjalo kocenje celosezonskih.

Pojednostavljivati zivot i mislenije, vezivati se za fabricke odabire, proste fabricke ustede, ili ugovor fabrike sa nekim vendorom guma, misleci da je to naj naj...je samo posledica lakomislenosti i nepoznavanja prirode i drustva... :D 

Ni gume ni ulja niti bilo sta tih fela...

Nije potrosni materijal, koji koristi fabrika, ni maksimalnog kvaliteta  ni najpovoljniji kasnije po korisnika...svakako nece imati odredjene povoljnosti u nabavci, dapace, cesto ce neki brend, primer svojevremeno unirojala(koji je snabdevao vw socijalnu paletu vozila) biti nezasluzeno skup. Ili Castrol...brojna dramaticno bolja ulja su cesto znacajno jeftinija od doticnog...

Pa eto malo cavrljamo sta ce nam najbolje sacuvati i lim i glavu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne spadam još uvek ni u jednu od rizičnih grupa.:msn-rofl:

Praksa pokazuje da potencijalno najrizičniji učesnik u saobraćaju ima između 18 i 22 godine, manjak vozačkog iskustva i višak samopouzdanja. Ako je on ujedno i vlasnik nekog 'besnog' vozila, šansa da će završiti u statistici saobraćajnih udesa drastično raste".

Ovako za "Politiku" objašnjava psiholog Filip Kolarević, koji dodaje da u drugu rizičnu kategoriju spadaju stariji od 65 godina, koji imaju dovoljno pređenih kilometara i misle da mogu da se snađu u svakoj situaciji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jes da guma glavu čuva al bre ne preterivati, sad mora da se imaju gume ispod čekića nula godina stare,  :sarcastic_hand: 

istina je sve gore napisano ali aj sad, svuda mora elitizam, samo tajkuni bi mogli da voze, jer nove gume su malkice skupe

WP_20191015_15_37_35_Pro.thumb.jpg.102ec419e3909abdc3158d4a7c080b03.jpgWP_20191015_15_37_50_Pro.thumb.jpg.3facb94099fdd604364ee744339a3181.jpg

odakle sam ja još živ i nikog ne ubi, prešo na ovim gumama ko zna kolko (godinama ne radi km. sat) doduše imali smo icident prošle godine kad je otkazao glavni kočioni, malo smo iskrivili haubu 

a kad dođemo u prestonicu sklanjaju nam se i vozila gsp-a :laugh1tooht:

mislim više glava glavu čuva nego guma, ja vozim krš ali vozim polako,

da vodu računa isto ovi sa besnare manje bi bilo problema a i uočava se tendencija opšte žurbe i ovde kod mene sokakom voze stotku u gradu gde se peške sa kraja na kraj stiže za 45 minuta aj kaži sat da ga pitaš di će nema pojma, žuri čovek :notthinking:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Aleks said:

Ma žešći je text ispod :)

Znam za tog lika odavno. Nego ujutru dok se vozim na posao, svaki peti auto se klima dok polako puzimo u gužvi, baš nešto vole da voze na krivim gumama, valjda im prija da voze dok im se lagano klati glava. :bad:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...