Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

8 hours ago, shonne said:
9 hours ago, ninja said:
Po meni je vaznije kocenje no lezanje na cesti. Kad je lose na putu, smanjis brzinu i lakse vozis a kad ti neko izleti i pocnes kociti onda je svaki cm vazan.

Sta se u swe najvise koristi zimi? Kakva su tvoja iskustva?

Ja imam gume sa ekserima zimi, za led nema bolje. A zimske gume za Swe nisu dobre za Srb, temperature nisu iste. A i sve zavisi gdje i kako voziš. Za razliku od drugih novinskih testova, Švedski i Finski testovi guma su dobri i teško se može "kupiti" rezultat ali treba znati i čitati i tumačiti sta je napisano i sta ti treba. 

 

A i ni jedna guma ne pomaže ako ne držiš veće rastojanje i voziš pažljivije i sporije. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, ninja said:

Da malo (vise) ne pretjerujes? Hajde snijeg ali za led nema odlicne gume no ovih sa ekserima. Ja pola godine vozim u zescim zimskim uslovima gdje je vise led no snijeg. A ima i testova koga zanima.

Vec dve godine vozim kombinaciju UG9 napred, UG8 nazad. 3 januara ove godine sam izasao i sisao sa Kopaonika bez lanaca dok su porwd mene svi koristili lance.

Inace 3. januara ove godine je bila mozda najgora mecava, brisaci su jedva sklanjali sneg sa soferke.

Mozda preterujem ali moje iskustvo je takvo. Ko mi ne veruje neka montira eksere i mirna Backa :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam širinu 215 i nikakvu razliku ne vidim i kad sam imao dosta uže

ove godine kupio kineski mirage, kopija kontinentala i celu zimu vozim bez problema...još ih nisam zamenio za letnje, a možda i neću, videću

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobih preporuku za Kleber Krisalp HP2 i prezadovoljan. Novi HP3 bi trebalo da je još bolji.

Istina, ja sam od onih koji vole da stignu od tačke A do tačke B bez nekog divljanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

^ to je zato što nije bilo snega.. široke gume se ponašaju kao sanke..

promeni zimske, mekane su greota je da se tope na vrućini

možda kod tebe, u bg-u su bile mećave, a i 215 gume imam 7 godina

inače, sankama je gazište usko i što je uže to je brže :)...pogledaj bob sanke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, crni. said:

možda kod tebe, u bg-u su bile mećave, a i 215 gume imam 7 godina

inače, sankama je gazište usko i što je uže to je brže :)...pogledaj bob sanke

probaj uže pa ćeš sam proceniti.. ja sam probao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najuže dozvoljene gume za zimu. A ako je zbog komšija, onda najšire. Za led nema odličnih guma osim sa ekserima. Brzina je majka i maćeha... ali to važi uvjek na točkovima. 

A ekseri na gumama su vrlo mali, ni priblizno onima koji se koriste na ralijima. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Woland said:

probaj uže pa ćeš sam proceniti.. ja sam probao

za sneg OK,al ce ti te uske biti problematicne na suvom i vlaznom kolovozu zimi...msm,treba naci neki optimum shodno okruzenju gde zivis,kuda se kreces i to je to..nama u firmi na sluzbena vozila stavljaju iste dimenzije letnje/zimske :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene u knjižici u avtu piše dimenzija guma i mećem tu bez obzira na godišnje doba. Fabrika kazala koje a ja sigurno ne znam više od njih pa i ne palim mozak po tom pitanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, ManicP said:

Mene u knjižici u avtu piše dimenzija guma i mećem tu bez obzira na godišnje doba. Fabrika kazala koje a ja sigurno ne znam više od njih pa i ne palim mozak po tom pitanju.

baš tako...

a još kad je fabrika japanska, ko sam ja da im prigovaram:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
×
×
  • Kreiraj novo...