Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

pod uslovom da zadužiš nekog inteligentnijeg za provokacije...

 

Provokacije ovdje dolaze uglavnom od tebe iako je istina da ti ni ostali ne ostaju dužni. Neka ostane na ovoj razini ili neka se stanje smiri.

 

First,  samnom se nije zakačio do sad.@ Grau, batali molim te - nema smisla odgovarati. Ninja je to dobro zaključio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Provokacije ovdje dolaze uglavnom od tebe iako je istina da ti ni ostali ne ostaju dužni. Neka ostane na ovoj razini ili neka se stanje smiri.

 

First,  samnom se nije zakačio do sad.@ Grau, batali molim te - nema smisla odgovarati. Ninja je to dobro zaključio.

 

 

naravno, pod uslovom da me nesrecnik ostavi na miru a ne da me kao i ninju cima za rukav svako malo u nadi da ce isprovocirati sukob, kao pre neki dan kada ga je zen mod ovde javno opominjao.

 

barem da je jedan koristan post ostavio na ovom forumu. a i na nekom drugom a da nije trgovacka prica ali to je vec njihov problem.

 

prihvatam sugestiju, over & out.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neka to procenjuje neko drugi, čije odluke neće biti opterećene ličnim sukobom i biće svakako objektivnije

 

 

Upravo procjenjujem. Nemoj dalje provocirati jer će ti opet svi biti krivi. Tvoj doprinos se svodi na tjeranje maka na konac tamo gdje nema potrebe i izazivanje sukoba, te izazivanje moderatora na reakciju nakon koje jaučeš da je život nepravedan.Prestani s time na ovom forumu. Pazi, ovo ti govorim kao moderator, a ne kao sudionik rasprave i samim time nisam isključen iz moderacije tvog ponašanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da skratimo pricu :

 

prvi , a i svaki sledeci , koji se nastavi i pocini ispis posta* na sledecim relacijama :

 

ninja - first

grau - first

first- grau

first - ninja

 

ce nedelju dana samo da cita forum

 

(redosled u spisku nebitan , apsolutno nezavisan od nivoa mojih ne/simpatija)

 

iskreno i najdobronamernije sugerisem koriscenje "ignore" dugmeta

 

polako mi je preko glave razmisljanje o antagonizmu koji je pogolemo stariji od ovog foruma ............ a vuce korene sa kojekakvih fifi foruma ........ te nemam nameru da se svako malo zaglavljujem citajuci 20-30 postova

 

ZM

 

*izuzimaju se postovi u kojima se izjavljuje vecna bratska ljubav .......... al' iskreno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, onda mi samo pokaži gde sam to tvrdio da najveći broj nezgoda izazivaju vozači sa snažnim motorima (kao što ti tvrdiš) i odmah ću se ovde izviniti tebi i svima ostalima. U suprotnom očekujem isto od tebe.

 

Ajde sad bar to pokaži.

 

Eto, ponovo sam procitao i ne mogu da nadjem. Ti si iznjeo svoje misljenje posle je bilo vrcenje oko snage i nije bilo bas ono sto sam napisao. Priznajem! Jeste bilo prepucavanja ali ne to sto sam napisao.  :whiteflag:

 

Prema tome, izvinjavam ti se ovako javno za pogresno optuzivanje:whiteflag:

 

Nisi zasluzio ovaj mob koji se posle pojavio! Nemam pojma sto te stalno kamenuju!?  :notthinking:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dakle , svi u ljubavi  ....... il' u ilegali

 

mozemo dalje ....... o ukusima , platnim razredima i trzisnoj ponudi

 

neko gledao Breaking Bad ?

 

cela frka jer je neko napravio najbolji moguci kvalitet droze

 

jel' drozu lepo i sigurno koristiti ?

 

isto i sa autima , u kontekstu sigurnosti , sa posebnim osvrtom na kretene za volanom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo vas molim "soske nervoza" a vi necete.Ajde malo uzivanja 

 

To nije uzivanje ... uzivanje je kad sjednes i provozas se jedno 1h :-)

 

To je jedna od mojih redovnih sportskih aktivnosti. Odem do prodavnice i kazem da bih provozao taj i taj, lijepo mi dadnu kljuceve i kazu uzivaj :-) ... posle od nekoga dobijem cokoladu i kafu od nekoga kartu za kino od nekoga bonove za benzin a jednom sam dobio 2 povratne avionske karte za Pariz :) :) .... hebiga, normalna zemlja i normalni prodavci koji hoce da nas privuku da provozamo sa raznim trikovima u nadi da cemo jednom kupiti :-)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slazem se sa chakijom oko 159 i posto zapocinjem potragu za novim autom, prvo bih zeleo da ispitam situaciju sa ovim modelom u karavan verziji.

 

sada vidim da poslednja godista, 2009-2011 imaju neku novu generaciju JTD motora sa nesto vecom zapreminom i svakako vise snage, umesto 120/150KS prethodne generacije, ovi imaju 135/175KS.

 

pitanje broj jedan, kakvi su troskovi eksploatacije za obe verzije i koja je jeftinija? kako stojimo sa kvarovima po kojima je poznata prethodna  generacija motora i inherentnim problemima, kao sto je usisna grana na 150KS motelu, plivajuci zamajac na obe, dizne, DPF, EGR?

 

znam da su ovo tipicni kvarovi za sve nove CR modele (sem usisne grane) pa bi mi znacila preporuka poznavaoca koji je od ova 2 motora prosto manje problematican.

 

sto se snage tice, danas sam probao drugarevu novu lanciu deltu sa jtd 120KS i da budem iskren razlika u odnosu na mog opela sa 150KS istim motorom nije neka (mada je moj auto sa 3x vecom kilometrazom i 5 godina stariji). zato mi je sto se tice snage svejedeno koji od dva gore.

 

poslednje pitanje, kakvi su alfini automatic menjaci u ovoj generaciji. zivotna zelja mi je da vozim automatic dizel velike snage (u mom vlasnistvu a ne samo za probu), narocito ako je tiptronic varijanta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

159 - 1.9 JTS (ne karavan verzija) je Alfa koja me je oduševila kako ide. Sticajem okolnosti jedno 2 nedelje sam vozio i oduševio agilnošću, startnošću, ide bre super i uzbrdo i ne odeća (tamo gde je dizel zakon). Mislio sam da neće biti udoban ali dam se prevario. Žao mi je što ga nisam kupio kad je prodavan. Siguran sam da neko uživa u njemu.

Giulietta 2.0 dizel je kao da je neko spojio sa benzincem. Ide kao luda. Zbog problema sa prvom brzinom (dva automobila a kasnije sam čuo i za treći) ne mogu da ne budem razočaran. Lamela pukla posle 20.000 km. U servisu otkačivali da je sve OK. Lep auto spolja i unutra ali...  Da ne zaboravim da je i neki mali delčić kod prozora puko tako da 1,5-2 meseca, koliko im je trebalo da nabave delčić, nije radio suvozačev prozor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na tu sam mislio. cini mi se da u srbiji nema 170KS verzija sa automatik menjacem ali sam negde video. vise me zanima to kako automatik utice na trajnost plivajuceg zamajca i kvacila uopste i da li je alfin sklon ozbiljnim problemima kao recimo VW DSG koji je fantastican, ali dok radi a servis je takav da je pitanje da li se isplati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Ne bih da otvaram novu temu, na neki način, sve je povezano....

 

U oglasima je spomenut Renault Twingo (ženin) koji je na prodaju. Pošto ne planiramo da ostanemo na jednom autu što bi bilo krajnje nepraktično, gledao sam opciju da kupim neki drugi, noviji ali kada se pogleda cena dobrog, utegnutog primerka sa malom kilometražom, dođe se sa novim pravilima (troškovima) uvoza na prilično visoku cenu, bliže klasi cene od 2500-3000€ u Srbiji... Modusi, on di oder hend, ne idu nadole cenom, nema mnogo prilike da se ima neki ovde ispod 4k€... Ajd, onda, ako već moram da potrošim 3k€, onda nek' to bude neki veći auto pa smo izdogovarali sa ženom kombinaciju, Modus prelazi kod nje, Twingo odlazi a ja uzimam ovo:

 

10427320_498016890332656_47519928675854810502105_498016840332661_241736425342344

 

2003, 1.4L 16V, 98PS, 89.910km

 

Koliko će sve tačno da košta još ne znam, u mnogome zavisi šta će se morati uložiti u Megana... Naravno, slika prikazuje samo kandidata - tek večeras ću saznati da li je isti vredan kupovine (prijatelj živi u Bremenu a auto je negde u pripizdini, nekih 500km od njega pa to ima da potraje ceo bogovetni dan da se preputuje tamo pa nazad) - ovako, po opisu iz oglasa i iz telefonskog razgovora sa prodavcem, deluje kao dobar kandidat za kupovinu... Radije bih izabrao 1.6L verziju (bolji odnos snaga/težina) a nakon iskustva sa Modusom, još radije dizelaša, ali 1.5dCI dizelaši sa manje od 150.000km a da nisu lupani i da nije karavan, počinju negde oko 2500€ a ni odnos snaga/težina baš nije idealan, mnogo bi onda bolje bilo gledati 1.9dCI verziju ali onda je već registracija poprilično skuplja a za po gradu, nema mnogo smisla (jer troši otprilike istu litražu goriva kao benzinac) pa se onda sve tako vrti u krug...

 

Uglavnom, večeraske ću biti pametniji... A Modus, hvala na pitanju, dobro je - prešao nekih 20kkm otkako je kupljen, i nije bilo nekih problema :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...