Jump to content

Vatikanovih Top 10


crni.

Preporučeni Komentari

....Da li je to obavezno i umjetnost? .....Je li blues umjetnost?....

To je prva stvar oko koje moramo da se dogovorimo. Umetnost (grcki: kalitechnia - vrhunsko umece) je sve sto je proizaslo iz kreativnog procesa i izaziva kod konzumenta emotivnu reakciju (svidja, ne svidja, obozavam, prezirem i sl.). Tzv. autoriteti bi da propisu sta jeste a sta nije umetnost (kao, oni su strucni pa samo oni mogu i da procene :buehehe: )To prosto ne ide - svako svesno ljudsko bice ima pravo na licnu emotivnu i umnu interpretaciju bilo koje tvorevine koja izaziva utisak u perceptornom sistemu coveka - dakle sve je umetnost (ne samo ono sto izaziva osecaj prijatnosti), sve sto postoji je cudo (kap vode, list na drvetu, sjaj zvezde, sve....)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 27
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

To je prva stvar oko koje moramo da se dogovorimo. Umetnost (grcki: kalitechnia - vrhunsko umece) je sve sto je proizaslo iz kreativnog procesa i izaziva kod konzumenta emotivnu reakciju (svidja, ne svidja, obozavam, prezirem i sl.). Tzv. autoriteti bi da propisu sta jeste a sta nije umetnost (kao, oni su strucni pa samo oni mogu i da procene :buehehe: )To prosto ne ide - svako svesno ljudsko bice ima pravo na licnu emotivnu i umnu interpretaciju bilo koje tvorevine koja izaziva utisak u perceptornom sistemu coveka - dakle sve je umetnost (ne samo ono sto izaziva osecaj prijatnosti), sve sto postoji je cudo (kap vode, list na drvetu, sjaj zvezde, sve....)

Hvala na obrazloženju! :buehehe: Sa zadovoljstvom ću se složiti da je to zdrav pristup pitanju umjetnosti!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

preporucujem za proucavanje http://www.univie.ac.at/Anglistik/easyrider/data/zen_and_the_art_of_motorcycle_ma.htm

postoji hrvatsko izdanje ( citao ga nekoliko meseci tijekom boravka u Istri , 1985/6 ) kao i pre par godina srpsko izdanje

oba su apsolutno literarno na nivou originala

Postavljena slika

edit :

downlink :

http://ps-ax.org/docs/others/zen_and_the_art_of_motorcycle_maintenance-robert_m_pirsig.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa taj Mozart, kolko se ja secam bese neki poslasticar, koji je voleo da se kocka, a u medjuvremenu smisljao ringtonove.

Da, da! Isti je studirao kod, u ono doba, velikog virtuoza koji se zvao Ferrero Rocher! Kocku je zavolio tek poslije studija, a od komponiranja jednostavnih nizova četvrtinki se nije moglo živjeti, tako da je za život uglavnom zarađivao svirajući sintisajzer na svadbama predstavljajući se kao VIS "Mile i sedam nevidljivih"!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao i u filmskoj umetnosti sem visegodisnjeg hita, moraju postojati jos neke umetnicke vrednosti da bi mogao da se svrsta u posebna ostvarenja. Na primer avanture jamesa Bonda, Indijane Jonesa... ce uvek biti rado gledane ali pravu umetnicku vrednost ima Bilo jednom u Americi i slicni vec nabrojani filmovi u drugoj temi. Majkl Dzeksonov najbolji album po meni je Triler. Da li ga slusam? Ne, ali je kompletan album. Moze da se odslusa ceo bez napora samo ako ste u tom elementu. Po meni je i Damien Rice izdao dva kompletna albuma mada su oba malo samoubilacka. dido takodje ali se svi svrstavaju u komercijalu.koji su kriterijumi da bi se nesto svrstalo u top10 ili top 100 ne znam ali mogu da kazem da li mi nesto prija ili ne. Sa liste top100 television ne mogu da slusam ali zato Marvin Guy-a volim i odgovara mi. Dark side of the moon ne ali zato Final Cut da iako je Dark side of the moon bolje ocenjen.Zakljucak: top10 ili top100 mogu da budu samo pokazatelji na cega obratiti paznju a slusati ono sta vam se svidja. Pa makar to bio i Yamamoto :buehehe: evo ga i smajli

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...