Jump to content

Zanimljivi & smešni na You Tube


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 6.2k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

pre 32 minuta, prophet reče

Opadanje kvaliteta muzike poklapa se sa pocetkom demokratizacije.  Primetno i kod autora koji su stvarali i pre i posle demokratizacije.



Nadovezat ću se na ovo.
Nekako mislim da su sa demokratizacijama malo po malo nestali muzički urednici i voditelji glazbenih emisija na radiju i televiziji koji znaju znanje.
Pred nešto manje od tridesetak godina sam gotovo ludio kad bih vidio da neke emisije vode likovi od kojih čak i ja znam više, a nisam ni tada bio niti sam do danas postao nikakva muzička enciklopedija. S vremenom sam se pomirio s time, ali imamo rezultat porasta glazbenog neukusa kod mladih.
Možda sam samo imao sreće, pa odrastao u sredini gdje ne samo da se nisu slušali narodnjaci, nego se sa snobovskim podsmjehom gledalo i na zabavnjake i na pop zvijezde. (Ovo "snobovski" ne ide na diku, ali je bilo baš tako, pa da ne uljepšavam)
S nestankom tog usmjeravanja koje je dolazilo iz samog sustava se brzo srozavao i "ukus" većinskog dijela publike.
No, da ipak nije sve otišlo u Honduras mi je dokazala klinka kad mi je neki dan u autu puštala neke nove bendove preko Spotify. Nisam ništa zapamtio, ali mi je bilo okej.
Onda mi je dan kasnije pustila nekog japanca s genijalnim piano uvodom u pjesmu, a nakon uvoda - kuruza.
No uvod mi je bio toliko dobar da sam posumnjao da je inspiriran sa Eugenom Maslovom i "To my teacher to my friend" i potražio sam da ponovo čujem.
E zašto ovaj primjer? Zato što bi pravi voditelj neke glazbene emisije ili muzički urednik trebao to spomenuti publici i svejedno pustiti japanca ako je to trenutni hit.
Znam da nisam Rick Beato, ali kad su ti "rantovi" već u modi da idem i ja u korak s vremenom. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde se konkretno misli na demokratizaciju u smislu omogucavanja vecem broju ljudi da stvaraju i izdaju muziku. Pored pomenutih ritam masina, tu je pre svega zasluzan softverski deo u vidu Cubase, Logic...pa na dalje. Zatim Hard disc recording pa autotune i ostale korekcije. I tu kvantitet n8je izrodio kvalitet iz prostog razloga jer se radi o umetnosti. Cak su i sintisajzeri imali smisla dok se nije tezilo oponasanju realnih instrumenata. Svirali i stvarali ljudi kako Bog zapoveda. Bez muke nema nauke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je to, lemilica, flux i tinol. Dosta puta sam lemio slicne stvari, samo mirna ruka i malo vezbe

Ovo sam radio ko zna koliko puta:

I nekoliko puta menjao Infineon Tricore MCU u motornim kompjuterima (npr TC1782, 176 nozica, 0.22mm nozica, 0.5mm razmak)

https://obrazki.elektroda.pl/3655059200_1546958815.jpg

Zica za repovanje izgleda debelo :) Slika je sa neta, mozda cak i imam negde video od nekog od tih poslova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...