Jump to content

Zanimljivi & smešni na You Tube


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 6.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

pre 8 minuta, NIXIE reče

Kaže vinil nije komprimovan a CD jeste. Mator je, trebalo bi to da zna. Sve je komprimovano, osim master snimaka, a možda su i oni.:D


Ma negdje kaze da oba medija imaju svoje greske. Ali njemu ne smetaju greske na vinilu. Nesto u tom smislu. Nisam pripremao natuknice. :D 
Isto negdje govori kako ne postoji vjernost jer cim je zvuk usao u mikrofon sve je kompromitirano od tog trenutka.
I taj dio o nepostijanju visoke vjernosti je odavno i moje misljenje. Jednostavno, kad god netko kaze da trazi visoku vjernost zapitam se - vjernost cemu? Odgovor je vjernost zvucnom zapisu. Ponovno pitanje je kako znas sto je zapravo na zapisu? To ne zna niti onaj iz studija jer je i njemu doslo ono sto je uhvatio mikrofon i ono sto njegova elektronika reproducira, a ne ono sto je stvarno odsvirano ili otpjevano.
No, nije mi namjera biti Djavolji odvjetnik. Video prikazuje zanimljivog starcica koji se lijepo sluzi rijecima. Nemam nikakvu potrebu braniti njegove stavove niti ih osporavati.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, NIXIE reče

Sve je komprimovano, osim master snimaka

A master snimci su višekanalni snimci pojedinačnih instrumenata bez efekata i bes miksa.

Skoro sam gledao emisiju na YouTube  - master snimak neke pesme od Queen u BBC studiju- ama sve je razloženo na sastavne delove

Freddie-v glas, bubnjevi , gitare , klavir

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ode tema u smjer kojeg nisam predvidio, a mogao sam...
Fremer je zanimljiv sugovornik i to je sve. Borba CD vs Vinil vs Hi-Res vs DSD mi nije bila na umu. Zapravo niti ne drzim nijednu stranu jer mi je to manje vazno.
A postupak od svirke preko mikrofona (pl.) preko mix pulta do gotovog proizvoda je za mene usprkos dostupnim informacijama na netu ipak black art jer cim je skup zvucnih valova usao u mikrofon je zapocela i njihova sto namjerna sto nenamjerna obrada.
Bezbroj dobrih i losih vinila, dobrih i losih CD-a, dobrih i losih DSD-a i Hi-Resa.
Meni osobno je vaznije da mi reprodukcija prija i da uzivam u njoj nego da dobijem pohvalu kako je reprodukcija neutralna, tocna ili sto god vec treba biti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 30 minuta, Mikorist reče

Ovo je neverovatno - čovek je klon :buehehe:



Fremer bi rekao da je to CD u usporedbi sa vinilom (Fredijem). :rofl: :rofl: 
Netko drugi da je to Wilson A u usporedbi sa Tann,
A netko treci da je to SS B-class u usporedbi sa SET...directly heated.  :D :D  :D
.........................
EDIT: Ja osobno bih rekao da momak zna pjevati i da je pjesma toliko dobra da ju uvijek vrijedi opet cuti. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Mikorist reče

A master snimci su višekanalni snimci pojedinačnih instrumenata bez efekata i bes miksa.

Da na to sam mislio, a moguće je da i to prolazi kroz kompresor pre samog zapisa . Kasnije ide sastavljanje, još kompresija i razne obrade snimaka i tonskom studiju.

Zapis za ploču mora biti komprimovan i korigovan po RIAA standardu, kako bi u opšte mogao da se nareže u obliku brazde buduće ploče. CD zapis ne mora biti komprimovan, ali bi se onda puno razlikovao od zapisa na pločama. Osim toga, komprimovana muzika zvuči glasnije od nekomprimovane.

Prvi primerci CD-ova su zvučali bezveze jer je to bilo nešto novo, pa im je trebalo vremena da nauče kako da miksuju za digitalni zapis na CD medijumu, a ne zbog onoga što onaj dekica priča. Zapisi se razlikuju jer ploča uvek dodaje nešto originalnom zvuku, a toga kod CD nema. Kod CD se samo oduzima. A problema sa lošim zvukom i nije bilo toliko zbog samog digitalnog  zapisa koliko do loše rešenih analognih izlaza na prvim plejerima, opterećenih brojnim OPA i sprežnim elektrolitima. Takođe se u početku nije vodilo puno računa ni o jitter-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...