Jump to content

Zanimljivi & smešni na You Tube


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 6.2k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

2 hours ago, BokiTokiVoki said:

E, ninja, ninja.... 

Zar ne znaš da to koji je prozvođač motorcikala najbolji se proceni: vožnjom, korištenjem, iskustvima, i - slušanjem...rada motora, naravno.

Ja sam zadovoljan sa drugim sa liste :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
pre 6 časa, dejanco32 reče

Raj za majnere:D

Ja ne znam za slučaj da je nešto normalno u ovoj državi. Solarni paneli ugrožavaju monopol EPS i zločinaca koji imaju male hidrocentrale, kao i ove preskupe vetroparkove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, dejanco32 said:

Raj za majnere:D

 

Odličan alternativni sistem. Da sam u prilici, uradio bih paralelni sistem mreže u stanu. Neke od potrošača i sistema dominantno napajao iz panela. To bi bilo kao da deo energetskih potreba u stanu podmirujem korišćenjem agregata, što nije protivno zakonima. Ne bih uopšte petljao sa birokratijom EPSa, i uvođenjem u sistem. Trošio bih na strujomer koliko potrošim, makar to bilo samo u okviru takse na brojilo + 1kWh.   

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Leo, za to ti trebaju bakterije, ne može direktno jer puno osciluje proizvodnja struje. A onda je pitanje isplatljivosti investicije. Mnogo je isplatljivije imati jednostavniji sistem bez baterija i gurati višak u mrežu. Samo nam treba EU zakon. I onda ne mora da se potroši milijarda EUR na novu elektranu u Obrenovcu. Ali gde su tu onda još i ovi što zidaju male hidroelektrane i vetroparkove pa prodaju struju po povlašćenoj ceni, to su lepe parice, sigurno im nije milo da svi prave struju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok se kod nas aktivno suzbijaju solarni paneli, za to vreme...

Za samo 25 godina Kina je od države bez solarnih panela stigla do toga da ih sada ima duplo više od nego bilo koja druga zemlja.

Prema novom istraživanju, solarna energija je sada jeftinija od struje iz mreže u gradovima širom Kine, ovo bi moglo da u velikoj meri poveća upotrebu solara, navodi se u novom istraživanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ima na popustu, sa sve baterijama, da zezneš EPS.

https://www.solarni.rs/kompleti.htm

Mi te sisteme odavno koristimo, recimo rezervoar na vr brda, struja najbliža na 10km, nema drugog izbora za napajanje, a trebaju nam sonde nivoa, svetlo, analizator hlora, prenos podataka do vodovoda itd. Jedino što se to krade povremeno. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...