Jump to content

Zanimljivi & smešni na You Tube


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 6.2k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Novi Volvo self stop car testing.

 

http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aReAmXB_460sv_v1.mp4

 

Hebi ga, trebalo je inzenjeri iz razvoja da testiraju a ne prodavci.

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3668916/Former-Navy-SEAL-killed-wheel-Tesla-autopilot-motorist-die-self-driving-car-recorded-near-miss-just-month-earlier.html

 

Jos ce mo se mi nacekati vozila sa autopilotom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, sir Oliver said:

Jos ce mo se mi nacekati vozila sa autopilotom

Neka ih. Odmoran i trezan, savestan vozač ne može se zameniti softverom koji je takav kakvi su današnji softveri - skloni "bagovanju". Na kraju krajeva, i taj softver pišu ljudi, hardver prave ljudi a svi znamo šta se dešava sa stvarima koje se oslanjaju na računarske komponente: periodično zakazuju. Dovoljan je trenutak i splet okolnosti i ćao. Eto, sada imam relativno nov auto (2012) i bez obzira koliko sam ga ja platio, nov nije bio ni najmanje jeftin a i pored toga javljaju se ponekad sitne zezancije koje srećom nisu opasne, na primer, prijavi mi senzor da ne radi zadnje desno svetlo. Stanem, izađem iz auta, svetlo radi. Češem se po glavi. Ugasim auto, izvadim ključ, vratim ga, dam kontakt, upalim, i ništa. Sve radi, nema prijave bilo kakve greške. Na kraju, ispostavlja s da unutar same sijalice žarno vlakno nije u savršenom kontaktu i ponekad na delić sekunde "okleva" dok se ne zagreje i tek onda ostvaruje pun kontakt, ali onda je već senzor detektovao neispravnost i prijavio grešku. Zamena sijalice rešava problem, senzor i elektronika savršeno rade svoj posao da detektuju problem u trenutku kada problem nastane ali ne i promenu stanja nakon prijave greške. Kod Modusa se nekoliko puta prijavio kvar na kalemu grejača druge dizne. Na kraju se ispostavilo da je problem u labavom kontaktu vodova elektronike. Problem je što se nakon prijave kvara, auto ponašao kao da prijavljeni kvar zaista i postoji, auto je kod paljenja dimio i tresao se u radu kao da ima groznicu. Nakon resetovanja kompa i brisanja greške, sve je opet bilo u redu. Autopilot koji "ne vidi" prikolicu kamiona/traktora ispred sebe zato što ima sličnu boju kao nebo ili je šta ja znam, bele boje, zreo je da se počupa iz auta i baci pored auto puta, al' o'ma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja  sam imao slicno  iskustvo sa sijalicama u repu automobila.

Prijavi mi komp da ne radi zadnje poziciono svetlo i da ga hitno popravim.

Izadjem , obidjem iza , pogledam, obe  sijalice rade. :to_pick_ones_nose2:

Konsultujem se sa servisom i vidi sta mi kazu.

Kad otkaze poziciono zadne svetlo, komp prebaci poziciju na maglenke i opet imas obe sijalice ispravne. ( Maglenke inace sijaju samo jedna od dve, na engleskim kolima leva a na normalnim kolima desna. Pri setovanju kompa se podesi  da li je auto za engleske ili normalne puteve). Dovoljno da odes do servisa i da promenis sijalice. Kad budu opet ispravne komp vraca pozicione da svetle kako treba.

E sad kvaka. Ako ne popravis sijalice i desi se da ti i maglenke crknu, komp prebacuje stop svetla da rade kao pozicione sijalice ali sa pola snage ( jer je stop jaci od pozicionog svetla). Kad zakocis onda stop radi punom snagom.

Nikako ne mozes da ostanes neosvetljen otpozadi kako treba, sa dve pozicione lampe a ne sa jednom ili nijednom.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
7 hours ago, grozni said:

Ma ocigledno peva sta oce. Svaka joj cast. Ovo bi trebalo da cuju ove nase guzate, netalentovane, al zato primitivne i silikonizirane ‚‚grlene  umjetnice‚‚

 

3 hours ago, Doktor said:

^

Meni ne. :huh:

Mozemo o tome debatu napraviti.

Da li sam dobro povezao postove? :lol::lol::lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, Doktor said:

^

Meni ne. :huh:

Mozemo o tome debatu napraviti.

 

Moze zato da ne. :) Pricacemo otome kada se vidimo naravno.

Ukratko deciji glasovi su cisti, veoma mocni u fizickom smislu. Imaju onu blagu dozu nesigurnosti pa ponekad cak i nekih "gresaka". Ali u mnog manjioj meri zavijaju vibrato na krajevima reci. Cak i kada to urade nekako je originalno a ne novokomponovano r&b deklamovanje.

I sto je meni najvaznije postoji jak transfer koji cak izazi iz domena muzike.

Kad ova mala Joy na primer otpeva ono Oooouuu posle prve strofe dotakne te i kao da kroz nju govori neki duh iz masine, ili duh vremena. Sa svim nesrecama i katastrofama kojima smo svedoci ovih decenija... Skoro da postavlja coveka u polozaj ultimativne odlucnosti, katarze i prosvetljenja - na jedan korak do heroja. :) Veoma dramaticno.

I to nije trivijalan sentiment i povrsan propagandni teasing kao kada tako nesto pokusaju odrasli skolovani i iskusni pevaci. Koji mozda pevaju tacnije i pismenije. Ali ne podsticu skoro nikakavo plemenito osecanje. Sem mozda kod mene, poneku maglovitu viziju ejakulacije po licu na primer - ako se to moze smatrati  delikatnim osecanjem u vezi sa ovom bucom sto stvarno odlicno peva ac/dc

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...