Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )

Impuls

Preporučeni Komentari

svaka čast majstore :respect:

Da ali primodoticni moze posle keramicki tanjir plasirati na vrh eksera na stolu, zatim laganim pokretima prstiju zarotirati i odrzavati povremeno rotaciju, staviti plocu na tanjir i ..... mastati :)
Podeli na ovim sajtovima

Da ali primodoticni moze posle keramicki tanjir plasirati na vrh eksera na stolu, zatim laganim pokretima prstiju zarotirati i odrzavati povremeno rotaciju, staviti plocu na tanjir i ..... mastati :)

Da, ali slozices se da je i to vec nesto. :buehehe:

Sto bi se reklo - bolje ista, nego nista.

Podeli na ovim sajtovima

Molio bih za predlog, selektor ulaza ce biti na prednjoj ploci kao obrtni preklopnik sa 6 polozaja. Jedan polozaj ce biti iskljucen preamp a ostalih 5, cetiri linijska ulaza i phono preamp. Koji raspored je najoptimalniji za raspored ako se uzme u obzir da ce se gramofon koristiti ucestalo kao i linijski ulazi. Da li ga ipak staviti poslednjeg ili ga umesati negde medju linijske?

Podeli na ovim sajtovima

Impuls, koja dva ulaza će biti najčešće korištena?Pretpostavljam, ali ne mora biti tako, da će se najčešće koristiti CD i gramofon.Samo odaberi koji će biti slušaniji i njega na prvo mjesto, zatim onaj drugi i ostali ulazi (obadva :) ) koji se manje koriste neka idu random. :D

Podeli na ovim sajtovima

Molio bih za predlog, selektor ulaza ce biti na prednjoj ploci kao obrtni preklopnik sa 6 polozaja. Jedan polozaj ce biti iskljucen preamp a ostalih 5, cetiri linijska ulaza i phono preamp. Koji raspored je najoptimalniji za raspored ako se uzme u obzir da ce se gramofon koristiti ucestalo kao i linijski ulazi. Da li ga ipak staviti poslednjeg ili ga umesati negde medju linijske?

Da li je moguce postaviti glavni prekidac za uklj/isklj ?

Ne mora obavezno biti sa prednje strane preamp-a ako bi smetalo estetici ili simeteriji prednje ploce i samog uredjaja.

Ne bi bio ni prvi ni poslednji uredjaj koji ima taj glavni prekidac na zadnjoj ploci.

Sto se tice samog selektora moj predlog bi bio kao sto je i uobicajeno :

1.  CD

2.  Phono

3.  AUX

4. . . . .

Podeli na ovim sajtovima

Kod mene je preamp izveden sa dva balansirana i dva nebalansirana ulaza. Phono integrisani (nebalansirani) je krajnje desno, pored njega line nebalansirani (uglavnom je ext RIAA) i dva balansirana Line ulaza od kojih je krajnji levi CD... 

Podeli na ovim sajtovima

Glavni prekidac ima sa zadnje strane. Interesantna je opcija da phono bude na prvom ali prilikom a-b testa cd - phono prolazio bi stalno kroz iskljuceno stanje pa mislim da je cd - phono - aux -.. najprakticnije. Hvala, mnogo trezvenije izgleda kad slusam druge predloge nego kad sam pravim kombinacije. Odluceno:

1. mute

2. cd

3. phono

4. aux1

5. aux2

6. aux3

Podeli na ovim sajtovima

Aha, Lukini točiri. Nalemljena orginalna skretnica... ...svira. U životu nisam video onako komplikovanu skretnicu :)

I to ne da svira detaljno, nego suviše detaljno. Mene čak malo ovom prilikom opterećivalo, nisam siguran da bih mogao ono da slušam ceo dan. Al radi za sve pare.

Podeli na ovim sajtovima

Rez je na nekih 800-900Hz, ne znam baš tačno.

Dole Beyma 15K200, nije kao u orginalu, sečena sa 24 db/oct

Gore B&C DE250, kao u orgnalu, sečen sa 18 dB/oct

Hvala! Ušetdio si mi dosta traženja u one dvije teme. Dobro izgledaju kutije. Ipak si napravio kako su neki savjetovali - lavor van iz kutije. :ok:Jako mi se sviđa i volio bi ih čuti. Je li to konačna varijanta kutije? Hoće li pasti neko furniranje ili lak?

Podeli na ovim sajtovima

Nisam ja pravio. Ja slušam one iz bloga.

Ovo su Šobine kutije sa basovima od ambalažne iverice. Lavori, kompresioni i delovi za skrenicu su Lukini a sve smandrljano kod Zvuleta iz radoznalosti ne bi li se čulo više :)

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

• Kreiraj novo...