Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )

Impuls

Preporučeni Komentari

52 minutes ago, Doktor said:

Antiskejting nije ni mrdnuo, ostavljeno kako je i bilo.

Protraktor metnut čisto reda radi, pod konac. 

Sve skupa, kao što sam i naveo cela procedura je trajala oko 5 min. 

dead4a.jpg

jbga,kad imas normalnu rucku,procedura traje 5 minuta,kod nenormalnih mozda ubodes za 5 minuta,mozda 5 sati,mozda 5 dana,ili nikada :wink2:

a taj GD je jedan od njihovih apsolutnih peakova :guitarplayer:

Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, paja959 said:

jbga,kad imas normalnu rucku,procedura traje 5 minuta,kod nenormalnih mozda ubodes za 5 minuta,mozda 5 sati,mozda 5 dana,ili nikada :wink2:

a taj GD je jedan od njihovih apsolutnih peakova :guitarplayer:

Ova SME M2-9 je apsolutni dragulj za mene. :wub:

Jednostavna za rukovanje, stabilna, visok nivo kvaliteta izrade. 

Što se tiče ovog duplog albuma GD, sinoć me je po ne znam koji put raspametila numera od 18+min. ( komplet strana B ploče br.1 ).

The Other One koja počinje sa bubnjarskim solom Bill Kreutzmann-a i odlazi u prepoznatljiv džeming Garsije i ostatka njegove klape. :worship:

:dance2:

Izmenjeno od Doktor
Podeli na ovim sajtovima

Sigli Cantoni pa da ih stavim prvo na dasku da vidim šta mogu da pokažu.Čekam visoke ali pomoći će i isophon.Imal neko predlog za početnu skretnicu ili kutiju ne daj bože.Cantoni su Pullman bas w28, 25srednji w15,13 sve 4 ohm 120w.Mora nešto da se čačka u dokolici.

DSC_0020.JPG

Podeli na ovim sajtovima

Ne znam, recimo baterija 1,5 V i neki osciloskop software za android telefon. Prvo se proba na nekom driveru kom se vidi membrana da bude pozitivan impuls na ekranu kad pipneš kontakte baterijom, zbog mikrofona.

Podeli na ovim sajtovima

Inače za grubu proveru FR opsega, neki spectrum analyzer za Android i white noise generator sa PC opet sa interneta. Zavisno od telefona, obično je odsečen bas i deo visokih, ali srednji opseg je ceo tu pa se može videti ima li nema li neka rupa na reznoj frekvenciji.

Podeli na ovim sajtovima

Nekako sam uspeo da ustimam srednje i bas; problem mi pravi horna. Na kraju sam je stavio preko konda koji je tu stajao i pre ovih intervencija i onda na nekim frekvencijama ( cini mi se da nije onaj klasicni "honk") prosto " bode" usi.

Posto se to pre nije desavalo, na postavci bez skretnice, sa istim ovim kondom, ni pri znatno glasnijem slusanju, sumnjam da sam mozda profulio plus i minus....ne znam sta bi drugo moglo biti..

Podeli na ovim sajtovima

postoji najjednostavniji nacin, koji zahteva malo vemena i paznje - slusaj ovako, pa okreni fazu na hornama pa slusaj, i ostavi kako ti se svidja

ako nisiimao honk, a sad imas, objasnjnje je jednostavno - dao si horni da radi id nize nego sto je radila

jedan od trikova kojima se donekle resava (mali) stepen nervoze kod horn drivera je staviti shunt/paralelni otpor samom driveru

naravno da to onda utice na rez

kao i u svemu , kompromisi ........  

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...