Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )

Preporučeni Komentari

• Odgovora 7.3k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

Stiglo sa plastik, za neku kutiju ampa: B2B Mosfet relay i AIO zaštita (uPC based). Kontrolna PCB sa svim logikama i softstartom (by Zocky and mi, Vinko predložio tiristor soft-start)

bice nesto   

Postovane slike

On 11/27/2020 at 2:24 PM, Aleks said:

U jednom od brojeva "Audio projekata", koje sam i okačio ovde negde, radili su uporedni test: bitumen, olovna sačma, kvarcni pesak. Jbg, najbolje rešenje na kraju bio je dupli zid sa ispunom od olovne sačme plus kvarcni pesak između da popuni i ono malo vazduha što pretekne. 

Eto, ako nekad imate želje da stvarno "ubijete" kutiju skroz...

Viljuškar se podrazumeva :D

adding mass to a panel to damp it will only lower the panel resonance and increase the Q of the new lower resonance due to the additional mass. Lighter and stiffer is the way to go, brace work is also a good option where the intention is to push the resonance up out beyond the pass band of the driver then the problem then becomes non existent. This then is a win win situation.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
2 hours ago, dunavko said:

pa zar nema neka bolja hidroizolacija od bitumena i condora.i ja treba nesto da radim pa pitam

Zavisi sta radis. Postoje sad neki akrilni hidroizolacioni premazi. Ja radio terasu skoro, mazali su dve vrste toga pa preko plocice. Zadihtovao je, sad moze da glumi bazen. Proizvodi Ceresit a ima i drugih.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Pa ima Dunavko, zato sam i skidao kondor lepljen bitulitom, jer bi i morao da izlijem novu košuljicu preko tog kondora pa onda preko košuljice Sika Hidroizolaciju , pa plocice... ovako sam oljustio kondor i izbrusio bitulit , naneo odgovarajucu Sika hidroizolaciju, i onda lepio plochice...

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Svi proizvođači i zastupnici uvoznih materijala imaju tehničku podršku. Vrlo je važno da se isprate svi tehnički uslovi da bi primenjeni materijal bio apliciran na ispravan način. Vrlo bitan uslov je i kompatibilnost materijala koji se koriste, ili ti sistemska rešenja.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam namazao sika hidriizolaciju, kupuje se set-dzak od 20kg neceg u prahu i kanta od 5l neke bele tecnosti. Preporucuju u dve ruke sa razlucitim pravcem mazanja. Posle na spojeve ide traka za hidroizolacuju.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...