Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )

Preporučeni Komentari

1 hour ago, ninja said:

Sta mislis da mu takvi ne trebaju? :D ... on cijeni radnike i ljude sa znanjem iz te oblasti a jedan od najboljih na svijetu je :grino: 

Ima i u ovoj zemlji poslodavaca koji cene strucne ljude, ja se eto ne zalim ali sam se i nacekao da nadjem takvog poslodavca.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
  • 2 nedelje kasnije...
  • Odgovora 7.3k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

Stiglo sa plastik, za neku kutiju ampa: B2B Mosfet relay i AIO zaštita (uPC based). Kontrolna PCB sa svim logikama i softstartom (by Zocky and mi, Vinko predložio tiristor soft-start)

bice nesto   

Postovane slike

Resio da sredim lokal i otvorim nesto kao rok bistro :)

e sad imam pitanje u vezi ventilacije radi eliminisanja duvanskog dima. Cevi bih prikacio na dimnjak. On sam po sebi ima dobar cug, dal uzimati ventilator turbinu i gde je postaviti. Lokal je oko 25 kvadrata

IMG-539c48181610bad824dd776efb4653fc-V.jpg

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Morao bih da busim zid i da postavljam ventilator spolja, imam i izolaciju pa sve to komplikuje. Dimnjak sam uyeo kao opciju jer ga ne koristim, a visok je oko 15m i vuce sam po sebi.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

@drVelinov

U firmi gde radim postavili smo najklasicniju ventilaciju, koju vidjas po trznim centrima, u zavarivacko odeljenje. Nema bas puno zavarivanja ali se razlika oseca bas dosta. E sad kod tebe ostaje problem ubacivanja svezeg vazduha koju je pomenuo @krokodil (nema cirilicu na relefonu) . Najbolje bi bilo da vidis sa nekom firmom koja se time bavi da ti predlozi resenje i da urade proracun izmene i kapacitet ventilacije.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Mogu uzeti neki ventilator, valjda je aksijal i sto.ide.u cev da po oljsam.protok, a za ulazni vazduh otvarace se vrata i uvek negde vuce cug :)

jedino sto me muci dal.postaviti ventilator na prvoj trecini ili na polovini cevi da pomognem dimnjaku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
8 hours ago, Ubledeli said:

@drVelinov

lepo slovo samo ako nije kasno dodao bih jedan komentar

kad u lokalu (kafani / kaficu / restoranu itd) vidim OSB table, okrenem se i izadjem

to je jednostavno postala neka idiotska moda da se guraju te table gde im nije mesto.

Ovo je tabla na zidu kod druga u radionici, samo okacio radi slikanja :)

Nece biti takvog marketinga kod mene

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...