Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )

Impuls

Preporučeni Komentari

elem, pločice za Sipijev MOSFET-trioda Mju folover preamp sa isto Sipijevim malim šantovima po kanalu podešenim na 24 volta i 50mA gotove (jedan kanal troši 15mA)

Onaj što je crtao pločice (ja od pre 8 godina:P ) je napravio jednu grešku, a onda se na to nadovezala jedna nova banalna greška kako to već biva morao sam malo da seckam pločicu, al šta da se radi. neke vrednosti otpora nisam imao pa sam iskombinovao, a i nisam utrefio raster za blok kondenzatore (ne znam kako se to desilo :ph34r:), no sve u svemu sredio sam sve, a da izgleda kolko tolko pristojno

ploče su premerene i podešene, nisam još ništa puštao kroz njih, ali ne vidim što ne bi radile. sad ide dosadni deo traženja kutije ožičavanja itd. :hammer:

nije sad ne znam kakav komplikovan projekat, al eto nešto su mi ispale lepše nego što sam očekivao, pa da se pohvalim, mice male :wub: :rofl:

IMG_20200613_224419_resize_11.jpg

IMG_20200613_232516_resize_28.jpg

IMG_20200613_234628_resize_50.jpg

IMG_20200613_234645_resize_46.jpg

IMG_20200613_234700_resize_24.jpg

IMG_20200613_234724_resize_4.jpg

IMG_20200613_235138_resize_2.jpg

IMG_20200614_000219_resize_2.jpg

Podeli na ovim sajtovima

Zene

imam jedno pitanje vezano za Sipijev mu follower i materijal koji imam - ostala mi je Gemini pcb i trafo ( 20VA, 19V-CT-19V ).

Ako vezem trafo i grec nezavisno ( od dioda na Geminiju ) da li mogu dolazeci, oboren napon CRC filterom, da vodim zicom na plus i minus prvog konda na Geminiju, koristim samo plus stranu regulatora ( minus mogu da otfikarim ), CT vod sa trafoa takodje dovedem na Gemini i sa njega putem NTC otpora na Earth.... ?

Podeli na ovim sajtovima

Izbacen buffer LF441 audio kolce , i napravljena je potpuno nova  pre-emphasis mreza , kao i ispravan bias G1 kod BF981 J-fet-a , sada je exciter direktno pobudjivan iz PC audio karte , 

razlika u kvalitetu emitovanog zvuka u odnosu na juce je drasticna , sledi skutijavanje i uparivanje sa 250W RF pojacalom snage .

VCO 001.jpg

Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, jorgoss said:

kad ono poklon, tadaaaa, samolepljiva neka guma protiv zveckanja, razmisljam, dva odose u CD player 

Misliš da je poklon - a što će sada sudopera da zvecka kad nema dovoljno dampinga, to nije važno....:wink2:

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

• Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
  • Kreiraj novo...