Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )

Preporučeni Komentari

• Odgovora 7.3k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

Stiglo sa plastik, za neku kutiju ampa: B2B Mosfet relay i AIO zaštita (uPC based). Kontrolna PCB sa svim logikama i softstartom (by Zocky and mi, Vinko predložio tiristor soft-start)

Дали личи?

Postovane slike

On 9/7/2018 at 3:15 PM, Doktor said:

Prednosti apartmana u odnosu na hotelsku sobu u ITA. 

Pazarile se usoljene srdele iz bureta na pijaci.

Brzometno pronadjen recept na net-u kako se sprema ( jerbo je to bila jedna od mojih zelja sa wish list). B)

Da se razumemo, u vise navrata, jos od mladosti, sam jeo kada god sam naleteo na incune u ulju i nekada davno poznate "ringlice".

Ringlice su upravo fileti incuna, koji se rolaju oko kapra. Odlicna baza i fina podloga za pice.

Elem, stavio u hladnu vodu ( uzeo samo 3 kom. na probu ), menjao na 10/15 min., stajalo tako jedno sat i po.

Posle stavio na kuhinjski papir da se iscedi ( sl. 1 ).

U tanjir, pa maslinovo ulje, limunov sok, malo bibera, jbga, nisam se setio da uzmem i kapar, ali nikakav problem i eto mezetluka s nogu, pre odlaska u popodnevni strapac. ( sl. 2 ).

s1.jpg

s2.jpg

Lipo si i postruga :) , ja ka poludalmatinac daa bi Ti savit . Na ovu količinu ribe i ulja staviš 2 listića češnjaka , sitno narežeš ružmarin  kapare a jednu ovakvu "filetiraš " i nožem zgniječiš u "pastu"  dodaš  2 prepolovljena suha lovorova lista i staviš preko noći u frižider . ( more i dvi tri kapi limunova soka) . To je rana za ujutra ako si "bumbia" . Ugostitelji to stavljaju na bruskete , al men je boje na kruh jer mogu toćat - "umak" - toć je jednako dobar ko i ribice . Provjereno  - Gablec drži do ručka , a jako je fini :) i odnosi se na jednu osobu , ako je doručak jer je jako snažan .

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
12 minutes ago, vladd said:

:heat:

Ne treba to Tannoy-u vec ser... gospodi pricacima prica.. :) 

Pa nek kupe trosistemce. Ovo ubija smisao Dual Concentric zvučnika.

Taj supertviter izlazi iz centra faze koncentričnih jedinica i pravi od njih trosistemac.:buehehe:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Sta god da kazes u pravu si :) 

Zabole egocentrike za Tannoy, vazno je da oni drze banku i raspredaju osluslljivost kojecega, pride kao "slusaju muziku"..

BTW, supertviter na lampasa...vazi...

Pa im kao supertviter popravlja uzlaznu ivicu, gde, na 3-10KHz?

Ocit fenseraj, ali boze moj, i to je zabava...

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
7 minutes ago, vladd said:

Ako treba nešto da se popravlja to znači da nešto ne valja... A samim tim što Tannoy nudi SUPERTWEETER-GO opciju priznaje

da nešto "ne valja"  između kako navode 14 - 18 kHz.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
17 minutes ago, vladd said:

Sta god da kazes u pravu si :) 

Zabole egocentrike za Tannoy, vazno je da oni drze banku i raspredaju osluslljivost kojecega, pride kao "slusaju muziku"..

BTW, supertviter na lampasa...vazi...

Ocit fenseraj, ali boze moj, i to je zabava...

http://www.troelsgravesen.dk/tannoyMG15.htm

MG ima visokih ko pleve, naročito tamo gde prestaje sluh 14-18kHz je +5db. Ako bih dodavao ST to bi bilo samo pozadi okrenut, teško ga je uklopiti sa prednje strane definitivno zbog velikog rastojanja uvek ima da se čuje kao zaseban driver. Ja sam to i uradio na svojim zvučnicima, D28AF ima visokih koliko treba, ali jedan jako prigušen backfire ST u kontrafazi dodaje prostora i rezolucije detalja. Probao sam i napred okrenut, nisam bio zadovoljan rezultatom. To je stvar ukusa, može a ne mora.

U reflektovanom zvuku je uvek manje visokih, kad dodaš ST pozadi ti to malo popravljaš.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ja koristim najjeftiniji Fountek kao supertweet za moje RCA , rezane 6db na 20KHz i taman lepo koriiste , nema problema sa fazom i bilo cim

ono , za RCA je potrebniji supertweet nego za Tann

ako i dodas na Tann efikasniji supertweet , povezan po istoj logici , ne moze da skodi

cilj je da doda samo malo vazduha

da ilustrujem - apsolutno ga ne primecujes u zvuku kad je prikljucen , ali cujes kad ga iskljucis

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
3 minutes ago, Mikorist said:

priznaje

da nešto "ne valja" 

Ne bih ja tako lako presudio.

Sve je to stvar kompromisa, sa supertviterom je Tannoy postao trosistemac :) 

Da li je trziste i nov proizvod u pitanju, da isprati modu, pozicija na trzistu da se postuju korisnici, to je tesko reci...da nesto ne valja, pa naravno, sve je tu stvar kompromisa i kvaliteta materijala i izrade, a Tannoj pruza dosta od tih finih stvari.

Pricam o objektivno ulozenom trudu i kvalitetu, a ne o ukusu, sonicnosti ili percepciji sluha nekog sa obimom glave 48 ili 56, pa jos u poznim godinama

@NIXIE

A ti si akusticki obradio sobu do savrsenstva, i sada komercijala moze da dodje do punog izrazaja u egzoticnim sferama. :) 

P.S.

Supertviter moze da se oseti, a da se ne cuje, glavno je pitanje je da li je to sto on prenese bilo u muzickom izvoru(snimku), ili potencira prezentaciju samo harmonika bazicnih signala, u nekoj njegovoj fazi..

Tu je pride prostorno faziranje ljigavo, rec je o nekolicini milimetara, nema mrdanja dok se slusa :) 

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...