Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )

Impuls

Preporučeni Komentari

Želeo sam da ovako nešto uradim, ali da ne uradim neke velike prepravke, kako bi se sve moglo vratiti u prvobitno stanje ukoliko to neko bude želeo. Mirna struja se podešava već postojećim trimerima koji se vide na poslednjoj slici i podešena je na 75mA. Probao sam i sa većom strujom (100mA), ali nisam čuo nikakvu razliku, pa i ako je hladnjak i za nju dovoljan, ipak sam je vratio na nižu vrednost. Ofset je zakucan, hladnjak mlak, a zvuk... Znam da se novom igračkom svi oduševljavamo, ali zvuk je zaista odličan. Sa starim kolom (mirna struja bila na 20mA) sam ga samo probao i odmah ugasio. Ne bih ga poželeo taman da nemam ni jedan drugi pojačavač u kući. Sa ovom izmenom je to jedan sasvim drugi uređaj, toliko dobar, da neće otići dalje, iako je to bila ideja. Kada budem opet uhvatio vremena, izmenjaću mu glavne elektrolite, uraditi neke cake i uživati u mom prvom mosfet pojačavaču. Pozdrav.

Podeli na ovim sajtovima

Dugo vremena mi je Koss M80 Dynamite stajao položen na JBL-u, nikako nisam uspevao da mu nađem mesto. Međutim izležavanje na 4311 je moralo da prestane kad je ćerkica prohodala i driveri joj došli u domet, a mrežice nemam. Tri meseca je stajao na ormanu, a onda sam rešio da ih vratim u sistem, na novi položaj. 

Danas je bio dan za akciju. Trknuo do Uradi sam i od tamo dostupnih elemenata izveo kerefeku.

58e0241b5c10a_2017-04-0123_45_15.thumb.jpg.28358a1dcba4b93ae7784ef34dd1091b.jpg

58e0243b7e2b4_2017-04-0123_45_37.thumb.jpg.25c692ed33c807209af4ea5d553e07d2.jpg

58e02449372ce_2017-04-0123_44_16.thumb.jpg.28bd409eee5b47fce3d938fb45880bc5.jpg

58e02454e1293_2017-04-0123_34_43.thumb.jpg.01172bf4494d4fb02b3c22e02661888e.jpg

Koss za jednog malca svira iznenađujuće dobro, dinamitno, što mu i prezime govori, no ipak sam ga koristio uglavnom za filmove, jer na JBL-u oni subsound-ovi filmski tresu celu sobu, pa me nerviraju. Grune neka bomba, istera me iz pameti. Koss je mnogo pogodniji za te rabote. Eto sad je stigao u filmsku poziciju.

:)

Podeli na ovim sajtovima

msm yeah

jbga nije od danas , nego od pre 2 nedelje

pajz sistem razgorevanja = Sloboda Cacak 1200 :smesna:

(posle je solo noga prelocirana na dno  , sa obe strane iseceni otvori da se olaksa dodavanje gorivnog materijala)

IMG_5577.jpg

IMG_5586.jpg

Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Pchelac said:

Nice !... Ali, što ne okrenu one nosače nagore, pa iza Kossa...

Zato što ovi glupi vinklovi imaju rupe koje su ukošene za maticu šrafa samo sa jedne strane, a mrzelo me da se akam i jurim ko bi mi to odradio i sa druge, odredio sam da to završim u toku juče.

Ako mi dođe žuta minuta, čas ću da ih okrenem, al' to je sad zametno, nove rupe, pa ove postojeće da se popune, gletuju, prekreče.....

Podeli na ovim sajtovima

Ovo je trebalo odmah da uradim. Centralni u sredinu. To je onaj Acoustically damped kabinet. Front se skida i promenljiv je, to se ne viidi na prvi pogled, ali je korisno jer se moze postaviti i neki drugi zvucnik. Samo se zameni komplet prednja ploca. ove male kutijice su za HF jedinice. Mogucnost i sa Karlson hornama ili sa lenses-ima. A ugao svih kutijica se moze menjati.

Kasnije ubacujem po 2 TQWT-a po kanalu sa rca lc1a. Kao LF jedinice. Nemam pojma kako ce da se zavrsi jednostavno moram da isprobam. Prvo krecem sa centralnim driverom. U frame vs ADE.

Postolja sam zavrsio osmirglao i lakirao sa 2 tanka sloja akrilnog mat laka. Sada smirglam nepravilnosti na kutijicama i hocu da popizdim uvek iseku 0.5-1mm netacno i to moras popravljati ručno. Kad to zavrsim i proverim da li pasuje, sve lakiram. Jedinice sam prethodno montirao i proverio,

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...