Jump to content
Impuls

Čime se zanimam... (ovih dana )

Recommended Posts

... u vezi zvuka baffala, babela i econowave-a,stvarno, u par navrata kad sam isao do kancelarije da pustim fax, setio sam se zvuka najlona sa akustare i udarca chinele. Toliku vernost u zvuku nisam do sada cuo. Definitivno je najsuvlji, najsiroviji, najprirodniji zvuk do sad. Najjebatiganazovikakooces tip zvuka koji se nekom svidja nekom ne. Ja bih rado ziveo sa takvim zvukom...Daj otvarajte novu temu da mozemo da mogu malo vise da kenjam kad me stigne motivacija :D

... u vezi zvuka baffala, babela i econowave-a,stvarno, u par navrata kad sam isao do kancelarije da pustim fax, setio sam se zvuka najlona sa akustare i udarca chinele. Toliku vernost u zvuku nisam do sada cuo. Definitivno je najsuvlji, najsiroviji, najprirodniji zvuk do sad. Najjebatiganazovikakooces tip zvuka koji se nekom svidja nekom ne. Ja bih rado ziveo sa takvim zvukom...Daj otvarajte novu temu da mozemo da mogu malo vise da kenjam kad me stigne motivacija :D

ha ha, cekaj malo druze...Svakako cemo se uskoro videti, cuo sam superlative za tvoje zvucnike, jedva cekam da ih cujem. Sto se tice Buffala, delim tvoje misljenje. Ja sam na gluvo odlucio da je to to...Kako CD sa kojim sam miran do svog kraja imam, ostalo mi je da nabavim dac za Hi-Res formate (a mozda i za red book?). Ne sumnjajuci u Sync-a i na njegovu preporuku, usao sam u tu pricu.Projekat je rezultat rada nekoliko mojih prijatelja (ako smem sve da ih tako svojatam): Sync (glavni i odgovorni), Leo (kutija), Nagard (pomoc oko nabavke nekih delova), Ivy/Bassivus (pomoc oko nabavke mnogih delova), Ante (elox), itd, itd...Rezultat je po meni spektakularan ali ja sam too biased :crazyrocker: Uskoro sledi matched pre-amp, ha ha, nadrkani pumpkin iz dva dela (elektronika +PSU), vizuelno potpuno sledi Buffalo. Ali tu se master Zen pita sta, kad i kako :aloofandbored12: PS prodajem jeftino Primare A32 i Pre30 :sarcastic_hand:

post-73-0-81402200-1308520190_thumb.png

...superlative... :buehehe: Ma to Sync popije 2 piva i odma pocne sve da mu se svidja. Salu na stranu, pencil 7 je stvarno dobra kutija ali kao sto sam mogao i licno da proverim, jaaaako osetljiva na vrstu prostorije (uostalom, kao i svaki zvucnik). Sa Babelom i Buffalom sam ocekivao da ce alparci dati maximum. Medjutim, syncova soba je ne akusticna do te mere da je nokia 5800 i Geinklon sa lm1876 bolje sviro kod mene u stanu. Ovo naravno navodi na pitanje kako bi se EW cuo u adekvatnoj prostoriji .... :JC_moon: Inace, kada se uzme u obzir cena(koja je sad jos niza nego kada sam ih ja uzimao), mislim da je to trenutno UBEDLJIVO best buy zucnik. Ja i dalje cekam adekvatan amp i izvor da ih probam kod mene u stanu jerbo mislim da zasluzuju bolje od trenutnog DAT-a i geinklona. (ruku na srce, kad sagledam ulozeno-dobijeno tesko da moze bolje od ovoga).

Pencili kod Cakije stvarno odlicno zvuce...nije kraj sveta al je zastrasujuce dobro. Kod mene u sobi to je zvucalo nikako...premestali ih i okretali po celoj sobi...nist im nije pomoglo. Jos da se nauci da gasi uredjaje kad mrtav umoran sa posla uhvati da lemi po njima...Superfijeva skretnica u econima je sad valjana...a kod njega u dnevnoj se odmah cuje koliko econu prija velika prostorija. Mrcinetina je beyma 12lw30n...no uskoro valjana sprava i za nju ce se sklopiti.

Leo sve pohvale za kutiju!Mozda je kosinu oko displeja trebalo obraditi tek posle eloksiranja da ostane sjajna. Al to je samo moje misljenje... ;)Lep satenski osecaj pod prstima od debelog sloja oksida.

Све похвале теби и Леу. Овако како изгледа може право на BAF.Пажњу су ми привукле велике цифре на дисплеју. Нисам ухватио ко је то програмирао. Занима ме може ли то да се уради на AT mega 8515 и mega 16.

Displej je 4x20 karaktera...velike cifre formiras preko posebno definisanih karaktera.

Vise o kodu ces naci na ovom blogu.

Mogla se uraditi posebna plocica sa kontrolerom al za cifru koju je placen arduino nije se vredelo zezati. Sto ja kazem Superfiju ima jos mesta na njemu bastenski zalivni sistem da se nakaci.. :D

Posto kod za kontrolu bafala stalno napreduje (do nedavno registri nisu bili dostupni javnosti), lako ce i sam Superfi preko laptopa i usb-a promenuti kod.

Leo sve pohvale za kutiju!Mozda je kosinu oko displeja trebalo obraditi tek posle eloksiranja da ostane sjajna. Al to je samo moje misljenje... ;)Lep satenski osecaj pod prstima od debelog sloja oksida.

Tako obrađena kosina oko displeja bi bila lepa i sjajna neko određeno vreme pa bi i ona oksidirala vremenom.U protivnom bi se morala u nekom vremenskom periodu iznova politi.Moglo bi jedino da se posebno uradi okvir, zatim se polira i hromira. Tada bi bilo trajno sjajno - lovli jobli !Sviđa mi se belo pozadinsko osvetljenje na displeju :good2:

Leo,Jasno meni sve oko oksidacije golog aluminijuma... Da li si imao iskustva sa deoxit shield? Koliko bi on dodatno odlozio oksidaciju?

Leo,Jasno meni sve oko oksidacije golog aluminijuma... Da li si imao iskustva sa deoxit shield? Koliko bi on dodatno odlozio oksidaciju?

Nisam se sreo sa ovim preparatom, tačnije, nisam ni znao da postoji.Pogledaću može li lokalno da se nađe pa ću možda napraviti neki pokus.Hvala za info.

Stize meni pa cu ti javiti iz prve ruke. :DStalni problem sa srebrnim konektorima. Lako i brzo se najcrnji oksid skine vrelom vodom, sodom bikarbonom i alu folijom koja mora da dotakve srebro...hem elektroliza. Samo sto tako hemijski ocisceno srebro jako brzo opet pocrni. Jedini spas je taj deoxit shield... Video u specifikacijama da se stavlja na goli metal tek masinski obradjen, pa da te priupitam imas li iskustva vec.

Thx drugari!!!Bez vas ovo nebi nikad imao :-)Sync, daj koju sliku i nogice da se vide :-)PS uzivo kutija izgleda bolesno dobro...a eloxaza je odabrana na Syncov predlog tako da se slaze sa displayom (da sam se ja pitao kutija bi bila zuta hahaaha)