Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Sinoc sam konacno imao sve sitne delove i spakovao nove trafoe u plasticnu kutiju, ( trafuljci nabavljeni od Nixie-ja, 1:1 / 1K : 1K ) na Pavouk Vout.

Zice su nesto duze ali nema veze, uradio sam namerno tako da meni bude zgodno sklapanje.

Ovaj put ima izlaze u fazi i kontra-fazi - zasad sam probao izlaze u fazi i rade normalno, nisam imao gubitak basa kao prvi put kad sam ih samo probao ( 2 Nixijeva iz iste serije ) - sutra probam u kontrafazi.

Rade vrlo lepo, bas je nesto meksi od Iskra trafoa ali zato je sve reprodukovano sa vise finesa.

:bad_boys_20:

Nixie Trafoi U Kutiji.jpg

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, Vix reče

Nista bez plasticne kutije

Najzgodnije su ove - ima one za audio recimo kod Silken ( ili drugih radnji ), lepse od tvrdje plastike ali te su meni problem za busenje otvora.  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigla mi jos jedna gomila tranzizstora - sada imam mogucnosti za osnovne i nesto bolje CCS varijante, Wright/Rasmussen Shunt Reg verzija iz FVP6 teme sa big diy-a + jos neki serijski regulatori.  Uzeo i dva Ohmite 10W otpora za 6E5P izlaz za DAC, ako ipak uradim tu varijantu ( E180F gain +6E5P cf ).

 

Mouser + Ohmite COPY.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Bowers & Wilkins 801 ( 1979 ).

Izuzetno prijatno iznanadjenje. Sutra vise pisanija kada prenocim. 

Malo slika, drugarima poslah nekoliko video klipova na viber.

Surova kompresija koja trpi ovu mrcinu od McIntosh amp-a 2 x 300 W. Rokcinu isvirava za sve pare !

Slusasmo moje zelje : Sabbath, Santana, Mad Season . . . . posle malo ECM ( dole slike ).

Medije : prvo CD, potom LP-i, na kraju i sreamer da se cuje.

Kutije sa kojima bih mogao u peMziju.

Nastavice se  . . .  :BeerMugCheers:

bw1.jpg

bw3.jpg

bw4.jpg

bw5.jpg

bw6.jpg

bw7.jpg

bw9.jpg

bw10.jpg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao ih je moj frend neko vrijeme.

Tad sam prvi put u kućnim uvjetima čuo lavore od 15 cola.

Gladno struje, ali ako im se ispuni ta želja, onda i oni zauzvrat ispunjavaju želje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

^
Nisu to ovi. Ovo je def. prva serija (1979).

Ovaj bass drajver je 13". U kompresiji. Gumeno vešanje.

Srednjetonac je kevlar u komori od betona.

Visokotonac - tekstilni, neuništiv.

Jedan kabinet ukupno = 50 kg, pa sad' ti vidi kako se to muški pravilo krajem 70' god. prošlog veka. :)

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Mene stvarno zanima makar u par reci kako rade ona McIntosh pojacala sa autotrafoima na izlazu.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam to davno kod drugara, malo nezgodan prostor u nekom potkrovlju ali je uspeo da ih smesti kako treba. TD160super+Grace G707+Supex + Electrocompaniet. To je bio reper za dobar zvuk meni jedno 20god. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam suzdrzan, nekako sam misljenja da je bolje imati vise manjih koji imaju po rsinu velikog. Primera radi 4x6.5" mesto jedne 12". Bolja kontrola, neje toliko lenjo. I elegantnija kutija se da napraviti dabome 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...