Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

9 hours ago, ManicP said:

Pico Lino 2 ofarban i sastavljen... ...Vifa TC9 za sada na golo radi, bez noč filtera.

Iskreno, jako prijatno iznenađenje. Radi ovo mnogo bolje nego što košta. Za nearfield slušanje je odlično a u većem prostoru svakako fali malo fundamenta.

1665132857270.jpg

Skretnicu na sunce

Kako ti je odziv tako ravan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, ManicP said:

Da li si probao Mju follower 

 

On fino radi a razrađenih pločica ima ko lutka.

Sve sam rasprodo i razdelio, napravio i sebi i drugima. Kad poludim, tačno ću da ga napravim opet, sa pojačanjem 10-15x i power bufferom iza (Macurina Sewa npr.)

Pojacalo je Mofo, zvucnici Alpair 10.3 (zasad u BR) + subwoofer, kojeg ponekad ukljucim, a ponekad i ne, zavisi od muzike.

Dakle, pojacalo je veoma transparentno, zvucnici takodje. Svaka brljotina se odmah primeti, (sto i nije uvek pozeljno).

Dakle, sad sam se fokusirao na pretpojacala, posto od njega bukvalno zavisi zvuk.

Prvo napravih sipijevu varijntu br2 (gyrator, ali bez mju mju). Nesto mi ostro i hladno zvucao. 

Nakon toga na brzinu smandrljam Jfet boz sa J310, i super. (Skoro, fali mu malo gaina) . A onda rekoh od nekon viska delova da napravim sipijevu varijantu br. 1. Ima gaina, ali i paina... 

Imam jos par ideja/varijanti koje zelim probati, ali o tom potom... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, NIXIE said:

Ovo drugo je skoro sve probo. :haha: Lampe nije, a trebalo bi. 

Da nekako sumiram, svidja mi se zvuk Jfeta u pretpojacalu, mosfet onako, ne bas. Lampe bi mozda legle, od njih sam probao samo buffer, mada ni on nije bio odradjen kako treba. 

Sad vidim da imam u fioci K170 ali Gr, evo naso nam neku semu, mislim da ce ovo biti sledece... 

jbozGR.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ti je mrzak Sparkos/Burson uzmi OPA1611/1612/1622 +IRF510. Kupi kod Kineza LT1963/3015 srabilizator, dodaj mu CRC ispred i rešio si preamp na duže vreme. A i voltage gain je podesiv u nekom praktičnom opsegu od 1-10x. To bez sprežnih kondenzatora daje vrlo neutralan i jako detaljan zvuk bez mnogo mana, a nije dosadan.

Sa skupljim delovima biće samo bolji. Ničikon, Elna, Dale, SS3601/3602, V6C itd. Veći trafo/trafoi,  dual mono, ostale pasivne komponente, konektori i ožičenje ti određuju krajnji rezultat.

OPA naravno možeš lako menjati, ali ovo ostalo moraš inicijalno odabrati na nekom željenom nivou.

Cena ti se kreće od recimo 100eur pa do možda  i celih 400eur bez kutije, zavisno od toga šta staviš unutra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam bio decenijama gadljiv na bilo kakav OPA, ali vremena se menjaju. Lampe, ali samo neke od njih i samo neke konstrukcije sa lampama, će bilo šta tranzistorsko teško ikada dostići po subjektivnom utisku. Objektivno, na merenju i u svakom praktičnom smislu su bolji tranzistori odavno. Ali nisu lampe svakom prihvatljive, i imaju svoje probleme, od promene parametara vremenom do nabavke stvarno dobrih primeraka za neke (nama) normalne pare.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/7/2022 at 8:29 PM, Koja said:

Skretnicu na sunce

Kako ti je odziv tako ravan

Nema skretnica. Direkt vezan drajver. Šoba merio svoj par. Drugi primerak je za dlaku lošiji.

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Koja said:

Ta dva drajvera su skoro ista :)

Skoro :)

Ovo Šoba izmerio, kalibrisan mikrofon i meni dosta.

Svakako bolje zvuči neg što košta. Za sada nek sviraju pa ćemo da vidimo za dalje.

E da, bitno možda. Damping je kupljen u Dermi, neki presovan otpad armiran najlonskim nitima, debljine 5mm pa je na zidove heftan duplo da bude 10mm. Vidi se na slikama pre zatvaranja kutija. Nisu mi se davale pare za onaj njihov damping a za filc te debljine tek nisam lud da platim.

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Otkud voda u pumpi za vodu? :krstix:

Zasad pretpostavka. Pocelo je tako sto je izbacivao FID, u momentu kada je masina trebala da izbaci vodu. Onda, ako bi masina bila suva, a stavljena na program ispiranja, cula bi se pumpa da radi (na kratko, na suvo). Kada bi imala vodu u sebi, opet bi izbacivao Fid. I dok sam pokusavao da provalim vezu pumpa/proboj, u jednom momentu "bam!". Puce tranzistor na plovi, i to bas onsj koji vodi napon na pumpu...

Ionako je bila zrela za zamenu, pa sam je elegancno rastavio... :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...